Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

vurhor

Na první pohled se může zdát, že Bad Education bude jen další z mnoha průměrných komedií, ale nakonec z toho vylezl poměrně zajímavý film o finančních podvodech a intrikách ze školního prostředí, který má slušné dialogy a herecké výkony. Obzvlášť zde zářil šedivějící Wolverine, který je patrně tím nejsympatičtějším podvodným říďou, co jsem kdy v nějakým filmu viděl. Je tu ale jeden problém... osobně mě ten děj příliš nechytnul. V první řadě za to možná může i fakt, že film je ze začátku poněkud zmatečný, přičemž divákovi může trvat celou jednu třetinu stopáže, během které bude krapet ztracený, než se konečně pořádně chytne. Ovšem i po řádném pochopení zápletky nemusí každému člověku sedět. I přestože mě bavil Jackmanův výkon, dialogy, plus i celkově onen styl, kterým byl film pojatý, přesto jsem se na jeho děj nedokázal pořádně chytnout. Je ale dost možné, že u jiných lidí (například ti, co působí ve školním prostředí, které zajímají finance, atd.) to bude rezonovat daleko lépe. Pro mě to tím pádem byl zkrátka jenom "Ok" film. Byť určitě nezpochybňuju jeho kvality, které jsem od komediálního dramatu takového ražení nečekal. Lepší 3* ()

Soweek

Hugh Jackman Vám ukáže, kam až je schopný zajít učitelský sbor, který se cítí finančně nedoceněný. Bad Education je výborný film, který z největší části táhnut právě Jackmanem, který výborně ztvárnil muže, kterému přišlo naprosto normální nahrabat si několik milionů a ani to nijak zvlášť nemaskovat, protože pod svícnem je největší tma. ()

Flopik

Dobre sa im kradlo kým im nato neprišla obyčajná študentka. Príbeh super, po hereckej stránke tam sa nedá nič vytknúť. Horšie je už prevedenie, kde tomu chýbal dravejší spád. Celkovo aj to vygradovanie som si predstavoval lepšie. Za mňa sa to držalo až príliš pri zemi. Po komediálnej stránke som sa snáď nezasmial a ako dráma tiež priemerné. Hugh obrovská pochvala, bez neho by som si jednak ten film nezapol a jednak jeho prerod postavy skvelý. U mňa za 3*. ()

sedm.1

Naprostá katastrofa! Je sice pěkný, že se tvůrci této podívané nechali inspirovat skutečnými událostmi o největší zpronevěře v rámci školství na území USA, ale nemyslím si, že jde o natolik zajímavé a výrazné téma, aby si zasloužilo svůj vlastní film, a pokud už se tedy někdo rozhodl, že ano, tak ona celá kauza měla být alespoň pro ono zfilmování pojata zajímavým a výrazným způsobem. Nic z toho se ovšem nestalo, a nebýt skvělých herců Hugha Jackmana a především Allison Janney v ústředních rolích, rovnou bych tomu napálil Odpad!, jelikož by si tento snímek nic jiného nezasloužil. Tomu filmu totiž chybí vážně naprosto všechno. Nudná, otravná a hlavně nezajímavá zápletka, odpovídající svým obsahem zhruba čtvrthodince, je tu zoufalým, šnečím tempem, roztažená do sta minut, které pekelně neutíkají, postavy, stejně jako děj, buď stagnují, či se vyvíjí způsobem, který uspí diváka i po pěti Red Bullech, nějaké napětí, či poutavější scény nemá cenu očekávat, nefungují zde dramatické situace, o emocích ani nemluvě, a ke konci to nemá ani žádnou gradaci a závěrečné vyústění je jen nudným cákancem do prázdna. Film nedokáže zaujmout ale ani jakoukoliv tvůrčí stylovostí, či atmosférou, prostě celé to působí jen jako mdlá televizní hříčka, v jejíž přítomnosti ovšem nedoporučuji strávit ani minutu. Fakt strašná bída! ()

Ollie235

Frank Tassone je zajímavou postavou, která si hned od začátku získává veškeré sympatie a fandit jí musíte i přesto, že nasbírané kladné body s postupným odkrýváním dalších skutečností rychle ztrácí. Jackman tuto roli zvládl bravurně a prakticky sám tento film táhne z vod průměru. Příběh je vyprávěn poměrně jednoduše, bez větších odboček, místy však překvapí. Nenápadný, ale o to zajímavější film. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v New Yorku a na Long Islande. (MikaelSVK)
  • Scenárista Mike Makowsky bol paradoxne v roku 2004 študentom predmetnej školy v Roslyn a aj počas toho, ako skutočného Franka Tassoneho (Jackman) zatýkali. (Real Tom Hardy)

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (viac)