Pri vyšetrovaní teroristického útoku v texaskej galérii umenia sa Mulder a Scullyová stretávajú s dvojicou mladých ambicióznych agentov FBI, Millerom a Eisteinovou. Mulder s  Einsteionovou  a Scullyová s mladým kolegom Millerom sa vydajú rozdielnymi cestami, aby dosiahli svoj cieľ a dostali sa do mysle ťažko zraneného islamského samovražedného  teroristu, ktorý je síce v kóme a na pokraji smrti, ale v jeho mozgu sú ešte uložené informácie o spiacej bunke, ktorá pripravuje ďalšie teroristické útoky, predstavujúce hrozbu pre tisícky nevinných civilistov. Agenti si tentoraz prehodia úlohy. Kým Scullyová pojme vyšetrovanie vedecky, Mulder sa rozhodne ešte väčšmi otvoriť svoju už aj tak dosť otvorenú myseľ a s pomocou halucinogénnych húb, lysohlávok Psilocybe tampanensis, sa vydáva na hranicu života a smrti. (TV JOJ)

JohnCZ

Už mi docela začíná vadit, jak minisérie plýtvá místem na komediální epizody. Jedna sebeparodická epizoda úplně stačila a tentokrát jsem už čekal, že tvůrci konečně něco rozjedou a místo toho dostáváme ryze béčkovou epizodu s poměrně slabým writingem a otravnými filozofickými kecy, které mě už vadily v původním seriálu. Carter by opravdu měl zůstat u produkce a psaní scénářům nechat svým kolegům, kteří nezaspali dobu. I ty dialogy občas působily tak nějak uměle a strojeně. Houbičkový trip byl celkem fajn (The Lone Gunmen, yes!), pár hlášek se povedlo a dvojice mladých agentů mi kupodivu nevadila, byť bych jejich přítomnost na více než jednu epizodu neroztahoval. Nicméně se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se úplně zbytečně plýtvá prostorem. ()

classic

Zaujímalo by ma, čo majú spoločné TERORISTI s mysterióznym seriálom ? , ktorý už, zrejme, nemá takú úroveň, toto je zatiaľ, najhoršia časť - novej minisérie !!!!!! Totálny - Ad absurdum !!!!! Noví, dočasní agenti, t.j Miller - s Einsteinovou, sú extrémne trápni !!!! Zdá sa mi, že títo ľudia, musia byť, isto na drogách, najmä - duchovný otec - Chris Carter ! Príšerné !!!!! ()

Loki_Six

"You know, I've never seen a patient receive so much attention... especially one who's so unworthy of it. Just like all those immigrant groups coming over here, taking all our jobs, clogging up the health care system and our schools, and they don't even speak English. A church group brought 200 Arab refugees to our town, and now they're saying that they want to bring some more. It's all part of a government program paid for by my tax dollars, which means that I come to work every day, and I pay for these people... So I did some research, and I found out that this is all part of a plot by the United Nations to get these people into the US, so that they can form terrorist cells. Yeah. You turn your back on these people, you're taking your chance." Slabá časť, ale potešilo, že si trochu urobili srandu aj z takto zabednených ľudí. ()

J*A*S*M

Chris Carter se asi zbláznil. Aneb jak totálně prošustrovat příležitost po 15 letech potěšit věrné fanoušky. Jako opravdu si někdo z tvůrců myslel, že stojíme zrovna o tohle? Debilně napsaný příběh o islámských teroristech, kde skoro absentuje paranormálno, trapný houbičkový trip, Mulder a Scullyová skoro bez společných scén. Zbytečná ztráta jednoho dílu z šesti. Smutné. ()

filmmovier

Jako...ne. Možná v klasicky dlouhé sérii, ale rozhodně ne v první sérii po čtrnácti letech, která má dílů jenom šest. Chris Carter mě začíná pěkně srát, protože to je možná ještě horší než My Struggle a rozhodně větší zbytečnost než druhý film. Děj o ničem (do mytologie by se to možná zařadit dalo, a to i s hodně, hodně velkou fantazií). Ale takhle? Epizoda, která se bere vážně, takhle opravdu ne. Tohle nucené a otravné téma je v tomhle seriálu opravdu z ytečné. Co je na tom jako Akta X? Nic, tohle je jako z úplně jiného seriálu. Na Duchovnym je sice vidět, že si to fakt užívá (ne jako ty čtyři díly předtím), ale je tam prostě spousta zbytečnosti - furt klanění se Alláhovi, nekončící blábolení o tom, že chtěj (u)věřit (ale to už od začátku revivalu), nové postavy zbytečné (ano, koukám na vás, agenti!), staré postavy taky zbytečné (úplně všechny, včetně agentů), málo společných scén Muldera a Scullyové, až znepokojivě hodně společných scén Einsteinové a Millera, čím dál méně Scullyové, naprosto debilní zhulená scéna a dobrá hudba... ááá, vidíte, našel jsem pozitivum! A pokud Carter posere i konec (jakože asi jo), ukáže se tento návrat (kromě druhého a třetího dílu) opravdu naprosto zbytečným. Jedenáctou sérii jim přeju a i já jí chci hrozně moc vidět, ale pokud bude mít méně jak dvacet dílů, bude to všechno špatně. Tohle ti neodpustím, Cartere! 50%. PS: Ten člověk, který tenhle seriál vytvořil, je opravdu čím dál zvláštnější a celé to své geniální dílo zabíjí. Moffate, vítej zpátky mezi elitou scénáristů, které mám rád!rony ()

• Ve 22. minutě dojde k vypnutí ventilátoru (umělé plicní ventilace) sestrou, hodnoty se změní a dojde k zástavě srdce. Během chvilky vstoupí do pokoje dva agenti, sestra ventilátor opět zapne a pacient je během vteřiny opět stabilní, což nedává smysl. (Winster)