Životní příběh Evy Duarte (Madonna), která opouští svůj venkovský domov a vydává se do Buenos Aires. Nakonec se chudá dívka stává manželkou prezidenta Peróna a hrdinkou argentinského lidu…  Film Evita byl odměněn třemi Zlatými glóby, díky nezapomenutelným výkonům Madonny, Antonio Banderase a držitele ceny Tony® Andrewa Lloyda Webbera. Příběh vypráví všeználek a rolník Ché (Banderas): Evita (Madonna) opouští svůj chudý domov a vydává se do Buenos Aires. Píší se čtyřicátá léta a mladá Evita má hlavu plnou snů. Brzy se po společenském žebříčku vyšplhá na výsluní, z herečky ve špatných filmech se stane společensky uznávanou ženou. Brzy se vdává za budoucího prezidenta Juana Peróna (Jonathan Pryce) a dostane tak největší roli svého života – stává se první dámou Argentiny. Lidmi je zbožňována, ovšem pro svou stoupající politickou moc je opovrhována armádou. Její život se však brzy hroutí - ve věku 33 let jí je diagnostikována rakovina... (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 5/10/// +moderní hudba, zpívající Antonio Banderas, má to spád, texty písní dávají smysl -slabší charakteristika (vedlejších) postav, horší srozumitelnost časového obdobý/// Hodně mě to bavilo. Hlavně díky soundtracku a faktu, že ve filmu se neustále zpívá. Mluvených dialogů je minimum. Film sice nenabídne žadnou muzikálovou choreografii, přesto jako muzikál vyniká a díky Madonně a jejím písním se na film dá dívat vícekrát. Navíc mi ty písničky přišli povědomé./// Celkem 73%/// ()

Vajonek

Tenhle film podle mě stojí na velmi dobrém výběru ústřední milenecké a následně manželské dvojice (prostě jim to spolu sedlo), neotřelém nápadu zařadit postavu ztvárněnou Antoniem Banderasem, která je účastníkem a zároveň komentátorem dění, no a hlavně na skvělé hudbě. Ačkoliv úplně nemusím Madonnu a dokázala bych si asi představit příjemnější hlas, který by mě provedl životem Evy Perónové, ty písně, které ona i její kolegové interpretují (vůbec nejvíce se mi líbil pěvecký výkon Banderase), jsou prostě nesmrtelné, krásné. Neříkám, že všechny, to by asi na dvouhodinový muzikál, kde se skutečně celé dvě hodiny jen zpívá, byl trochu malý zázrak. Jsou tam pro mě i hlušší místa, která mě tolik nebaví a ať již hudebně nebo podáním děje mi nepřijdou až tak zajímavá, ale bohatě to vynahrazují místa jiná, ve kterých se člověku nad tím, jak jsou zazpívaná, zahraná, procítěná skoro až tají dech. 80%. ()

Hoyt

Evitu jsem dlouho odkládal a to byla obrovská chyba. Madonna zde předvedla fenomenální výkon a už po několikáté ukázala svojí všestrannost. Zlatý Glóbus je tomu důkazem. Celkem slušný příběh je okořeněný pěknými písněmi. Především You Must Love Me a Don't Cry for Me Argentina v Madonnině podání jsou úžasné. Zapomenout nesmím ani na skvělého Banderase a Pryce. S Moulin Rouge můj oblíbený muzikál. Hodnocení je s kapkou zaujatosti vůči Madonně. ()

classic

María Eva Duarte de Perón,t.j Eva Ibarguren,či skôr EVITA je argentínska osobnosť,krásna to žena,manželka argentínskeho prezidenta Juana Dominga Peróna,ktorá znamená pre domácich argentíčanov uctievanú MODLU! Tvorcovia chceli previesť muzikálovú podobu na čele s režisérom Alanom Parkerom,ktorý mal na starosti scenár spolu s OLIVEROM STONEOM,do hlavných úloh obsadili Madonna Louise Veronica Cicconeová Ritchieová,známa po celom svete ako mega úspešná speváčka MADONNA a herec ANTONIO BANDERAS.Technické zložky filmu ako kamera,zvuk,hudba,strih a výprava je príznačné pre muzikály.Andrew Lloyd Webber zaobstaral veľkolepú HUDBU! Madonna je pre mňa nespochybniteľnou kvalitnou speváčkou,ktorá naozaj niečo dokázala+škandáliky sa taktiež vyskytli.Ako herečka už taká úspešná nie je,okrem EVITY,ktorá je pre ňu životnou rolou,vyspievala si za tento výkon GOLDEN GLOBE,a podotýkam,že zaslúžene! Film na začiatku sleduje veľkolepý pohreb Evy Duarte,ktorá zomrela 26.7.1952 v Buenos Aires,kde práve v hlavnom meste Argentíny chcela zotrvať a pôsobiť.Klasicky cez retrospektívu sa vraciam do minulosti a vidím cez SPEV,čo robila,s kým to robila,ako to robila,ako žila,ako zomrela,čo znamenala pre svet...Fyzická podobnosť so skutočnou Evitou je u Madonny dobrým castingom,kde si vybrala úlohu,do ktorej sa ponorila spevom,lebo nemyslím si,že by mohla stvárniť túto osobnosť len klasickým hraním bez spevu,snaží sa,čo jej sily stačia,ALE film ako celok nedisponuje tým,čo majú v sebe klasické muzikály.Vidieť ako Madonna vstupuje s citom a s plnými dúškami do hrania je fascinujúce,ale stále niečo tomu chýba.Antonio sa myslím sem nehodí.4 hviezdičky dávam kvôli životnému výkonu Madonny+technická stránka filmu ako Nominácie na kameru,výpravu,strih a zvuk.Myslím,že také ušaté štyri hviezdičky si tento nedocenený muzikál zaslúži?!EXOTICKÝ,ATYPICKÝ muzikál z Argentíny,ktorý nemá dokonalú choreografiu ako notoricky známe muzikály,pričom s touto absenciou sa môže divák pobiť takým spôsobom,že cez zvuk a výkon Madonny zabudne na tieto nedostatky a ponorí sa do životopisu EVITY.Tvorcovia sa snažili a povedal by som,že hanbiť sa nemusia. ()

