Snímek sleduje osudy J.R.R. Tolkiena (Nicholas Hoult) dávno před tím, něž se z něj stal slavný spisovatel. Dospívající Tolkien, obklopen spolužáky, objevuje sílu přátelství, odvahy a odhodlání. Společné pouto je časem stále pevnější, první světová válka však může jejich přátelství rozbít. A právě tyto zážitky se později staly Tolkienovi inspirací při psaní slavných románů ze Středozemě. (Bontonfilm)

sofiapetra

Tento životopisný film o tatíkovi mého milovaného Aragorna mi dal jediné: že už vím, jak se jméno Tolkien správně vyslovuje. Jinak se nebojím napsat, že se jedná o jeden z největších a nejnudnějších "opruzů", které snad vůbec někdo natočil. Není tam pohříchu ani jediná zajímavé scénka, ani jediný slušný a podnětný dialog. Dialogy vůbec jsou otřesné. Jednou jedinkrát se tam mimo téměř jakýkoliv kontext ozve slovo Středozem a pak dokonce i slovo hobit. Mega zklamání. ()

Pavlínka9

Film, který za mě neurazí ani extrémně nenadchne....Je to taková "mystické", "éterické" - za mě zajímavé, jelikož symbolika, kterou u Tolkiena ti, kteří ho znají, znají - je tu krásně lehce naznačena, ztvárněna. Houlta mám ráda, u Collins je to za mě horší, ale zde mi šlo spíše o to "představení" prostředí, ve kterém vznikaly příběhy, které poté obletěly celý svět.. Moc hezky znázorněné, zahrané a něčím mi to utkvělo v srdci...Děkuji - s takovou lehkostí a jemností jsem dlouho nic neshlédla. ()

Pajky3

Rugby, 6.5.2019 Příjemný příběh o dospívání malého chlapce v jednoho z nejoblíbenějších spisovatelů. Mě osobně se příběh o pravém přátelství a lásce líbil. Mladí herci v čele s Nicholasem Houltem a Lily Collins mě bavili a pěkně mi to uteklo. I když jsem možná očekával víc z jeho spisovatelské kariéry, tak chápu zakončení, které přišlo. Jemné náznaky a odkazy na Pána prstenů se podařily a ve výsledku to byl moc pěkný film, který zanechal sympatický a inspirativní pocit. ()

misterz

Tolkien je bezpochyby najvýznamnejší autor fantasy žánru aký kedy žil. Jeho kolosálne dielo príbehov zo Stredozeme je nesmrteľné a ovplyvnilo mnohých. Už len z toho pohľadu je to dostačujúce, aby si človek, najmä fanúšik tohto žánru, tento životopisný film pozrel. Treba uznať, že Tolkien viedol zaujímavý život, pričom sa mi tu veľa vecí, čo sa týka jeho písania a tvorby, vyjasnilo. Len škoda, že tempo bolo dosť lenivé, čo môže mnohých odradiť. Taktiež je škoda, že sa celá tá jeho epopeja životného príbehu scvrkla iba na pár rokov, čo je dosť málo, pokiaľ uvážime, že svet Stredozeme tvoril prakticky celý život. Chcelo to dotiahnuť až po starobu, alebo aspoň po Hobita. Nadpriemer. 75/100 ()

dr.fish

Tady jsem se hodně bál do toho jít. Nakonec se do tématu zbytečně nevrtalo, zůstali jsme na povrchu věci což je fajn. Nejde vlastně ani tak o Tolkiena samého, jako prostě o člověka, jemuž válka vzala kamarády. Můžeme si z toho dovodit, co ho mohlo vést k napsání jeho děl, inspiraci, zdroje, ale u tohoto náznaku také zůstane, víc nám už tvůrci nepodsouvají. A to je jen dobře. 70% ()