Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

hellstruck

Za zmínku stojí jen pár epizod,kde si zahrála výborná Eliza Dushku.Navzdory zdejšímu hodnocení je Buffy pořád o něco lepší..většina dílů mi připadala jako nějaké podivné nudné slátaniny,pro mě je to zkrátka směsice blbosti a trapnosti a to říkám i když jsem ještě před pár lety představitele Angela doslova žrala.David je sympaťák,ale zbytek jeho týmu alá Angel Investigations mi nesedl.Ale za těch pár epizod a znělku dávám 2*. ()

Arachneuss

Temnější, dospělejší, akčnější. Na poměry spin-offů vrcholné dílo, na poměry seriálů hodně silný nadprůměr. Zpočátku slabá alternativa k sličné Přemožitelce totiž dokáže vyústit v jedno velké a dokonale propracované drama, v kterém hlavní hrdinové marně, ale přesto, bojují jak se zlem v ulicích Města Andělů, tak s pochybnostmi a temnotou v nitru jich samotných. Není to sice tak drasticky intenzivní jízda jako s Buffy, The Vampire Slayer. Noirovější styl vyprávění nesedne zrovna každému. Pokud ale ve mě první krůčky padlého upíra na cestě k apokalypse epických rozměrů vzbuzovaly rozpaky, tak vše pominulo v předvečer oné deštivé noci, která může směle konkurovat i masakru v samotném Peklu pod Sunnydaleskou střední. První řada: 60% Druhá řada: 60% Třetí řada: 80% Čtvrtá řada: 70% Pátá řada: 90% ()

Milano33

Najlepší spin-off, aký som kedy videl a presne seriál Angel je to, čo si Buffyverse zaslúžil. Pre milovníkov Buffy the Vampire Slayer je táto show povinnosťou. Rovnako ako aj Buffy, tak aj Angel má svoje kúzlo. Tento počin sa odlišuje svojou vyspelosťou, dospelejšou tématikou a temnejším tónom. Temná atmosféra spolu s detektívnou zápletkou utvárajú pravú podobizeň tohto skvostu. Taktiež je aj príbehom konzistentnejší a vyváženejší, než u jeho predchodcu. S naratívnou stránkou sa pracuje excelentne. To, ako sa pracuje s očakávaním diváka, by sa dalo nazývať umením. Aj s vývojom postáv sa seriál skvelo pohráva a nejeden charakter si prejde obrovskou zmenou. Postavy sú výborne napísané a ihneď si ich zamilujete. Ďalšou vecou, ktorú divák určite ocení sú božie hlášky a dumavé rozhovory. ()

jhr

Seriál Angel patří stejně jako Buffy, přemožitelka upíru k těm na, které se nezapomíná, i po letech nestárnou a zůstávají stále stejně působivé jako v době svého vzniku, Buffy je sice o malinko zábavnější ale Angel zase dospělejší a jeho humor stejně sarkastický a příběhy jednotlivých dílů jsou rovněž velmi podařené a hlavní dějová linka v každé sérii se vždy neuvěřitelně vyvíjí a graduje až do skvělého finále. To platí i o jednotlivých postavách, jejíž charaktery se v průběhu seriálu zajímavě posouvají a některé z nich až tak, že je na konci závěrečné páté série skoro nepoznáte. Pro mě tento seriál stejně jako Buffy nemá prakticky jedinou chybu! ()

Ilhan

Ano, Buffy je jen jedna. Ale ano, Angel je také jen jeden. Že se chce Angel nést v trochu temnějším duchu dává na vědomí již úvodní znělka. Ze začátku to tak ovšem nevypadá. Něco tomu oproti Buffy prostě chybí. A je zde vidět ta klasická Jossova slabina, což jsou slabší začátky seriálů. Důležité však je, že si dokáže vytvořit takové základy, že na nich poté postaví takový děj a takové zvraty, že člověku zůstává jen čumět s otevřenou pusou. A u Angel je to vše velmi dobře vidět. Zatímco Buffy měla pro každou sérii jednoho hlavního zloducha, u Angel tomu tak není a to je jeho největší devizou. Od začátku staví, i když s přestávkami, do role hlavního zla W&H, což se zejména v poslední sérii naplno projeví. Současně s tím Joss skvěle vykresluje celou mytologii a říká, že nic není náhodné. V tom je největší výhoda Angela oproti Buffy. Zde má všechno svůj řád, důvod, přičinu, někoho, kdo za tím stojí. To v Buffy nebylo. Tam se zlo objevovalo spíše náhodně. Tady na sebe všechno navazuje. Jednotlivé série nejsou tolik oddělené. Čtvrtá série vypadá jako by byla prodlouženým finále té třetí. Nepustí člověka od obrazovky. Ještě jsem nezažil aby mě nějaká série do sebe vtáhla již od začátku. Žádný pomalý rozjezd nové dějové linky, všechno pokračuje v takovém tempu, že člověk nemůže a ani nesmí vydechnout. Všechno směřuje k jedinému a nevyhnutelnému střetnutí v jehož středu seriál bohužel končí, čemuž pořád ještě nemůžu uvěřit. Byl jsem sice přesvědčený, že Angel ode mne dostane jen 4 hvězdy, po jeho skončení jsem si však uvědomil, jak moc mi bude chybět a proto neberte hodnocení jednotlivých sérií závazně a neprůměrujte je. Hodnocení je za celý seriály, který jako celek tvoří jedno z mnoha Jossových uměleckých děl. Btw. Přivést Spikea do páté série byla trefa do černého.První série: 70 %, Druhá série: 60 %, Třetí série: 100 %, Čtvrtá série: 100 %, Pátá série: 100 %. ()

• Navzdory některým fámám, Doyle (Glenn Quinn) byl ve skutečnosti plánován jako pouze krátkodobá postava. (GreatestFan)
  • Když v 8. epizodě 1. série "Nikdy na tebe nezapomenu" Angel (David Boreanaz) vyjídá jídlo z ledničky, můžeme zahlédnout nalevo na obrazovce kameru. Ve 12. epizodě 1. série "V očekávání" při rozhovoru s gynekologem je na vrchu obrazovky vidět mikrofon. V 22. epizodě 1. série "Proroctví", když Cordelia (Charisma Carpenter) podá Angelovi hrnek krve, do obrazovky vklouzne mikrofon. Když v 1. epizodě 2. série "Soud" Angel zlomí vaz démonu Prio Motu, můžete na vrchu obrazovky vidět mikrofon. (GreatestFan)
  • Když jsou v 10. epizodě 1. série "Dary na rozloučenou" Wesley (Alexis Denisof) a Angel (David Boreanaz) v korejské čtvrti za démonem si promluvit, mluví údajně korejsky. Jenže Angel ve skutečnosti mluví jen nesmyslnou hatmatilkou a přítomná stará žena zase mluví sice korejsky, ale s nekorejským přízvukem. (GreatestFan)