Rolling Stones - Je to jen rock’n’roll?

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Hudobný
Česko, 2018, 57 min

Réžia:

Pavel Jandourek

Mick Jagger (a.z.), Keith Richards (a.z.), Ronnie Wood (a.z.), Charlie Watts (a.z.), Bill Wyman (a.z.)

Úvaha nad vztahem kapely ke svobodnému Česku, rekapitulace všech koncertů valících se kamenů v naší zemi a ohlédnutí se za tím, jak se společnost za 28 let proměnila... Ruský spisovatel Alexandr Solženicyn kdysi prohlásil: „Takový kolos, jako je Sovětský svaz, může rozetnout jenom elektrická kytara.“ Nejen Plastic People of the Universe, Jasná páka či Pražský výběr byli trnem v oku totalitnímu zřízení. Potlačováno bylo i šíření hudby zahraničních kapel, jako například právě Rolling Stones. Zakazovaná hudba se pak stala pro několik generací symbolem boje za svobodnou a neutlačovanou společnost. Dokument „Rolling Stones – Je to jen rock’n’roll?“ je úvahou nad významem zakazované hudby za minulého režimu a vztahem členů této věhlasné skupiny ke svobodnému Československu, kde v roce 1990 zahráli jako první západní kapela. Pořad se ohlédne za všemi koncerty Rolling Stones v naší zemi, za jejich významem pro místní obyvatelstvo a za tím, jak se společnost za 28 let proměnila. (Česká televize)

Marze

Byl jsem na Stounech (Brňáci prý říkají Roulinech) na Letné. Mnoho kapel se snažílo jejich nenapodobitelný zvuk napodobit a líbilo se mi v dokumentu jak hudební publicista řekl, že mají takové jakoby rozvrzané , přifalešnělé kytary. ()

Olík

Sympatické pozastavení nad stavem společnosti v průběhu období 28 let, na pozadí návštěv legendární rockové kapely Rolling Stones u nás. Tady vůbec nejde o Micka Jaggera, Keitha Richardse nebo Wild horses....žádné repraky here….žádný sex, drogy a Hrádeček. Pavel Jandourek konfrontuje období těsně po pádu komunistického režimu se současnou dobou. Ukazuje, jak se ze symbolu svobody může během několika dekád stát „pouhý“ business. Jak se mění hodnoty, nálady, my….............všechno. ()