Centrum zábavné tvorby České televize přichystalo v rámci projektu Nadměrné maličkosti povídku situovanou do doby, kdy králem diskoték byl Pavel Horňák a jedním z mála povyražení pro tehdejší studenty byly chvíle strávené na lyžařském výcviku. Na tzv. lyžáku se dá prožít ledacos první sex, první láska, první zkušenosti s alkoholem, první cigareta, ale také něco, co jen tak někdo nezažije. Jedinečnou příležitost zjistit co ještě jiného se dá prožít na horách, než to, co známe z hitů Sněženky a Machři, či Snowborďáci, máte díky povídce scenáristy a režiséra Jaroslava Pozziho Hypnóza. Kromě osvědčených hereckých hvězd typu Viktora Preisse, uvidíte Vojtu Kotka, Jiřího Mádla, ale i řadu dalších mladých nadějných herců. (oficiálny text distribútora)

castor

A já se teda zasmál.. Hypnóza sice rozhodně není tak suverénní a jistá jako třeba komediální chuťovka Vše pro syna, na které si smlsli představitelé hlavních rolí rodičů Václav Postránecký a Táňa Medvecká, ale i přesto potěší. Česká televize tak udělala moc dobře, když přišla s cyklem malých televizních komedií, které se vždycky těšily velkému diváckému zájmu. Hypnóza tak s přivřením obou očí patří k tomu povedenějšímu, co cyklus nabídl. ()

Hwaelos

Ultimátní bizár ve všech ohledech - od scénáře až po střih. Aneb i v televizním filmu můžeme bejt světoví a vystřihnout subtilní metaforu pomocí montáže "výstřik Jirky Mádla - záběr na utrhnutou lavinu". O sekvenci, kde se cyklicky střídá do rytmu hypnotického odpočítávání záběr na kyvadlo z řetízku a záběr na dívčí prsa, ani nemluvě. Je to vlastně vtipný, jenom takovým tím způsobem, kdy nevíte, jestli je vám trapno víc z toho, co se děje na plátně nebo z toho, jak to vypadá. ()

swinevenca

Rozhodně to nebyla ztracená hodina, kterou jsem u tohodle strávil, jen proto, že je to z lyžáku bych to se Sněženkama určitě nesrovnával, to by ani nemohlo obstát. Líbil se mi Preiss a Mádl zvlád svou roli výborně, tady bylo krásně vidět, že je lepší hereckej ksicht než Kotek. Dobře jsem se pobavil a při hlášce: "Spíš?Ježiš já jsem kráva" jsem šel do kolen:) ()

Trainspotter

Velice průměrný televizní film s obvyklým námětem lyžařských kurzů doby předrevoluční, kde mládež ochutnává pocit odloučení od rodičů a s tím spojené jisté kratochvíle. Jenže povyražení v podobě hypnózy je ve ztvárnění Jiřího Mádla, který tímto svým velice zdařilým výkonem polepšil reputaci, velice zajímavé. Ačkoliv co je to za herecký výkon čumět do blba, ale je třeba to taky počítat. Viktor Preiss je v roli obvyklého vedoucího kurzu oproti jiným průměrný, za to však velice dobrý je Šteindler coby "ochotný" správce chaty. Závěrem snad jen malé kostatování, že tento krátký film splňuje svou roli zabíječe nudy dobře. ()

Lucie505

No.... zajímavé téma. A to je asi vše. Tento příběh jako by se přihodil spolužákům Vikiho Cabadaje ve vedlejším pokoji. Viktor Preis = pan Brzobohatý, Tereza Bebarová = Veronika Freimanová, paní Obermaierová = paní Valentina Thielová, Milan Šteindler = kotelník Boris Halmi, a tak dále... Jedna hvězdička za Jirku Mádla, který mě místy až děsil, a druhá za sympatického zdravotníka:-) ()