Zavýjanie 2: Tvoja sestra je vlkolak

• Česko Kvílení vlkodlaků II (viac)

Americký filmový horor o nebezpečí číhajícím v Transylvánii nejen na bezbranné turisty. Christopher Lee, Reb Brown a jeho žena Annie McEnroe se společně rozhodnou zlikvidovat obávanou vládkyni vlkodlaků. Jakmille se dostanou na stopu zla, začne se kolem nich stahovat nebezpečná smyčka... (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Druhá časť horrorovej werewolf série "Howling" nesie podtitul "Tvoja sestra je vlkodlak". Natočili ju v roku 1985, štyri roky po premiere úvodného filmu. Pokračovanie naň volne nadväzuje, avšak kvalitatívne viditeľne zaostáva. Na režisérsku stoličku už neusadol talentovaný Joe Dante. Réžie sa chopil akýsi babrák Philippe Mora. I scenár je len jedna obrovská hlúposť. Navyše to celé pôsobí desne lacno. Zrejme preto, že značnú časť rozpočtu minuli na honorár pre Christophera Lee, ktorý nejakým nedorozumením prijal úlohu v tomto hlboko podpriemernom snímku. * ()

ledzepfan

No psycho=Christopher Lee bojuje spolu s Kritinářem (z protivlkodlačího odboje) v transilvánské vesničce (ve které mají staroměstský orloj) proti vlkodlačí královně,která má kozy čtyřky,blábolí nějáké sračkoidní zaklínadla a věčně šoustá s vybranýma vlkodlakama..evidentně mezi vybrané ale nepatří mladičký Jan Kraus,který je z toho taktrochu naddržený..:D :D...Všechno se to odehrává v hrozné nudě s občasnýma zajímavýma chvilkama plných zajímavých střihů a scén z ultraundrgroudového klubu ve kterém hraje kapelka s docela dobrým zvukem....tři hvězdy nejsou tak úplně zasloužené ale za Leeho,českotransilvánské reálie a pár důvodům k dobrému smíchu to tu prdnu :) ()

JohnnyD

V Česku po česky nakrúcaná rumunská Transylvánia a jej stredoveká béčkovo mystická atmosféra je super, i ten tupý dej a Stirba, vlkodlačia kurva. Len ten scenár plný nudy a vaty. Viac akcie, menej blabla a bolo by o zábavu postarané. Takto je to len trpké pomyslenie na to, aká krásna kravina to mohla byť. ()

Vampireman

Reb Brown tu sice oddělá brokárnou pár titanofobních vlkodlaků a svoji holku nakládá i přes džíny, ale na ten film nemá. Český divák tu má navíc ten další rozměr, tj. babička Kaplanová omládne do sexbomby co konstantně ukazuje výstřih (a v epicky sestříhanym závěru se našestnáckrát obnažuje), Krytinář tady mává řemdihem a nosí v uších vosk z posvátných svíček a Krausovi řikaj Tondo. A všemu vévodí rachejtlemi ozbrojený Christopher Lee co postuluje vyhubení vlkodlaků pomocí své Vampire-Kill Kit, ale o tom nikdo neví. A vůbec už nechápu ty synth-punkery, co stejnou písničku hrajou asi pětkrát a zřejmě se umí teleportovat. Blbost jak zvon, ale zábavná. ()

Kubaso

Vzhledem k faktu, že se převážná část tohoto otřesného béčka natáčela u nás, snímek určitě stojí za vidění. Moje nejoblíbenější scéna je ta, kde Christopher Lee vysvětluje, že centrum všeho zla se nachází v Černé zemi. Na otázku, kde se ono místo nachází, odpoví, že v Transylvánii. Vzápětí střihač nepřipravenému divákovi předhodí záběry na Staroměstský orloj... Navíc se další děj odehrává ve městě s názvem "Vlkava" a pár štěků si tu střihli třeba Valerie Kaplanová, Jan Kraus ("Teď poznáš rozkoš milování se s vlkodlakem!") nebo Jiří Krytinář, jehož potká nepěkná smrt. Většinu filmu jsem strávil ležíce na podlaze v křečích... ()

• Jenny (Annie McEnroe) je ke konci filmu spoutána v kostnici, která se nachází v chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku. (Všežrout)
  • Jediný film zo série, ktorý nadväzuje na udalosti z pôvodnej snímky. (beso74)
  • Film sa natáčal v Českom Krumlove na Širokej ulici, ale môžeme v ňom vidieť interiér kostola sv. Víta. Zaujímavosťou je, že do prostredia Českého Krumlova bol pridaný Pražský orloj. (Zdroj: denik.cz) (Raccoon.city)