Marabunta: Vraždiace mravce

(TV film)
  • Česko Marabunta: Mravenci útočí (viac)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiálny text distribútora)

Campbell

Kdybych to viděl jako malej určitě bych to bral, a líbilo by se mi to. Jen škoda že jsem to viděl aasi před rokem což mi spíše vyvolávalo na tváři úsměv. Nečekal jsem nic extra a dostal jsem prakticky to co jsem očekával. Velcí mravenci gruntují malý městečko. Teď mě tak napadá proč skoro žádnej mravenčí horor nedostahuje aspoň průměrného hodnocení? No máme tu vyjímku typu Them! Ale na žádný jiný si nemůžu vzpomenout. ()

Vitason

Vždy když slyším slovo mravenec, tak první věcí kterou si představím je mravenčí šikula Ferda s červeným šátkem kolem krku, který uhání dutou Berušku. Tento kanadský snímek se mě pokusil přesvědčit, abych si příště představil dokonalou zbraň na zabíjení, ale vypadá to tak, že si příště představím roztomilé broučky, kteří umějí sundat vrtulník, jako kořist si odnesou lidský prst (asi jako trám do mraveniště) a to všechno je veliká sranda. Celý film vypadá asi jako bych ho napsal já ve vysokých horečkách, nadopovaný antibiotikama, abych v ruce udržel tužku a nějaký kamarád mi přinesl tisíc dolarů na jednoho kaskadéra a pronájem vrtulníku a potom bychom to společnými silami zfilmovali. Jistě film trpí nulovým rozpočtem a kde nejsou peníze, tam ani Spielberg nebere, ale tady bych se nevymlouval jen na peníze ale i na čistou neschopnost. Herci nehrají vůbec nic. Čistě stojí před kamerou a recitují svoje věty. O efektech škoda mluvit. Mravenci mají jednou standardní velikost, podruhé 10cm. Kamera se prakticky nehne a střih používá vysloveně trapné zatmívačky jak z nějakého seriálu. Kolem a kolem je to možná nejhorší film, který jsem měl zatím tu čest na čsfd komentovat, ale docela jsem se u něj zasmál, takže dávám 1* P.S. Nejlepší byl záběr, kdy hlavní hrdina střílel plamenometem přímo do kamery a bylo vidět, že drží v ruce zapálenou tyč a oheň obstarává někdo, kdo leží těsně pod kamerou. ()

Hrabka

Mravenci jdou, tlapkama plácaj o betón, pochodujou, za sebou stopy zametou, co kdyby on, ten s dlouhym nosem co ho má, jak saxofón, rázem je všechny vyšňupá ... Mravenci jdou, chytli je křeče do nohou, odfrkujou, v mym hausu pauzu plánujou, tak tohle ne, tady vám pšenka nekvete, vypadněte, nebo si koupim D.D.T. --- Párujou se dál… 15% ()

Thinger odpad!

Tento film jsem viděl před léty, když jsem byl ještě na základní škole. Tehdy mě opravdu zabavil a bral jsem ho jako docela dobrý a napínavý, mizerné herecké výkony jsem bral jako ve skutečnosti velmi autentické. Když se na to však dívám zpětně, musím říct, že je to naprosto nesmyslný film. Vyjít si na mravence s brokovnicí (pravda, v některých záběrech mají mravenci velikost krysy) je v dějinách filmu asi výjimečný moment. Děj je nelogický a říkat, že ve skutečnosti mravenci a jejich nájezdy fungují úplně jinak, je asi zbytečné. ()

mis-ko odpad!

Tropické mravce žijúce na Aljaške, človek oblezený mravcami uniká na aute a dupe pritom nohami, ľudia stojaci uprostred mravcov ktoré sa síce nezadržateľne blížia, ale nikdy k nim nedolezú, ľudia strieľajúci (!!!) do mravcov z pušky a... a takto by sa dalo pokračovať ale načo? Každý pochopí, že je to zbytočné, takisto ako je zbytočná aj existencia tohto filmu. ()

• Natáčelo se v Heber City poblíž Salt Lake City v Utahu. (Cheeker)