Lukas

• Česko Vyhazovač (viac)

Vyhazovač v nočním klubu, který má za sebou padesátku a schytal už hodně ran - doslova i obrazně - se s obtížemi snaží vychovávat svou osmiletou dcerku. (Filmbox)

Untentrauer

Jeden z mála povedených filmů JCVD v poslední době. Film si celou dobu drží povedenou atmosféru zkrachovalého, přežívajícího otce s "tajemnou minulostí", který se snaží udržet svou dceru na soukromé škole. Ve filmu je pěkně udělané to, jak se může vše pěkně a rychle posrat. Nice se dlouze nevysvětluje film prostě jede a moc věcí, který by stáli za vypilování neřeší...ale co...Ve filmu je spousta rozporů a nelogičností, bez kterých by se to obešlo a bylo by to ještě lepší. Plný počet dávám pro to, že mám JCVD rád a že jsem před tímhle filmem viděl temné hlubiny.... ()

mzss1

(74%) Velmi solidní krimi thriller z Francouzské koprodukce. Příběh je naprosto jednoduchý, veškerý scénář a akční kousky – to vše není náročné a příliš nápadité, ale já si to celkově docela dost užil. Taková ta reálnost, ponurost a atmosféra – to vše mi vyhovovalo a bylo to zvládnuté dobře. Navíc JCVD mi zde opravdu pasoval. Ten jeho uschlý a zničený výraz jeho novým filmům moc nepřidá, ale tentokrát mu to moc neuškodilo. Sehrál pár dobrých, i když zcela obyčejných bitek, ale byly reálné, tvrdé a uvěřitelné, zejména finále se vydařilo. Nevím co k tomu dodávat ? Klasický akčňák to není, ale i tak jsem dost spokojen, samozřejmě bych k tomu přidal větší stopáž, dal pár dramatických scén atd, ale furt se jedná o výrazný nadprůměr. ()

kenkaku

JCVD který neurazí. Obrovská snaha nenatočit debilní film je znát (už jen proto že jsem tam nikde nezahlédl protekčně protlačeného synáčka). Dokonce ani neleze za každou cenu divákovi do zadku "očekávaným vývojem" (netvrdím, že je to nečitelné brilantní dílo, nicméně to, že se s toho nevyklube romantická chujovina oceňuju) ()

agentmiky

Julien Leclerq se již doposud dvakrát osvědčil a natočil kvalitní francouzské žánrovky. Tudíž, když jsem zaregistroval jeho nový počin, kde si hlavní roli střihne JCVD, nebylo o čem a hned jsem si Lukase musel pustit. Kdo očekává akční počin ze země galského kohouta, tak ho hned zklamu. Ano, dojde i na jednu honičku a přestřelku, ale spíše se zde rozehraje vážné drama v hlavní roli se starostlivým otcem, kterého se ujal van Damme (on už se i ten rozpočet může pochlubit spíše skromnějším množstvím finančních prostředků). A v tomto civilnějším zpracování opravdu exceluje, ukazuje, že kromě pořád úctyhodné fyzické vybavenosti umí také skvěle HRÁT, což mu mnoho fanoušků vytýká, ale tento film jim podle mě zavře ústa. Příběh se rozbíhá pomalým tempem, nabídne zajímavé příběhové odchylky od hlavní zápletky, celý děj se odehrává ve špinavém prostředí městského podsvětí, takže si zde divák fakticky nenajde moc pozitiv. Závěr vskutku nečekaný, nic takového jsem nepředpokládal. Výborná žánrovka, kterou mohu s čistým svědomím doporučit. Za mě dávám 80 % ()

sedm.1

Pane jo, kdo by to řekl, že se na stará kolena Jean-Claude takhle pochlapí a natočí v podstatě nejlepší film, kde hraje hlavní roli, od Until Death z roku 2007 a dokonce si dovolím tvrdit, že po herecké stránce možná i ten vůbec svůj nejkvalitnější. Lukas mě totiž vážně oslovil komplexně, tedy ve většině ohledech, ovšem právě van Dammův výkon zde jednoznačně vyčnívá, svého hrdinu ztvárnil naprosto přesvědčivým a silným dojmem, s koňskou dávkou uvěřitelných emocí, jeho postavě jsem žral každé slovo, každé gesto, k čemuž sice samozřejmě nemalou měrou přispěl i ten jeho skutečně strhaný a unavený ksicht, nicméně i tak tu prostě za mě Jean-Claude van Damme podal svůj životní herecký výkon. Krom něj je vážně zábavná ale i zápletka, která tedy sice určitě nepřekypuje originalitou, ovšem rozhodně ani na vteřinku nenudí, je napínavá, není až tak předvídatelná, postupně slušně graduje a v závěru se doslaví i nečekaný zvrat, takže je fakt těžké i jí něco vytknout. Fungující je pak i atmosféra, která je správně syrová a nekompromisní, za výrazné je jinak potřeba označit ale i ostatní postavy a jejich herecké představitele, takže Lukas se zkrátka skutečně povedl, a i když se jedná pořád spíš o béčko, tak se jedná o béčko velmi kvalitní a musím zopakovat, van Damme herecky zraje jako víno, a to nemyslím vůbec ironicky. ()

• V lednu bylo oznámeno, že se natáčení uskuteční v Dinantu v Belgii. Produkce však namítala, že místa neodpovídají očekáváním výroby. Nakonec se natáčelo v Namur, jiném městě ve Valonském regionu. (Nathaniell)
  • Když Lukas (Jean-Claude Van Damme) bojuje o post ochranky ve striptýzovém klubu, několikrát spadne na zem. Kdykoliv však vstane, je čistý. (Nathaniell)