The Devil's Candy

Maliar Jesse (Ethan Embry) sa so svojou rodinou presťahuje do lacného domu v Texase. Krátko po nasťahovaní zisťuje, že jeho obrazy sa v novom prostredí zmenili. Už to nie sú obrazy, ktoré tvorí na objednávku, ale nové kresby vychádzajúce z jeho vnútra, pričom Jesse ani nevie o tom, že ich kreslí. Ešte horšie však je, že sú na nich zobrazené strašidelné výjavy. Jesse si uvedomuje, že v novom dome sa skrýva niečo temné, čo ho postupne začína ovládať. (Marceloo)

Bloody13

Byrne si vyrazil z rodný Austrálie do USA, aby dal vzniknout svýmu druhýmu celovečernímu hororu. A i když si dal poměrně načas, nemám dojem, že by jeho novinka byla lepší než prvotina The Loved Ones. The Devil's Candy má námětem blízko třeba k takovýmu Amityville Horror, jen je příběh obohacen o postavu tlustýho magora, co je na popud Satana nucen vraždit děcka (mimochodem, další ze šílených rolí Taylora Vince). Film tolik neděsí, spíše znervózňuje, ale třeba noční návštěva v dětskym pokoji a intenzivní závěrečná desetiminutovka jsou hodně povedený scény. Nepřeslechnutelnej je nadupanej soundtrack, kde fandy tvrdý muziky potěší hlavně Metallica, Slayer, Pantera nebo Cavalera Conspiracy. ()

PetrPan

Za rachotu řízných metalových rifů se odehrává satanská balada o posedlosti démonem. Žádný hrůzostrašný vymítačský spektákl ani moderní wanovka napěchovaná přeřvanými lekačkami se ale nekoná. The Devils Candy totiž volí zdánlivě umírněnější a střízlivější přístup k ďábelským rejdům. Vystačí si se znepokojivým Pruittem Taylorem Vincem v hlavní záporné roli, šepotem vyvěrajícím z hlubin inferna a jedním obrazem alá Hieronymus Bosch. Byrneovi se však podařilo i s těmito minimálními prostředky navodit skvělou temnou atmosféru plnou jekotu, hrůzy a plamenů a já si připadal jako při poslechu některé z těch thrashmetalových lahůdek, kdy tóny pekelné muziky rozechvějí všechna nervová zakončení a roztřesou okna vyděšených sousedů. Čtyři hvězdy, ke kterým za pohled do očí černého kozla přihazuji i tu pátou. ()

darkrobyk

Nesympatický Jesse, na kterého není rozhodně spolehnutí, maluje zvrhlé obrazy, jako by mu vedl ruku někdo jiný. Hm, trochu mi to připomnělo skvělý Kingův román Ostrov Duma Key. Celý film je ale takový divně křečovitý, postavy celkově bez sympatií a pixelový oheň k tomu. Tedy záchranná akce byla hodně sci-fi, hlavně po výbuchu. Metal fajn, i když k některým pasážím moc nesedl. Queens Of The Stone Age, Pantera a samozřejmě Metallica, jelikož dcerka je fanynka. Vizuálně pěkné bylo klipovité střídání záběrů na vznikající obraz a práci pošahance, byť gore se divák nedočká.... Snadno zapomenutelný kousek. ()

Asia_Power

Mentálovej malíř patlá co mu šeptají oběti tlustýho červenýho Karkuláka, kterej drnká na kytáru ve dvě ráno, aby zahnal satana. No to mi je vyndej (prsa) . Neříkám, že to bylo úplně hrozný, ale po všem tom slintání v komentech zdejší hororový šPIČKY jak to je oužasný, jsem čekala skvělý cukrátko. A místo toho jsem dostala vocucanej bonbon, kterej si přede mnou někdo strčil do jistýho otvoru a pusa to nebyla. Vždyť tam nic není. Žádný porcování dětiček ve vaně, žádný jiný brutality, žádný lekačky, žádná tíseň. Čuměla jsem na to ve tři ráno po tmě a myslíte, že ve mně film vzbudil strach nebo napětí? Ne. Jediný co se filmu povedlo, tak fakt, že mě vzbudil, jelikož jsem u něj vytuhla a když mladá mentálistka začala drndat na kytáru a volume šlo o 200% vejš tak moje spaní bylo přerušeno a já se proklikávala zpátky do momentu, kdy jsem vytuhla. Finále filmu bylo docela vtipný, ale určitě nebylo napínavý a tak se The Devil's Candy pro mě stává lehce podprůjemnou podívanou. ()

juta

Husté překvapení, které se jeví z počátku jako naprosto průměrný, nenáročný horůrek, kterých už bylo natočeno mnoho, jenomže tady je něco jinak, něco co nakonec změní úplný pohled na film a nakonec si film naprosto užíváte a říkáte si, že jste měli možnost vidět další skvostný horor, do kterého byste to v žádném případě neřekli. Skvělý výběr herců, který ještě podívanou umocňuje. ()

• Herec Pruitt Taylor Vince (Ray Smilie) svoju úlohu najskôr odmietol, pretože nechcel hrať zápornú postavu. Režisér a scenárista snímku Sean Byrne ho ale po viacerých rozhovoroch presvedčil, že sa vďaka svojej povahe pre túto rolu hodí. (Marceloo)
  • Maliar, ktorý nakreslil temné obrazy s deťmi, je v členom Satanovej Cirkvi. Pre inšpiráciu iba vyhľadával obrázky na Googli. (Marceloo)
  • Režisér Sean Byrne považuje farbu oblečenia postáv vo filme za nesmierne dôležitú. Záporná postava Ray Smilie (Pruitt Taylor Vince) má na sebe teplákovú súpravu červenej farby, ktorá reprezentuje spojenie s diablom. Biely pás na nej symbolizuje čistotu a čierny pás zase temnotu. (Marceloo)