Jack McGurn (Dennis Quaid) musel vždy za své názory bojovat. Ale nikdy ne tolik, jako když se zamiluje do japonské Američanky (Tamlyn Tomita). Získá její srdce a přesvědčí ji, aby si ho vzala a založila s ním rodinu. Pak ale dojde k japonskému útoku na Pearl Harbor a Lily je spolu se svou dcerou a 100 000 dalšími Japonci uvězněna v internačním táboře. (oficiálny text distribútora)

mikhail

Veľmi zaujímavý film, ktorý zaujme nielen príbehom, ale aj hereckými výkonmi, výnikajúcou hudbou, slušnou kamerou a nadpriemernou réžiou. Dennis Quaid zahral profesionálne, ale najviac ma zaujali postavy japonskej rodiny, ktoré boli stvárnené decentne a podľa mňa realisticky. A tu patrí vďaka hercom na čele s Tamlyn Tomita. Doplnenie: Najprv som dal 4*, ale je to výborný film a celkové hodnotenie 70% tomu nezodpovedá, takže zvyšujem na 5*. ()

Bubble74

Když Japonsko napadlo v roce 1941 americkou vojenskou základnu Pearl Harbor, bylo tisíce japonských imigrantů, žijících v USA rázem postaveno mezi dva světy. Byli nuceni opustit své domovy a přestěhováni do internačních táborů. Na pozadí této neblahé historické události se odehrává příběh Američana Jacka a japonské Američanky Lily, kteří se do sebe zamilují a musí se potýkat s nepřízní osudu a hájit svou lásku. Alan Parker zde nedosahuje své pověstné zralosti a delikatesy, které jeho režie většinou má, ale i přes některé dějové nedostatky se mu podařilo výstižně vyjádřit odhodlaný boj za právo na svobodu, vlastenectví i loajalitu. Tento snímek patří mezi Parkerovi méně známější a samotné téma bylo ve světové kinematografii zpracováno jen velmi zřídka. ()

Padme_Anakin

Příběh japonské rodiny v Americe před a během 2. světové války je od ráje na hony vzdálený a nabízí zcela jiný úhel pohledu na válečné běsnění. Dennis Quaid a Tamlyn Tomitová to rozehráli moc pěkně, chemie mezi nimi fungovala a oba se mi moc líbili, držela jsem jim palce pro štěstí. Pan Parker si vybral neotřelé téma, velice dobře ho zpracoval a sdělil svůj názor, poklona... ()

k.rakonos

Silný a poutavý příběh, výborné romantické drama zasazené do 2. světové války. Některé události ve filmu jsou i víceméně nadčasové, a to, že se i dnes musí zaměstnanci bít za svá práva a že často dochází ke kolektivní vině, kdy to nejvíce odnášejí nevinní civilisté. I dle minimálního počtu hodnotících tento 21 let starý film asi unikl pozornosti veškerých televizí i kina, přitom je to určitě velmi nadprůměrné dílo. Násilné odsuny Japonců - amerických občanů po Pearl Harbour se asi ani moc v historii nikdo neučil. ()

Una111

Zase jedna temná stránka historie! Stále se opakující, věčné téma: Deportace, internační tábory, příkoří páchané na nevinných, utrpení lidí, které válka a nenávist rozděluje! Ale také rodinná soudržnost a láska, která má sílu všechno překonat! Film mi dost sympaticky přiblížil japonskou, byť už dost amerikanizovanou komunitu v USA a její mentalitu. ()

• Obe hlavné postavy filmu mali genealógiu zmiešaného etnického pôvodu. Jack McGurn (Dennis Quaid) je Američan írskeho pôvodu, zatiaľ čo Lily Yuriko McGann rodená Kawamura (Tamlyn Tomita) je Američanka japonského pôvodu. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Astorii, Portlande, Willamette Valley (Oregon, USA), Palmdale (Kalifornia, USA), Cathlamet, Seattle, Tacoma (Washington, USA). (Arsenal83)
  • Název filmu má původ v básni ruské spisovatelky Anny Achmatovové. (Terva)