Pokémon. Prvý film - Najmocnejší pokémon

• Česko Pokémon: První film (viac)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiálny text distribútora)

MrGregor

Snad kvůli té nostalgii, snad kvůli tomu, že jsem znova začal (občas...) sledovat Pokemony... nebo snad kvůli tomu, že se jedná o skvělý film (pro děti...) se správným "pokemoňáckým" příběhem a s dojímavým a poučným koncem... opravdu mě překvapilo, jak málo se tomu dá vytknout (snad jen ta úvodní, katastrofálně přezpívaná píseň), ale jinak skvělá podívaná - takže pokud máte alespoň trochu rádi Pokémony, užijete si, pokud nenávidíte tu "žlutou krysu" klidně si hoďdte ten odpad! ať si spravíte sebevědomí ;) ()

tbb

Přiznávám, že koukat na kapesní příšery v této době (16 let po vydání) trochu bolelo, člověk si za tu dobu zvykl sledovat kvalitnější věci (no i když ne vždy to s tou kvalitou přeháním). Zpět k pokémonům. Nadšení vybudované úvodní sekvencí, kde sleduje myšlenkové pochody úhlavního poke-padoucha, rychle opadá při prvním zaslechnutí "pika-pika-pí". Vše však zakope do země až finále, to by nenapravili ani léčivé pokemoní slzy. ()

DruidKarel

860. hodnocený film: Dříve hit, dnes důkaz kýče a zmaru tohoto dříve oblíbeného japonského seriálu o příšerkách a naivních hlavních postavičkách. Dříve jsme po tomhle filmu toužil, abych se na něj mohl podívat. Dneska jsem chtěl jenom tenhle animák odškrtnout ze svého seznamu. Příběh není z nejhorších, ale naivita, kterou divákům poskytuje, mne nutí hodnotit maximálně 2*. Víc by si ani nezasloužil. 2* ()

DHDV

Nemá smysl tento film hodnotit z pohledu dneška, kdy polovina dětí nevím co to je Pokemon. Prostě ta doba je pryč.Byl první a povedený! Ted bych si to nepustil, ale tehdy to bylo famózní. Vím, že někteří to hodnotí špatně jen kvůli názvu Pokemon. Jen bych chtěl vědět, kolik z vás to ve skutečnosti vidělo. Není to film pro člověka, který teď řeší jaké auto koupí, a možná ani ne pro dnešní děti. Nezasáhla je Pokemánie. Ale na tu dobu to byl graficky a dobře odvedený počin, včetně příběhu. Další díly sem neviděl, jelikož mě už nezajímaly. Ale rozhodně neodsuzuji. ()

Likan7

Moc dlouhé na funkční díl seriálu, moc krátké na solidní film. První film má prostě jen vydělat peníze a svést se na legendárním seriálu. Čistě příběhově je sice do seriálu lehce zasazený, ale nemá na události klasického Ashova putování žádný dopad. A příběh, vzhledem k tomu, že tu jsou nejsilnější Pokémoni, stojí za starou belu. Na seriál se to nechytá ani zdaleka. ()

• Ve filmu navazujícím na seriálová dobrodružství můžeme slyšet Pokémona poprvé doopravdy mluvit, přestože neotvírá ústa. Pokémon Mewtwo používá ve filmu lidskou řeč namísto vydávání obvyklých pokémonních citoslovců, často totožných se jménem daného Pokémona. (FFilipCZ)
  • Keď ide Fergus ku Gyaradosovi po tom, čo Mewtwo odrazil jeho Hyper Beam, môžeme vidieť na zadnej strane Nidokinga, ale Fergus má Nidoqueena. (patrik1177)
  • Keď sa Brock pozerá na obraz sestry Joy, v detailnom zábere naň Brock vrhá tieň, ale v predchádzajúcom zábere nie. (patrik1177)