Počas studenej vojny je založená tajná organizácia Patriot, tvorená superhrdinami z rôznych sovietskych republík, ktorí majú krajinu ochrániť pred nadprirodzenými hrozbami. Po rokoch nečinnosti sú štyria z nich, Ler (Sebastien Sisak) z Arménska, Khan (Sanjar Madi) z Kazachstanu, Arsus (Anton Pampušnyj) zo Sibíri a Xenia (Alina Lanina) z Ruska, znovu povolaní do akcie, aby pod velením majorky Eleny Larinovovej (Valerija Škirando) ako Ochrancovia vypátrali a zlikvidovali profesora Kuratova (Stanislav Širin), ktorý sa predtým podieľal na projekte Patriot, ale teraz sa pridal na stranu zla. S armádou klonovaných vojakov chce Kuratov obsadiť moskovskú televíznu vežu Ostankino a Vežu Federácie, aby odtiaľ s pomocou svojich nadprirodzených schopností ovládol všetky technológie na svete. Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke v uliciach Moskvy... (TV Markíza)

Deimos

KINO Art/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: především soundtrack a celkově se na to pěkně kouká MÍNUS: scénář je jedno velké klišé obrané o jakoukoliv duši postav /// Shrnutí: Úžasně zpracovaný trailer okázale navnadil na poměrně beztvarou vykrádačku. Tady někdo hodně opisoval od Marvelu a Fantastické čtyřky. Což ale nevadí, protože takových konkurenčních filmů není přehnaně moc a přeci jen je zajímavé vidět stejné téma z ruského pohledu. Bohužel konkurence je o dvě úrovně lepší. Ochráncům především chybí větší čas věnovaný postavám. Vše je účelně zkrácené, až to působí směšně./// Celkem 53%/// ()

Mrkvič odpad!

Chtěl jsem dávat jednu hvězdičku za pár pěkných rusek, ale nakonec nedám ani to. Na devadesáti minutách vykreslit zajímavé postavy nejde. Srovnání s Avengers ani nemohlo dopadnout dobře, protože za Avengers stojí celé universum a spousta dalších filmů a seriálů. Ochránci hlavně na začátku budují roky práce jednou až dvěma větami. A je to komický. Až mizející slečna dostala trochu víc prostoru. Takže, je to nesmysl, není to zajímavý, rusáci (ať už v maskách nebo bez masek) vypadají jak trapní kašpaři a je to trapná a laciná kopie. ()

alchac

No to je teda zase jednou podraz! Že toto dílko bude originální asi jako matrjoška z Celené a řádně ultrablbé, to by mi samozřejmě bylo na první pohled jasné i po konzumaci několika litrů havířovské samohonky. Po zhlédnutí traileru jsem nicméně doufal, že to bude blbé tak, až to bude vtipné – takové novosovětské komixonádo, do kterého zapomněli mrsknout snad jen akční geroje ze Čtyřlístku. Žel, je to pouze blbé, nudné a navíc zábavné asi jako bratrská pomoc. Prostě zlý profesor Fríz Hellbojovič Bejnovskyj si díky svým černobylským superschopnostem jen tak půjčí přibližně půlku vozového parku Východního a Středního vojenského okruhu, který zaparkuje na Rudém náměstí, načež si v centru Moskvy postaví luxusní výškovou daču, z níž se chystá šlohnout na orbitě pozapomenutý MIR vtarój a veškeré zbylé planetární oběživo za účelem následného globálního ovládnutí elektroniky. A protože jediný skutečný Supergerój měl asi zrovna plné ruce práce s hekováním emailů Klintnové a Makaróna, museli páně profesorovu potenciální účast v jistě obdobně strhujícím druhém díle (celoplanetární útok nasraných toustovačů a dild by snad mohl být i zajímavý) zhatit Iks-taváryšči pod uvědomělým vedením majora Béšenyjové. No dějstvítělno užásnyj film a žabař Batman už aspoň ví, kam si má jezdit léčit přeraženou páteř. ()

T2

Rozpočet RUR 380 ($6miliónov)Tržby Celosvetovo $8,376,000▐ Ruský Avengers v takom viac béčkovom prevedení alebo to dokonca pripomenie aj fandovský úlet ako je Iron Sky. Po prepade v kinách som čakal ďaleko väčšiu hrôzu ale zas natočené za ten menší rozpočet to nie je až také zlé. Dievčence bojovnice a hlavne tá neviditeľná újdu. Má to rýchly spád tak sa človek pri tom aspoň nenudí. /40%/ ()

BMW12

No scénář je slabý a i režie je taková divná. Ten film na mě působil hrozně hrrr, prostě to všechno šlo rychle a ty scény nebyly dotažené. Prostě filmům od Marvelu se to vůbec nemůže vyrovnat. Tady mi chybělo i jakékoli napětí, prostě se to nepovedlo. Ale třeba herecké obsazení není špatné a hlavně na Alinu Laninu se dobře dívá. ()

• Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)
  • Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)