Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

Oralfabet

Strašnej nářez. Od Rajamouliho jsem předtím viděl ještě Bahubalii, a to mě teda zase až tak neoslovilo, RRR je ale fakt bomba. Hlavní hrdinové jsou oba skvělí a jejich epická bromance je jádrem celého filmu, díky ní i přes svou šílenou, over the top povahu, v emocionálních momentech RRR doopravdy funguje. Hollywood by si fakt měl vzít příklad. 9/10 ()

Niktorius

Režisér S. S. Rajamouli udržel laťku nasazenou Baahubalim, ale jeho nejpromyšlenějším a kompozičně nejsevřenějším filmem pro mě, aspoň v tuto chvíli, zůstává Eega. _______________ Z celé Rajamouliho tvorby se RRR nejvíc odchyluje od konvence, že první cca třetina až polovina filmu je vlastně prolog, kde se divák seznamuje s postavami, dělají se humory a romantika, přičemž zápletka se začne pořádně rozjíždět až později. V Baahubali: The Beginning docela dlouho trvá, než hlavní hrdina (spolu s diváky) vůbec zjistí, že existuje království Mahishmati. V Eeze se od začátku dozvídáme spoustu informací, které vyprávění posléze zužitkuje, ale cca prvních 30 - 40 minut ještě Naani není moucha a místo netypické revenge story sledujeme de facto romantickou komedii. RRR naopak vyloží karty na stůl hned v prvních minutách a od začátku je jasné, co musí hrdinové udělat. Jejich backgroundu se film v dlouhém flashbacku věnuje až v druhé polovině, a to proto, aby změnil dosavadní pohled na motivaci a cíl jednoho z nich.  _______________  Rom-comové sekvence jsou zde poměrně úsporné a jasně podřízené hlavnímu cíli - Bheem se seznamuje s Jenny především proto, že ji chce využít k proniknutí do guvernérova sídla. Stejně tak jediná hudební scéna s tancem (nepočítáme-li titulkovou) je vlastně symbolickým (kulturním) soubojem Britů a Indů.  _______________ Když se film zaměřuje na oba "odlišné a přece stejné" hrdiny a kreativně je propojuje s živly vody a ohně, je super. Problémy nastávají u dalších postav, kterým je věnováno méně péče a pozornosti. Evidentní je to u záporáků. Eega se záporákovi věnuje stejně jako hrdinům. V Baahubalim jde stále o výrazné postavy, s nimiž se poměrně rozsáhle seznamujeme. Suroví Britové v RRR jsou na tom ale podobně jako v Baahubalim "vedlejší zlouni" v podobě Kalakejů - ty nebylo třeba nijak představovat, protože to prostě byli agresivní barbaři ohrožující království a basta. Britové jsou v RRR sadističtí rasisti a basta. _______________ U guvernéra a jeho ženy by asi až tak nevadilo - jsou to jednorozměrné karikatury, hlubší charakteristiku nepotřebují. Ale třeba v případě Jenny by divák docela chtěl vědět, jak se vyrovnává s napětím mezi příslušností a loajalitou k Britům na jedné straně a s odporem vůči britské krutosti a rasismu na straně druhé. To se nedozvíme a Jenny tak prostě jednou (se znepokojeným obličejem) sleduje bičování zajatce a jindy pomáhá protibritským rebelům. Navíc bych řekl, že většina holek by se rozešla i s partnery, kteří by u nich doma předvedli řádově menší rotyku než tu, kterou v půlce filmu rozpoutá Bheem. Film to opět nijak neřeší. _______________ Jistým zklamáním je i finální zúčtování, které nepůsobí jako logický důsledek předchozího dění (když se bude divák snažit, v rámci logiky filmu s nějakým vysvětlením asi přijde, ale film sám mu v tom nejde naproti). Tak jako se během závěrečné honičky v nočním lese náhle rozední a náhle se (s přispěním tradiční indické medicíny) uzdraví Rajuova noha, tak náhle hrdinové přestanou prchat a naopak mohou záporáky celkem snadno vyřídit._______________P.S: Na rozdíl od některých indických komentátorů si nemyslím, že by se RRR vezl na vlně "Hindu supremacist" filmů poplatných současné vládě. Sice se z Rajua na konci stane doslova ztělesnění Rámy, cituje (myslím) Bhagavadgítu a řídí se jejími etickými principy, ale Rajamouli hinduistické motivy do vyprávění zapojuje přirozeně - bez snahy o patolízalské deklamace zjevně odkazující k současné politické situaci. Nakonec RRR jasně ukazuje historické centrum Dillí jako muslimské, což by se v 'modiwoodském' blockbusteru těžko stalo. Rajamouliho filmy (a ty telugské obecně) ostatně s hinduistickými motivy kontinuálně pracují po celou svou historii, zatímco osobnosti typu Kangany Ranaut, Anupama Khera, nebo Akshaye Kumara v sobě okázalý nábožensko-vlastenecký zápal objevily teprve před pár lety. _______________ Většina neeindických komentářů k RRR nějak blíže popisuje jeho excesivnost, což se mi nedělá snadno, protože jsem na ni už zkrátka zvyklý. Není to pro mě nová zkušenost budící nadšení či naopak divácký diskomfort - prostě to automaticky beru tak, že takhle (některé) filmy vypadají a takové věci se v nich dějí. () (menej) (viac)

