fabecc1222

Na úvod je třeba říct, že první díl je ve skutečnosti jen první část dvoudílů, a je vlastně ukončen až druhým dílem. I při premiéře byli tyhle dva díly vysílány jako celek, hned za sebou. Proto taky možná takové pomalejší tempo. Vesměs se jen představují nové postavy, a ukazuje se, kam se za těch 25 let posunuli staří známý. Už teď je asi každému ale jasné, že tady nás nečeká běžná komerční série, a že Lynch připravil něco mimořádného. Úvodní scéna je asi tou první z dlouhé řady těch, které jsou naprosto mimo chápání běžného diváka. A když ?????? řekne, že má Cooper poslouchat, tak musí poslouchat i divák, a PAMATOVAT SI! Jinak výborné vizuální zpracování u "Zlého Coopera" Absolutní zlo = tma, uhelné vlasy, temné oči. ()

Arkanoid

Lynch je so svojím Twin Peaks späť. A v plnej paráde. Sú tam veci pre pôvodného fanúšika, ako nostalgia pri trávení času so starými známymi tvárami alebo tajuplný surrealizmus, z ktorého tradične vzíde viac otázok, ako odpovedí, ale aj veci, ktoré série z deväťdesiatych rokov neobsahovali, ako nadprirodzené veci mimo Twin Peaks podané ako krvavý horor (na sklený box nezabudnete), či rozšírenia sveta do nových miest a postáv. Čo sa týka postáv a dejových liniek, tvorcovia nám predstavili 3 zatiaľ nesúvisiace dejové linky v troch rôznych miestach a postavy, ktoré ešte nič nespája. Na tento mozaikový mišmaš sa dobre pozerá, no len David Lynch a zasvätení vedia, ako to celé nakoniec dopadne. Prvá časť jednoznačne navnadila, dala spomenúť na deväťdesiatkové série častokrát podávané ako soap opera s kľudným, tajuplným tempom všadeprítomného zla a sveta medzi životom a smrťou, no vyjadrila aj, že sa bude uberať aj novým, dosiaľ nepoznaným smerom, ktorý nemusí nadchnúť všetkých fanúšikov, no bude jednoznačne lynchovský. A to je hlavné. ()

honajz

Slušný začátek a těším se, co bude dál. Spousta náznaků, jak bývá u Lynche zvykem, naprosto skvělá kamera a výprava - ale hlavně vtip. Ne že by se člověk řehonil nahlas, ale některé ty vtípky jsou prostě skvělé a dokonale načasované. Už jen kvůli nim mne to baví. A pak taky super příroda. První díl jinak těžko hodnotit podrobněji, když je evidentní, že těch linií bude asi několik. ()

Jansen

***Hodnocení po prvních čtyřech částech*** To je tak strašně někde mimo. Snad kombinace Eraserhead, Inland Empire a Teletubbies s dozvuky Twin Peaks někde v dáli. Samozřejmě pole intepretací je rozevřené, jak pornoherečka po 30 letech praxe. Co si taky myslet o počinu, kde se objevují hlášky jako "Paul is now at the North Pole." a David Lynch se v roli agenta FBI svěřuje: "I don´t understand the situation at all". /Samozřejmě, že si seriál zaslouží nějakou hlubší reflexi, ale prozatím I don´t understand the situation at all a docela mě to baví./ ()

JohnMiller

Na jednej strane som sa tešil a na druhej som mal isté obavy. Obavy z toho, že Twin Peaks sa vydá po tých istých vyšliapaných cestičkách a viac ako o nové mysteriózno pôjde skôr o nostalgiu. Júúj aké šťastie, že som sa neskutočne mýlil. Až na wigwam je tu všetko iné. Staré postavy idú nečakanými cestami a nové postavy... No tie idú novými hehe. Cooper, teda jeho dvojník, je jedno veľké prekvapenie. Parádička. ()