Nesmelý vodič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) túži po päťhviezdičkových hodnoteniach od svojich zákazníkov a tak sa snaží urobiť všetko pre ich maximálne pohodlie a úplnú spokojnosť. Od milého úsmevu, nekonečnej trpezlivosti až po cukríky zadarmo. Ale keď mu do auta nastúpi nevrlý obrovský chlap s menom Vic (Dave Bautista), zistí, že úsmev a trpezlivosť na neho nie veľmi zaberajú. A cukríky už vôbec nie. Z neotesaného pasažiera sa vykľuje tajný policajt, ktorý je práve po operácii očí, a tak nemôže šoférovať. Na cestu do akcie, na ktorej konci by malo byť zatknutie drogového dealera, si preto trošku netradične objedná práve Stuov Uber. Tím začína ich neuveriteľná bláznivá spolujazda, kedy sa neistý Stu postupne zapojuje do Vicovej policajnej akcie. Na začiatku mu nahrádza jeho neistý zrak, ale ako akcia naberá obrátky, preberá iniciatívu a stáva sa pre tento deň postrachom celého podsvetia. Päťhviezdičkové hodnotenie a úsmevy už veľmi nerieši. Ale možno bude Vic nakoniec patriť medzi jeho najspokojnejších zákazníkov a pomôže Stuovi vylepšiť jeho skóre. (CinemArt SK)

tron

„Prestaňte kričať mená štvrtí. Takto Uber nefunguje!“ Skvelá buddy movie, ktorá dopláca na nízky rozpočet. Takže akcie síce nie je málo, ale určite nie je taká veľkolepá, ako by sa čakalo od Davea Bautistu, ktorý bez debaty má na oveľa väčšie rozpútanie akčných orgií. Čakal som viac ručných bitiek. Na tie (teoreticky) veľký rozpočet nepotrebujete. No nedočkal som sa. Čiže po tejto stránke ma snímka čiastočne sklamala. Takisto mi vadil minimálny priestor pre psa. Soundtrack mohol byť nabúchanejší. A možno by sa mi páčilo, ak by na konci do deja výraznejšie zasiahli konkurenční šoféri Uberu, spojili by svoje sily a postavili sa ako tím na stranu hrdinov. Našťastie snímku na nadpriemer ťažkotonážne dvíha chémia medzi ústredným (anti)párom, ktorý už snáď ani odlišnejší byť nemohol. Scenár je neskutočné klišé, ale vôbec mi to nevadilo a užíval som si hlášky, dialógy a nápady (hod pištoľou, bitka v nočnom obchode, zakopávanie o veci, pokus o cúvanie, náročná psychologická debata na tému „prečo elektromobily nejdú na benzín?“). Potešilo ma tiež, že je to dosť drsné, čiže nie je núdza o nadávky, krv a polmetrové penisy. S prižmúrenými očami 4*. „Trápny plán? Áno. Ale prevediteľný!“ ()

Morholt

Jako největší mínus vidím to, že víc než na akci a větší využití Uwaise vsadili tvůrci na souhru mezi Nanijanim a Bautistou, což tak úplně nevycházelo. První jmenovaný má jasně danou komediální polohu, která nemusí každému sednout a ten druhý nemá vlastně žádnou a to bylo místy bolestně znát. Na druhou stranu i když tu byla řada nepovedených či nedotažených fórků. nepůsobilo to vyloženě trapně a několik důvodů pro zasmání se nakonec také našlo. Nic, co bych si chtěl někdy v budoucnu zopakovat, ale na jedno podívání to ujde. 55% ()

BoPo

Spolujízda ma zásadne minula. Pointa, že policajt Terminátor má dočasne silno rozostrený zrak, a tak si zuberuje slabocha, moc nebavila. Nápadov málo. Malo sa jednať o svižnú a vtipnú jazdu, ktorá však pôsobila nejako ťažkopádne. Zaplatil to výrobca elektroauta. Nasúkali do toho strážcu galaxie. Mali tam príslušníka menšiny. Takže pre americký trh zrejme dobré. Pre mňa nesympatická nuda. ()

JetDryerFan

Pěkně rozmáchnutá akční komedie, která je ujetá tak akorát. Dobře načasované vtipy a pár dost možná nesmrtelných hlášek v druhé polovině filmu mě donutily zapomenout na tu prapodivnou kameru na začátku i pár trochu kostrbatých a ohraných "akčních" záležitostí. A poté co se na scéně mihli Austin Dillon, Ty Dillon a hlavně teda Daniel Suárez (američtí závodníci nejvyšší soutěže NASCAR) v rolích řidičů UBERu, získal pro mě film samým překvapením nový rozměr. ()

Gilmour93

Jedno objemné poloslepé zavazadlo a jeho upovídaný převozník s obočím hustým jak doprava v centru Islámábádu při polední špičce. To první je dle očekávání kožené, tomu druhému by to chtělo občas říci uber.. Koktejl z momentálně frčících surovin (popkulturní odkazy, spoluspotřebitelství přes aplikace chytrých telefonů, non-white leads obsazení) podávaný jako lehký buddy movie drink. Po půlce už to ztrácí chuť, ale s mozkem v poloze stand-by se to vypít dá. Tři hvězdy pro nyní Stuvědomělého šoféra jsou myslím fér.. ()

• Natáčelo se v Atlantě (Georgia, USA) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 13 000 pracovních míst. (BMW12)