jackalsc

To byla panečku jízda. Dovolím si tvrdit, že všechno na co tady fanoušci TP je v téhle epizodě, a že se s tím nesere. Naprostý kontrast, proti zdlouhavým ostatním dílům. Hudba Badalamentiho ze starého Twin Peaks, na konci mindfuck. Proste díl Twin Peaks jak má být. Škoda že už v Cooperovi nevidím moc toho Coopera, ale Dougieho :D Možná se to ještě změní v nadcházejících epizodách :) ()

bmx6

Sice pozdě,ale přece...Po tolika perfektních nebo naopak špatných a velice zmatených dílů(nejvíc mě sralo to přeskakování postav a nejhorší snad byl Ed a jeho okolí,které tam bylo k hovnu a nic nového to nepřineslo a jaký nudný život si žijí, opravdu jsme vidět nemuseli),přišlo to,na co čekáme celou dobu... :) ()

classic

Konečne som sa dočkal toho, že „neprebudený” sa PREBUDIL, ale to, že bol taký dobrý ťuťmák, malo čosi do seba, skrátka COOP je späť, so všetkým, čo k nemu patrí. Celý aktuálny Twin Peaks, je viac - menej, o ňom, a o nikom inom, to nie je ! Kyle MacLachlan sa zhostil dvoj / role, a je to ukážková práca, maximálne OPOZITUM dobra versus zla. Užívam si, aj keď príde na scénu to “horšie ja” , ktoré sa s nikým absolútne neserie, a tým pádom dodáva na atmosfére čoraz väčšiu autenticitu, ktorá ju ozvláštňuje, obohacuje, je atraktívna, neobyčajná, inovatívna, a môžem hrdo dodať, že som veľmi spokojný s návratom kultového seriálu tvorivého DUA Lynch / Frost. David má absolútnu kontrolu, pretože si sám režíruje všetky časti, s čím sa maximálne stotožňujem, svedčí mu to pred kamerou, ako Gordonovi Coleovi, ale taktiež samozrejme za kamerou, kde dodáva jednotlivým epizódkam svoj neopakovateľný typický rukopis, ktorým je tak extrémne povestný ! David Lycnh sa vyfarbil na celej čiare ! ()

honajz2

A máme tu další skvělou epizodu, jehož hlavní událostí je to, že se nám Dale Cooper konečně probral z tranzu (a taky hláška I´m FBI.). Děj se taky celkem posunul a přibylo hned několik nových zvratů, včetně toho finálního, na který jsem civěl s otevřenou hubou. No, zbývají se dvě epizody, moje teorie o tom, co se stane zatím ještě nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena, jenže objevují se tu jisté náznaky, že by to tak být mohlo. Nechci předbíhat, nějaký ucelený dojem a děj poskládám dohromady až v poslední epizodě, nebo v komentáři k celé sérii (jestli se mi ho bude chtít psát). Každopádně, zbývají už jen dvě epizody a jsem zvědavý, co na mě ještě čeká. Snad to bude mít aspoň částečně uzavřený konec. Dneska to je opět za 5*, ale za nejlepší epizodu třetí série Twin Peaks bych to fakt neoznačil. 5* ()

Krokov

Excelentní! Už po 16. části může i průměrně vzdělaný člověk objektivně říci, že je Twin Peaks Return jedním z deseti největších uměleckých děl všech dob! Já, ježto jsem nejvzdělanější na csfd.cz, jsem to poznal už po prvních dvou částech, ale teď už to snad mohu říct naplno, aniž bych se dotkl i těch méně vzdělaných jedinců, vyjma toho nejméně vzdělaného, který v životě nečetl nic jiného než 500 sešitů Kačera Donalda - Mantegny. Toho se to dotkne i tak. Edit: Jak lze vidět z jeho komentáře, Mantegny se to skutečně dotklo! 😂 ()