Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov. Po pestrofarebnom spracovaní od Marvela prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle. (Bontonfilm SK)

Marze

Je to taková televizní pohádka s větším rozpočtem. Úvod vysvětlí mytologii a pak začne příběh u nuzné rodiny se dvěma dětmi, kam božský tandem zavítá na návštěvu.Když sourozenci vstoupí do služeb hostů, zjistí, že obyvatelé Valhally jsou věčně zpitá a rozhádaná cháska, která s nimi zachází jako s otroky – než se pod vlivem dětí a tváří v tvář hrozbě začnou bohové chovat znovu zodpovědně. Zajímavě nejednoznačný je rozkol mezi bratrem – typicky mužským kariéristou a sestrou – rodinně založenou světicí; tady se ještě žádné moderní genderové úpravy nenosí. Právě díky svým vrstevníkům na plátně by si školáci mohli k Valhalle najít cestu, i když trikově jsou zvyklí na onačejší hostinu. Divocí obři připomínající spíše uválené loupežníky totiž do výšky zrovna moc nevyrostli a vlk je lacině digitální. ()

Johnny.ARN

Tieto príbehy očami detí sú poväčšinou utrpenie. Ich pohľad je nejak tak zvláštny, vnímajú všetko inak a vo filmoch je to väčšinou bezbrehá nuda. Valhalla neni výnimka. Ešte je to celé tak poloamatérsky podané, lacné kostýmy, výprava. Príbeh je ale z časti zaujímavý, hlavne ten začiatok. Pokial chcete vydieť aj iné spracovanie severanov ako od Marvelu ( aj keď film vám v hlave pôjde stále ) neni toto úplne zlá cesta. Mohlo to mať však lepší spád, lepších hercov a hlavne bez detského pohľadu. Myšlienka je ale fajn, vidno prerody a Thor vrhá blesky. 2 z 5 ()

oveckaoa odpad!

Ten film je z roku 2019, ale trikově a herecky vypadá tak na úrovni 80-90 let. Kdejaký díl Xeny nebo Herkulesa s Kevinem Sorbem nabídne více akce než tahle sračka. Thor vypadá jak debil a je neschopný ožere ho jakýsi neandrtálec porazí ho v páce jakási zmutovaná ženská (novinka nově si zde bůh hromu dává páku wtf) a málem ho zabije stará ženská Loki vypadá jako nějaký člen křížácké výpravy (navíc je nalíčený jak ženská cože?) ostatní bohové jsou úplně k hovnu Freya například nevypadá jako manželka Odina a nemá absolutně žádnou autoritu (to ten malý obr co ho tam měly za otroka měl snad i větší) většina jich tam jen sedí na prdelách a valí do kola sračky typu lidi z Midgardu jsou méněcenní na Heimdalla se pro změnu ani nedostalo radši . Vrchol stupidity přijde na konci kdy nejvíce obávaný vlk Fenrir se nechá ochočit obyčejnou holkou (škoda, že neměla vodítko a náhubek byla by aspoň sranda) a vyráží do boje. Choreografie soubojů vypadá tak příšerně, že snad i malé děti co si hrají v lese s paličkama by byly věrohodnější do toho Odin (nejmocnější severský bůh) tam po nich stříká jakési výpary a všechno je příšerné. P.s. k čemu tam byl ten kluk jako však nic nedokázal nic neovlivnil a kdyby tam nebyl nic se nestane P.s. 2 K čemu tam má Asgard ty dveře, když to otevře posraný retardovaný obr a hlídá jich 1 voják (tomu říkám zabezpečení) P.s. 3 v čem jako spočíval ten Ragnarok v tom, že zhruba 50 obrů (co vypadalo jak lidi) někoho ohrožovalo nebo v tom, že se tam objevil obří ochočený vlk co utekl? ()

HonzaCZ

Neuvěřitelně nudná pohádka o modrý karkulce, velkym vlkovi a myslivci s kladivem. Vždycky, když jsem si myslel, že už se začne něco dít, ten potenciál tam byl, tak to totálně zabili. Možná je to prostě takový styl, ale mně nesympatický a nezábavný. Po hodině a půl už vypadalo, že se začne něco dít, ale místo toho byl konec...možná ta lepší varianta. Nezachránily to ani asi čtyři rádobyvtípky, které tam byly jak na oko pěst. Kdyby po hodině nezačali lidi v sále mlít pantem, tak by se u toho dalo i schrupnout. ()

rublik05 odpad!

Nejsem moc velký expert na severskou mytologii, ale film a celkově zpracování daného tématu mi přišlo dost nudné a nedotažené. Extrémně natahovaná nuda, kdy veškeré důležité scény by se vešly do krátkometrážního snímku a zbytek je jen nastavovaná kaše s mizernými dialogy a výkony. Moc jsem ani nepochopil příběh, který postrádá jakoukoliv logiku a nedává moc smysl. Už na začátku jsem si všiml dost nevýrazného hereckého obsazení a na můj vkus hercům role absolutně nesedly. Vizuálně film sice ujde, přesto se nemohu zbavit dojmu, že nejlepší věci na celém filmu je asi vcelku povedený plakát, jinak je to hrůza a utrpení. 0/10. ()

• Tento film vznikl na základě dánského animovaného filmu Valhalla z roku 1986. (ČSFD)