AppleCore

Ohromnej příběh dvou nejlepších kámošů zasazenej do dob koloniální Indie. Záměrně (I don´t know) je to ale celý sebe-parodický a extrémně přepálený, aby to současnýho diváka za ty tři hodiny neunudilo k smrti, takže nakonec je to někde mezi strhujícím historickým melodramatem a šílenou akční parodickou komedií. Akorát škoda příšerný práce se zvukem a hudbou. Doufám, že třeba Scottův Napoleon pojme stejnej styl a Joaquin Phoenix tam bude poletovat vzduchem s koněm na ramenou, zatímco šavlí v zubech kosí tunu nepřátel (tehdy to snad má šanci na úspěch). ()

salahadin

Huh!?!? Agregát indické hrdosti. Zlí, eaní, bakaní englánisti, zahraní těmi nejšerednějšími xichty populace homo sapiens sapiens v čele s královnou botoxu a dvojníkem slavného herce (koho mi jen ten šetřivej debžot připomíná?). A tihle englistáni jsou masakrovaní dvěma homo musculus, u nichž je schopnost přetancovat bandu debilů flamenca nebo valčíku tou nejméně obdivuhodnou. Je to dáno faktem, že na těchle dvou manících, co by se hodili spíš do  nějaké marvelovky, si asi Indiáni léčí nějaký hodně bolavoučký mindráček z Britů. Není ale úplně fér, abych tady prskal nad indickou optikou, jelikož osobně se mi také líbí filmy jako Rambo II nebo Predátor, viděné zase emeryckou optikou. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to Indoši s oběma superheroes trochu přepálili. Na druhou stranu je to bizarním způsobem natolik zábavná blbost, že mám po dlouhé době problém s hvězdičkovým přídělem. ()

Martrix

Hustokrutopřísná indická pecka, která se opět pěkně zvostra opře do praktik britských koloniálních sil. Ono se pořád píše o tom, jak černý muž, pod bičem otrokáře žil, ale on si svoje užil i hnědý muž. Ale nenechejte se mýlit, nejde o historickou exkurzi, ale o pořádný akční spektákl, ve kterém je rovným dílem zastoupen i příběh o lásce, přátelství, povinnosti...prostě je tam všechno. A ve vysoké kvalitě, snad s výjimkou digizvířat, ale to kvituji s povděkem a tvůrci už v úvodu přiznávají, že použili CGI. Jinak by to nebylo ani možné. Indie má 1,4 mld. obyvatel a mnoho z nich filmy miluje. Takže filmaři si mohou dovolit opravdu nákladnou výpravu, stovky herců...ty filmy se i v tom obrovském množství, které Bollywood chrlí, s přehledem zaplatí. Všichni dostanou svoje. Divák tři hodiny zábavy a emocí, tvůrci mají kreativní svobodu a tisíce lidí práci. Ale aby nedošlo k omylu...tohle není jen tak nějaký akční film. Příběh je vydatný, bohatý, dává smysl stejně, jako motivy postav a s výjimkou závěru není (na indické poměry) přehnaně patetický. Dívá se na to opravdu moc dobře, herci jsou standardně sympatičtí, písničky chytlavé, tanečky rajcovní... . Co se mi ale líbí nejvíc, tak Rajamouli v ničem nekopíruje západ. Jede si svoje, protože to funguje a protože on má v rukávu výjevy, jaké jste v žádném americkém filmu jistě neviděli. Zatímco Hollywood už na své tvorbě kanibalizuje, jede z remakeů, tvoří sequely, prequely, spin offy, nebo dělá verze neamerických filmů, Indie má evidentně stále dost čerstvé scénáristické krve. Možná je to i tím, že mohou čerpat z tisíce let historie. Nejsem na indické filmy odborník, ale pár jsem jich už viděl, takže jsem čekal ledasco. Ovšem musím říct, že tentokrát jsem ...zase čuměl. Ano, tři hodiny je drsná stopáž, ale nenajdete tam pasáž, kterou by jste s klidným srdcem vystřihli. A to i když se ke konci kupí přepálenosti až komiksového charakteru. Ale to beru jako něco, co patří k stylizaci...stejně jako třeba u Wicka, nebo Hrdiny. Škoda, že se mezi našimi distributory nenajde aspoň jeden, který by takový film procpal do kina. Na velkém plátně, to musí být mazec. ()

• Název filmu RRR byl původně jen názvem pracovním a písmena R mají odkazovat na jméno režiséra a hlavních hvězd  – S.S. Rajamouli, Ram Charan a Rama Rao Jr. Ovšem fanouškům se líbil natolik, že se producenti rozhodli jej zachovat a název se poté přizpůsoboval tak, aby zapadl do RRR, a to i přesto, že název má poté rozdílný překlad (Rise, Roal, Revolt v hindštině, Raudraṁ Raṇaṁ Rudhiraṁ v telužštině, Rattam Raṇam Rauttiram v tamilštině, Raudra Raṇa Rudhira v kannadštině a Rudhiram Raṇam Raudhram v malajámštině). (marrjaana)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson