Australský dobrodružný film odehrávající se v roce 1888 na vás dýchne romantikou příběhů z Divokého západu, přestože se tu nevyskytují chladnokrevní pistolníci s kolty proklatě nízko, ani tu není cítit vůně střelného prachu. Netradičně pojatý romantický western je plný krásných koní, lidských citů a vášní, odvahy a tvrdého chlapského života kovbojů. Jeho hrdinou je Jim Craig, mladý horal, který po smrti svého otce najde práci u bohatého rančera Harrisona. Zatímco ostatní honáci jím pohrdají pro jeho původ, rančerova dcera Jessica se s ním spřátelí. Brzy se však mezi oběma pomalu začne rodit mnohem silnější cit než je přátelství. Odmítavý postoj starého rančera k Jimovi i jeho vztahu s Jessicou však zlomí mladíkova odvaha, kdy se mu podaří v obtížném horském terénu dostihnout a zkrotit stádo divokých koní. (oficiálny text distribútora)

miklaras

Viděno 6x v kině Květen, z toho 2x se slevou při představení pro důchodce za 5,-Kčs. Poté jsem chtěla odjet do Austrálie, ale nebylo mi maminkou dovoleno. Nekoupila mi ani divokého koně. Nicméně jsem jí odpustila a tohle je pro mě jeden ze srdečních filmů. Tedy pardon za subjektivní hodnocení až hanba. ()

LadyVader

Doby kdy jsem byla paf z koníčků jsou dávno pryč, dokonce asi i ta videokazeta která se mi ve videu protáčela opravdu často. Ale i po těch letech mně ten film přimrazil do křesla, je naprosto úžasně atmosferickej, doprovází ho skvělá hudba s nezapomenutelným ústřerním motivem. A scéna kdy Tom Burlinson sbíhá s koněm z toho srázu je prostě majestátní. No můj nejoblíbenější westernovej film. ()

Gahan

Ja s hirnlegom súhlasím. Aj pre mňa ide o kultový film. Film, ktorý keď dávajú, aj napriek tomu, že ho poznám naspamäť, vždy si ho kuknem. A čumím na to prostredie s otvorenými ústami, akoby to bolo prvýkrát. Úchvatné prostredie, zaujímavý dej, veľmi príjemná hudba (soundtrack odporúčam). A páči sa mi pečať austrálskej produkcie otlačená do celého filmu. Najviac mi z filmu v pamäti rezonuje, keď *SPOILER* Jim sviští dole úbočím počas finálneho honu na čierneho žrebca ... to je skrátka sexy záber :-) (keď tak pozerám na plagát k filmu, až taký spoiler to nie je :-) ()

sulimo

Nic moc. Možná pro ty jedince, kteří zbožňují koně a divokou přírodu to bude dostatečně uspokojující počin, ale pro toho, kdo čeká od filmu ještě nejaký hlubší obsah, to je film dost mizerný, aneb jak forma zvítězila nad obsahem. Krajina je krásná a jedná se o dobře natočený film, ale tím to také končí, herci přehrávají a hlavní hrdina je hodně nesympatický a po čase Vás film začne velice intenzivně nudit, třeba na tohle fakt nemám buňky, ale pro mě je to mírně nadprůměrná záležitost která místy (hlavně těmi romantickými) dosti krutě nefungovala. Čekala jsem víc. ()

Šakal

ANO, jak píše uživ. senor, tohle rozhodně není pravý divoký západ, natož klasický western, ale kombinace jeho hodně zidealizované a zromantizované představy šmrncnuté řádně červenou knihovnou. Je to spíše taková australská romance zasazená do " tvrdého " honáckého prostředí. Nicméně musím přiznat, že k tomuto snímku se u mě váže nostalgie z klukovských let. Nádherné scenérie australské divočiny, krásná Sigrid Thornton ( narozdíl od uživ. sud, já byl naprosto spokojen :o) ) a dvojroli zatvrzelého rančera Harrisona a jeho bratra zlatokopa Diggera Spura si notně užívající, nestárnoucí Kirk Douglas. Nevím, možná na mě zapůsobila i ta doznívající horečka ( co mám ), snad je to tím, že jsou vánoce, ale já dám za slabší 4*. Spíše to bude ale tou kombinací nádherné přírody a koňských očí. Že bych byl nakonec romantik :o)? NÉ, spíše to bude opravdu tou horečkou a vánocemi :o) p.s. ale přiznávám, dá se k tomu přistoupit i tak, jak to udělal uživ. kajda.l Ne nadarmo se totiž říká, že láska prochází žaludkem :o) ()

• Na začátku filmu, když stahují koněm na řetězu z lesa kmen stromu, je vidět, že kmen nebyl čerstvě uříznutý a světlý. Konec kmene je tmavý a je vidět , že ležel v lese uříznutý již delší dobu. (montywalsh)
  • Kirk Douglas si ve filmu zahrál dvojroli. A to dvou ne zrovna vedlejších rolí, když ztvárnil oba bratry Harrisonovi. (Prochy38)
  • Divocí koně se dnes kromě Austrálie vykytují už jen v několika zemích, a to Kanadě, USA, Namibii, Řecku, Itálii, Francii, Velké Británii, Rumunsku, Rusku a Mongolsku. Protože volně žijící stáda spásala trávu určenou dobytku, byli divocí koně prakticky vyhubeni a ve jmenovaných státech jich stále ubývá. (Prochy38)