Space: 1999

• Taliansko Spazio: 1999
Veľká Británia / Taliansko, (1975–1977), 39 h 36 min (Minutáž: 49–50 min)

Kamera:

Frank Watts

Martin Landau, Barbara Bain, Barry Morse, Margaret Inglis, Geoffrey Bayldon, Vicki Michelle, Suzanne Roquette, Nick Brimble, Brian Blessed, Paul Jones (viac)

V roce 1999 je velkým problémem nukleární odpad, na Zemi pro něj už není místo a je proto skladován na Měsíci. Bohužel však dojde k nečekané havárii, při které exploze odpadu odmrští Měsíc hluboko do galaxie i s 311 člennou posádkou základny Alfa. Posádka je uvězněna na Měsící, řítícím se velkou rychlostí napříč galaxií, bez naděje na návrat domů. (supo)

_-0-_

Stejně, jako Mr.Apache jsem kdysi sledoval v polské TV, před nedávnem jsem si tento seriál stáhl a podíval se znovu na několik dílů. Doba značně pokročila a dnešní divák je značně zmlsaný, 30 let staré triky a představy o technice budoucnosti jsou pochopitelně úsměvné, děj (dynamika) se poněkud vleče ... ALE - KDYŽ SE ČLOVĚK ZAKOUKÁ A NAVÍC ZOHLEDNÍ DOBU VZNIKU, TAK MUSÍ HODNOTIT VELMI KLADNĚ. Na rozdíl od většiny dnešních seriálů nestíhá bezduchá akce akci, ale co díl, to povídka a ne jednotlivé akce, více či méně násilně spatlané do rádobycelku. ()

J.Crusader

Na rozdíl od těch, co měli zprostředkování s tímto (u nás nedoceněným) sci-fi dílem pomocí vysílání z polských luhů a hájí, já ho viděl v němčině, díky ORF. Nicméně to seriálu nijak neubralo na působivosti a v té době na velmi slušných trikových efektech. Nechápu troglodyty, kteří hodnotí vzhled oblečení postav a to, že prostě móda odpovídá sci-fi představám poloviny sedmdesátých let minulého století. Za mě jasných 5. I když ta pátá je trochu z nostalgie a taky na vyvážení místních trolů. ()

PanCitron

No musím říct, že ačkoliv efekty pro mě nejsou u seriálů to nejdůležitější, tady to byla jedna z těch věcí co nejvíc zaujaly. Ať už zpodobněním měsíční základy, hvězdných lodí či celých planet. Pokud to porovnám třeba s takovou první, druhou řadou TNG nemůžu se zbavit dojmu, že ty modýlky prostě vypadají líp. Co se příběhů týče na dobré úrovni, postavy taky celkem sympatický a Maya Catherine Schell byla prostě úžasná nejlepší epizody: 1x20 - The Last Sunset, 1x24 - The Last Enemy, 2x18 - The Bringers of Wonder, part 1, 2x19 - The Bringers of Wonder, part 2, 2x24 - The Dorcons ()

Petike

Hviezda za vozidlá. Inak je to neskutočná kravina a nuda, a to aj na úroveň mnohých vtedajších sci-fi seriálov. Už základná premisa o vymrštení Mesiaca do hlbokého vesmíru výbuchmi hŕstky nukleárnych hlavíc je neuveriteľný fyzikálny nonsens, ktorý je v príkrom kontraste s o realizmus sa snažiacimi návrhmi spomínaných vozidiel. ()

kluzo

Nebojím se dát 5* a nic na tom nemění fakt, že už si z toho moc nepamatuji. Na TVP to byl nejvíce probíraný seriál mezi námi dětmi v 70. letech minulého století. Vím, že tenkrát bych tomu dal 10* z 5, takže opatrnost stranou Mr.Apache. Bohužel tenkrát jsem seriál hodnotit nemohl, nebylo ČSFD... Počkat, nebyl internet... Fůůůůj pravěk. ()