Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

helljahve

Zo začiatku to vyzeralo na riadnu somarinu (selfie policajta s obeťou). No potom sa to našťastie poriadne rozbehlo a ja som sa nestihol čudovať, čo to tí Poliaci natočili!!! Perfektná tvrdá krimi, kde nieje núdza ani o poriadne gore zábery. Film odsýpa, nenudí ani chvíľu, všetko do seba pekne zapadá...Neskrývam nadšenie, bravo poľskí bratia! My s našou kinematografiou sa môžme tak ísť zahrabať. ()

dr.horrible

Úplne tie isté chyby jak vo Vegovom Służby specjalne. Cool postavy, hrajú ich dobrí a typovo presní herci, má to drive, feeling svojich západných vzorov po východoeurópsky, a hromadu drsnej akcie. Ale scenár písal naivný idiot, ktorý očakáva, že divák pre ktorého točí zhltne bez otázok aj ten najstupidnejší nonsens. Nemôžete nikdy natočiť seriózne vážny film, pokiaľ máte zo všetkého najviac napozeranú Kobru 11. ()

Rewsy

Rozhodně se opakuju s ostatními recenzenty, ale nějak takto by vypadala Fincherova Sedmička, kdyby ji natočili Poláci. Přiznávám, že opravdu netuším, zda to byl záměr, ale strašně jsem se u toho filmu nasmála. Spoiler: Postavy jsou extrémními archetypy vykreslené k dokonalost: detektivka, drsná holka z farmy, ihned pozná podle kůže druh krávy a zároveň nosí patku tak, že nemůže vidět kam střílí, přes jejího cringe poskoka, patoložku, co už od dveří cynicky komentuje stav mrtvoly, až po naprosto geniální reportérku, která neříká snad nic jiného než "ku*wa". Bomba! Film má příjemný spád, spoustu vtipných momentů, super béčkové efekty stříkající krve, ale i krásné kulisy Wroclawi (hned mám chuť tam jet na výlet). Jediné minus je závěr filmu, který úplně ztratil drive a rozpliznul se. Škoda. ()

dom156

Toto krimi šlo úplně mimo mě. Možná zápletka má zajímavé proporce, nicméně osazenstvo v čele s vrchní komisařkou, kterou je tak nepříjemná, že by kolem ní ani debil neprošel. Její vystupování vzezření a charakter mi neštimuje. Nemusím mít vyšetřovatele jak ze škatulky, ale tato postava je skutečně děsná a pochybuji, že takový to člověk by mohl být na tak vysoké pozici ve sboru. Celkové hodnocení tato antipatie dost výrazně postihlo, což musím uznat a za mě fakt nee. ()

DwayneJohnson

Vemte dvě afektované (ex)policistky, jednoho úplně dementního prokurátora, naprosto neproveditelný, krvavý příběh, hloupé dialogy a máme tady krimi roku. No možná pro ostatní, pro mě však určitě ne. Kouká z toho jen chladný kalkul alá Skandinávie a s tímhle napodobenina nemá vůbec nic společného. Chvíli jsem uvažoval i to třech hvězdách, ale úplný konec mě jen přesvědčil v tom, že by to bylo vzhledem k těch předchozím devadesáti neskonale moc. ()

• Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)
  • V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)