Vlkolak

(festivalový názov)
  • Česko Vlkodlak (festivalový názov) (viac)

Leto 1945. Osem detí oslobodených z koncentračného tábora nájde provizórny úkryt v neďalekom opustenom sirotinci, skrytom v lesoch. Zdá sa, že po všetkých hrôzach vojny sa deti môžu vrátiť do normálneho života. Idylická atmosféra pokoja a ticha však netrvá dlho. Nočné mory sa vracajú. V okolitých lesoch krúžia vyhladované vlčiaky, ktoré takisto získali slobodu po oslobodení koncentračného tábora. Zvieratá vycvičené na zabíjanie väzňov obkľúčia malých hrdinov v sirotinci. Všetky ich pokusy o útek zlyhajú. Deti bez jedla a vody začnú prepadať šialenstvu. Ale skutočné nebezpečenstvo číha vnútri sirotinca... (MFFK Febiofest)

RelaxMan

Dobrý nápad! No a pak, že se nedá vymyslet originální scénář na II. světovou. Nápad tedy dobrý, ale to je ještě kvalitní film nedělá. Polská herecká mládež hraje dobře a lokace také dobrá, ale film nikam nesměřuje a po chvíli se divák i místy nudí. Největší průser je, ale název filmu. Vlčák není prosím vlkodlak! Film hlavně není horor! Tomuto žánru se vyhnul obloukem, což je docela škoda, protože válečné filmy s prvky hororu fungují velmi dobře. Celkové hodnocení 2-3 hvězdy. Přikláním se spíš k těm dvěma a to z důvodu, že jsem opravdu čekal něco víc. ()

EvilPhoEniX

Polský poválečný horor o 8 osvobozených dětech z koncentráčního tábora, které naleznou sídlo v opuštěném sirotčinci a nejen, že nemají, co jíst, ale také budou bojovat proti Německým ovčákům. Slibný námět a hezky natočeno, ale bohužel mě to téměř vůbec nebavilo. Útok psů není natočen špatně a na trošku krve taky došlo, ale přišlo mi to dost vlačné, bez tempa i atmosféry a i na brutalitě se dalo určitě přitvrdit. Čekal jsem více, Poláci dokážou lépe. Kdo však nemá, do čeho kousnout, tak to zkusit může. 4/10. ()

verbal

Historka o vzniku Prvního všepolského kynologického svazu koncentrovaných psychodětí je sice vcelku o ničem, nicméně fakani jsou moc hezky narušení, SS-ovčáci zvládají agility na jedničku, režisér všechny kulantně vodí po place, jakož i dramaturg vcelku zdatně dramatizuje, a vše naprosto splňuje atributy zábavné pohádky o bandě Pruhovaných Karkulek, co nese Obersturmbannbabičce k úmrtinám plesnivé brambory a kolomaz. Po předchozí festivalové ugrofinské tortuře rozhodně zasloužil programový homoředitel řádně vyhubovat, ale za tohle mu snad i ten Marczin nakonec požvýkal ucho . ()

Flakotaso

Až neuvěřitelně stupidní pokus o "dramatizovaný realismus", zvláště s přihlédnutím k zemi původu. Velice rád bych se milého Adriana Panka zeptal, jestli by po vysvobození z koncentráku nosil koncentráčnické hadry celé následující týdny, jakoby to bylo jeho nejoblíbenější pyžamo se Supermanem a ještě si je navíc pral a vyvářel (!), aby je mohl hrdě nosit dál. Poselství filmu aka voda teče, pokud není zamrzlá: vlčáci jsou špatní páni, ale dobří sluhové. ()

pornogrind

Zdejší obsah rozhodně zaujal a navnadil. Film sám o sobě až takovou výhrou není. Není to sice vyloženě průser jen si myslím, že s tohohle se dalo vytěžit daleko, daleko víc. Někoho možná zmate název(vlkodlak tady nehledejte), někoho možná zmate žánrový zařazení. Zejména pak přiřazení k hororu. Horor od toho opravdu nečekejte. Někoho může vyloženě nasrat konec kdy film vyšumí jakoby do prázdna. Mě osobně z toho nic nevadilo. Zásadní problém mám jen s tím, že je to zpracováný takovou odlehčenou(light) formou za kterou prostě víc jak lepší 2hvězdy prostě dát nemůžu. Jak už jsem psal na začátku z tohoto se prostě dalo vytěžit víc. ()