eileen

Dala jsem si po hodně letech opáčko a pokusila se vydržet tenhle muzikál. Muzikály, tedy dobré, mám hodně ráda. Ale nemůžu si pomoci, A. L. Webberovi už prostě na chuť nepřijdu. Všechny ty jeho kusy jsou takový dutý, snad jen Jesus Christ je zajímavý, tady, i když by i děj mohl být poutavý, tak se tam neděje v podstatě nic jiného, než že Madonna stojí před davem a kyne mu rukama vysoko zvednutýma, Banderas je za rebela, asi největší plus filmu, a Perón J. Pryce je směšná potutelně se usmívající živá kulisa. Pár tklivých, nijak vyjímečných melodií a mezi nimi spousta nudné hudební omáčky, jak typické právě u Webbera. Na výlučně zpívaný muzikál dle mého trapné a přes 2 hodiny téměř k nepřečkání, Les Miserables, to je jiná káva. A tanečně je to taky bída, všimla jsem si ke konci valčíku Madonny s Banderasem, to měl být asi vrchol, ale bylo to trapné. Za mě horší 3*. ()

• K zemětřesení v městě San Juan, zmíněné ve filmu, došlo 15. ledna roku 1944 a mělo sílu 7,4 stupně Richterovy stupnice. Zemřelo asi deset tisíc lidí a město bylo téměř zbořeno. Mezi budovami, které zůstaly stát, byla nemocnice a klášter Santo Domingo. (VMa)
  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 48 753 diváků, což znamenalo tržbu 3 745 746 Kč. Snímek se tak stal 3. nejnavštěvovanějším filmem měsíce ledna 1997. (cinema_cz)
  • Představitelka titulní role, Madonna, si během natáčení pro časopis Vanity Fair psala deníček. Několik výtažků, díl třetí:
    - Sobota, 6. dubna: Natáčení jde dobře, ale mně připadá, jako by se zastavil čas. Co se nedá zastavit, je dítě, které ve mně roste. Dozvěděla jsem se to před třemi týdny. Mám obrovskou radost, ale zároveň tak velký strach z toho, jak mé těhotenství ovlivní film (mé další dítě), že jsem o tom ani nemohla psát. Konečně se musím podívat pravdě do očí a říct o tom produkci. Už proto, že mi přestávají sedět kostýmy. Radši nemyslím na to, že je před námi ještě šest týdnů natáčení a v nich ty nejhorší taneční scény. Alan už všechno ví. Řekla jsem mu to hned, jak jsem měla od doktora výsledky testů.
    - Pondělí, 15. dubna: Minulá noc byla peklo. Byla jsem čtrnáct hodin na nohou a to většinou při tanci. (...) Antonio stále ještě neví, že jsem těhotná a pořád se mě ptá, co si myslím o jménech, která s Melanií vymysleli pro své dítě. Snažím se ho nepozvracet.
    - Neděle, 18. května: Točili jsme detaily k balkónové scéně. Produkce najala 20 komparsistů, aby mi vytvářeli pod balkónem atmosféru tisícihlavého davu. Jejich reakce byly ve srovnání s Argentinci tak mdlé, že jsem poprosila Alana, jestli by mi radši nepůjčil členy štábu. Za chvilku se všichni sešli a já z jejich pohledů a reakcí cítila takovou podporu a lásku, až jsem zapomněla, že nejsem v Argentině. Poprvé za celou dobu natáčení jsme byli jako skutečná rodina a já poznala, jak velká láska ve mě vyrostla ke každému členovi tohohle pojízdného cirkusu. A to včetně těch, kteří mi šli celou dobu na nervy. Moje víra v lidstvo je znovuobnovena.
    - Pondělí, 27. května: Hurá! Zítra je poslední den natáčení. Bude dlouhý, možná osmnáct hodin, ale komu to vadí? Mám už dost síly, abych ten maratón dokončila. Občas se přistihnu, jak se hlasitě směju. Bezdůvodně, jen tak sama pro sebe. (...) Večer jdu na rozlučkovou večeři s několika herci a členy štábu. Budeme si vzájemně dávat dárky a naposledy si postěžujeme na dřinu, kterou máme za sebou. Není život nádherný?! (NIRO)

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (viac)