Kdo by věřil policistce, která trpí tak závažnými záchvaty paniky, že se bojí vstoupit na jakékoli místo činu, a je proto už více než deset let zavřená v kanceláři? Kdo by věřil svobodné matce, která není schopná splácet hypotéku a vychovávat vzpurnou dospívající dceru? Téhle utrápené ženě totiž ve skutečnosti nikdo nevěří, že odhalila případ sériových vražd. Osobní dramata a tajemné vraždy se odehrávají v současné Budapešti, kde jsou demonstrace rozhněvané nové generace nedílnou součástí předvolebního života, a kde obyvatele stále pronásleduje dávná i nedávná minulost, což vede k utajovaným a příšerným zločinům. Je to město, kde se nic nezdá být upřímné a pravdivé, kromě emočně labilní policistky a její problémové dcery, která se touží dozvědět, kdo je jejím skutečným otcem. (HBO Europe)

mh.mail

50% — Ne že by forma přímo zvítězila nad příběhem, ale dost se o to snažila a nakonec to bylo o prsa korejské dívky. Příběh byl zajímavý, ale nebýt té formy, asi by byl film minimálně tak o třetinu kratší. Zpočátku to bylo trochu nepřehledné, být to asijský film, tak bych se v tom, kdo je kdo, asi ztratil úplně, ale s přibývajícím časem se to zlepšilo, i ta zmiňovaná forma už tolik neobtěžovala. Závěr se dá snad považovat za happy end, i když s jednou drobnou kaňkou. Jen tedy mi přijde velmi nepravděpodobné, že by takhle psychicky nemocná žena mohla tak dlouho pracovat u policie a ještě nosit zbraň. ()

Shitonit

Maďaři.. divně rozvláčná patetická slátanina, která přes veškerou snahu mne nasrat, nějakou záhadou dokázala udržet mou pozornost. Děj má několik rovin,. Za a) ta přiblbá policajtka se rejpe v hovnech, a zároveň se potácí ve svým vnitřním depre světě. Za b) vánek, co z minulosti přináší taje tajemné, vo kterejch se asi nemá co vědět, a za c) vztahy mezi lidmi, např ten polda kolega, co hned jak to jde a dostane metál, pošle vše do hajzlu a vidí jen sám sebe, nebo výbornej ten .. hlavní sráč.. to ale nechci prozrazovat... To vše podbarveno vcelku dobrou muzikou, zajímací kamerovostí, a proloženo těma demoškama. Stejně mě nejvíc bavil ten anarchistickej pan X, páč poslouchal eXploited, a to ve svý době byla fakt pecka=nářez, kterej dokázal natřít prdel kdejakýmu metalopankrokovýmu snažistovi. Vrátíme-li se ovšem zpět k filmu, nutno konstatovat, že na pět koulí to nemá, ale za koule mě to chytlo. ()

darkrobyk

Policistka Éva je magor. Bohužel, nesympatický magor. Příběh zdánlivých sebevražd není špatný, ale nekonečně se táhne a nad konáním postav jen člověk kroutí hlavou. K tomu přidejte protivnou vzpurnou dceru, kariéristy, pomstu, profesionální zabijáky a místy nekonečnou nudu. Nejlepší je tak Budapešť vzhůru nohama (ale ke konci už to není ono), hudba (co v úvodu zní jak P. Glass) a kamera celkově. Po Liščí víle pro mne spíše zklamání... ()

easaque

-4* sice nijak vysoká výsledná známka a i mé spřízněné duše byli v hodnocení rozporuplní, ale obsah zněl zajímavě a minulý film režiséra jsem vysoce hodnotil, tak jsem šel do toho. A nemůžu říct, že jsem se nebavil a film nabitý hutnou tajemnou atmosférou mě vydržel bavit do konce. Záhada sériových vražd je prošpikována i zajímavým osobním příběhem kriminalistky, u které se nedivím že trpí různými traumaty. K tomu všemu slušný vizuál, který však místy působí samoúčelně jen pro zpestření. Ale když shrnu všechny klady a neduhy, tak musím dát 4 hvězdičky a pochválit. Minimálně je na úrovni podobných severských kriminálek a všichni jejich fanoušci by si mohli dát i tuto maďarskou chuťovku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

eLeR

Veľmi zaujímavé spracovanie, veľmi. Mónika fantastická. Záberov Budapešti dole hlavou toľko, že vám to nestihne liezť na nervy. Muzika môže byť. No a najlepší je ten príbeh, ktorý sa na začiatku tvári mierne chaoticky, ale ono to všetko zapadne pekne na tie správne miesta. Originálny kúsok, na môj veru. ()