Množící se důkazy přesvědčují newyorskou policii, že její bývalý příslušník Matt Cordell, proslulý mědvědí silou a hrozivě zjiveným obličejem, stále ještě žije a mstí se všem, kteří jsou zodpovědni za jeho diskreditaci a znetvoření. Poručík Sean McKinney ve spolupráci s policejní psycholožkou Susan Bradyovou vyšetřuje sérii vražd striptérek. Hlavním podezřelým je Cordell. Maniakální policista se však sám dostane na stopu skutečného vraha a v ukradeném policejním autobuse ho dopraví do věznice v Ossiningu, kde před lety došlo k jeho znetvoření. McKinney si uvědomí, že Cordell býval čestným policistou a proto měl být odstraněn... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Souhlasím, že tohle pokračování se opravdu povedlo. Matt je ještě brutálnější než předtím a film je nabytý mnohem větším počtem akčních scén, takže se divák u toho nenudí. Myslím si, že s jedničkou jsou na stejné úrovni co se mé oblíbenosti téhle série týká. Navíc si v tomhle díle najde stejně vyšinutého parťáka, který odvedl pořádný kus práce co se kvality děje týká. Když magor magora najde dokáže z toho být pořádný masakr.... ()

Radiq odpad!

Snad eště horší než první díl. Tady dostane Maniac Cop na pomoc jednoho šílenýho masovýho vraha a jako protivníka drsnýho cajta s pošahanou psychiatričkou. Sympatické bylo, že na začátku to schytali hrdinové jedničky. Nesympatické byly dvě scény, které byly kompletně převzaty z jedničky - začátek, což je konec z jedničky a scénu z vězeňské sprchy, kde Cordella sejmuli. Nesympatické bylo i všechno ostatní. Zbyde jenom nudná skořápka, která vám nedá ani zábavu, ani potěchu. Je to shit. ()

JASON_X

Dvojka je řemeslně rozhodně povedenější než jednička, s lepšími herci, s lepším scénářem a také zábavnější (a většinou chtěně, ne nechtěně jako jednička) - epesní feťák ve večerce, odtažený dopravácký skřet, blondýna s motorovkou, Cordell zastavující běžící řetěz motorovky rukou v jemné rukavičce (s pilou pracuju a tohle opravdu neradím zkoušet), pošahaný vraždící "křižák" ve svaté válce proti striptérkám, Cordell čistící policejní stanici a procházející zavřenými dveřmi, hořící Cordell čistící Sing Sing... Škoda jen, že vskutku znamenité tlamy Roberta Z'dara bylo využito ještě méně než minule. A jedna zajímavost - v bezeslovné pidiroličce mukla v cépézetce se mihne Danny Trejo. ()

Kosmik 1

Tak tohle pokračování nebyl moc dobrý nápad. Nejen, že se zde objevují scény z prvního dílu, které už pak nudí (kdyby to byly aspoň krátké útržky, ale ono jde o dvě docela dlouhé pasáže). Možná, že kdybych neviděl tyhle dva díly hned po sobě, tak by mě to tolik nevadilo. Za další, tenhle díl taky není tím, který jsem před lety viděl (takže zklamání) a už tedy zbývá jen trojka. :-D A taky tenhle díl byl dosti nudný a vraždy nezáživné. Snad jen začátek v obchodě za něco stál, pak už celkový dojem nic moc. No a závěr krapet přehnaný. 45% ()

Martin741

Maloktora seria sa moze pochvalit takto vyrovnanou dvojkou ako Maniac Cop. William Lustig ostal pevne na reziserskej stolicke, tak isto ako v Maniac Cop 1. Strasidelna hororova atmosfera sa nastoli po par minutach filmu, netreba ziadne siahodlhe vysvetlovacky, divak uz z jednicky vie, o co pojde. Vyvrazdovacky su na urovni, prepracovane, z Matta Cordella ide strach a hroza. Mala otazocka : aj Vam prosim vas pripominala Mattova scena na policajnej stanici Terminatora 1? Lebo mne ano. Kvalitny horor, ku ktoremu sa rad vraciam. 67 % ()

• Film se natáčel v Los Angeles, New Yorku a New Jersey. (SeanBean)