Príbeh sa odohráva v 70. rokoch v New Yorku v oblasti nazývanej Hell´s Kitchen. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss sa predstavia v úlohách manželiek New Yorských gangstrov. No potom, ako ich manželov zatkne polícia preberajú ich špinavé kšefty do vlastných rúk. (Continental film)

Shitonit

Pekelná jízda! Příběh vo tom, jak si tři vobtloustlý čubičky, vytřely prdel s půlkou Newjorku a nakonec skoro i samy se sebou... Svatá krávo, týpek Gabriel by byl fak fajn kámoš do nepohody :-) Skoro mám chuť to tady rozepsat do posledního výstřelu, ale za mě to je tak smyslný, že bude lepší dyš si to každej filmovej závislák vyfrčí sám na vlastní koule. Pardon. Na vlastní kukadla. ()

Lacike

Ženská variácia na Kmotra? Proste girl power ovládla aj mafiánsky žáner. Našťastie to nie je až tak neznesiteľné ako to zvykne v týchto feministických filmoch byť. Film má pekne funkčnú sedemdesiatkovú atmosféru, miestami dosť drsné scény, kvalitne zahrané trio ústredných hrdiniek. Dokonca ani Melissa nie je na zabitie. Problém je s vyznením filmu. Tak amorálny film som už dlho nevidel. Na rozdiel od cool zábavných gangsteriek sa to berie príliš seriózne a to je v dosť veľkom rozpore aké čím ďalej tým väčšie svinstvá ústredné trio stvára. Nielen že som nemal chuť fandiť tým postavám, ale postupne som im prial len to najhoršie. No koniec je presne v štýle Kmotra. Lenže tentoraz to vo mne zanechalo rozpačité dojmy. Výsledkom je zvláštna gangsterka, ktorá na rozdiel od McQueenových Widows aspoň tak kurevsky nenudí. 6/10. ()

rublik05

Průměrná gangsterka, relativně dobře natočená, která má slušnou atmosféru a příjemný retro nádech. Herecké obsazení mě zas tak moc neoslovilo, trio hlavních postav působí trochu nesympaticky a postrádají charisma potřebné pro jejich relativně vážnou roli. Děj na mě působil trochu kostrbatě, feminismus z něj stříkal na všechny strany a ne všechny zvraty nebo situace dávaly smysl. Jediná věc, která se tvůrcům povedla, je již zmíněná retro atmosféra, která působí opravdu velmi příjemně a poměrně autenticky. Jinak je film pro mě velkým zklamáním, velká škoda tak promrhaného potenciálu. 4/10. ()

ABLABLABLA

Vzhledem k tomu průměrnému hodnocení tady jsem si myslela, že si dávám "průměrný" film na pondělní večer, jako pauzu od trošku náročnějších dokumentů na AFO 2021, se skvělou Melissa McCarthy a Tiffany Haddish. No ale dostalo se mi naprosto nečekané a báječné jednohubky. Ženská emancipace od dětí a manžela, afroameričanka dostávající se k moci v Irské čtvrti, týraná maželka, co se naučí zabíjet a zbavit těla rozřezáním. Genius. Bavila jsem se, neskutečně jsem se bavila a cokoliv se tam stalo, jsem vůbec nečekala (kdo mi řekne, že čekal úmrtí jedné jisté postavy - víte které, tak pak ho požádám, ať mi tu křišťálovou kouli, co si doma škudlí sám pro sebe, taky půjčí, že se jí zeptám, jestli budu někdy tak bohatá, abych si koupila slona). A kdo tvrdí, že to vše, co se tam událo, bylo průzračně čitelné jak čůrek někde v Jeseníkách, tak blbě kecá. Ze začátku jsem si říkala, Kmotr křížený s Good girls, no nakonec to je úplně jiný žánr, který mě bavil, překvapoval, šokoval, udivoval. Top 5* a Melisse, Tiffany a Elisabeth se klaním. ()

marhoul

Feministické počiny mě moc neberou. Zvláště ne ty, ve kterých je zmíněný ismus otravnou alfou- omegou. Zde se feminismu a emancipace můžeme nabažit plnými doušky, nicméně přivřela jsem velkoryse kukadla, neřešila to a nechala se bavit. Nebylo to špatné, bohužel ve finále natolik idiotsky doslovné, že mě dobrý rozmar poněkud opustil. Lepší tři hvězdičky si ale snímek zaslouží. Jedná se o povedené retro, dámy si své role evidentně užily, špinavé ulice NY, atmosféra, hudba, mrtvých klasicky požehnaně (jako když si vyřizují účty gangy- čili s tím problém nemám), toto vše se povedlo. Postavy sice příliš sympatické nebyly, ale asi ani být neměly, však největším bonusem celého počinu byl výnikající D.Gleeson v roli zabijáka Gabriela. Scéna, kdy nad vanou názorně učí trojici žen, kterak nejlépe zlikvidovat tělo, byla senzační... Vlastně kdykoli se objevil na plátně, film měl rázem zajímavější šmrnc. Když už nic jiného, tak minimálně kvůli těmto partům stojí Hell's Kitchen za shlédnutí. Člověk si ihned vybaví legendárního Leona a začne se automaticky usmívat. ()

• Natočeno dle limitované komiksové série „The Kitchen“ od vydavatelství DC/Vertigo Comics. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo 7. května 2018, skončilo v září téhož roku a probíhalo v New Yorku. Rozpočet činil 38 milionů amerických dolarů a celosvětové tržby činily pouhých 16 milionů dolarů. (fiLLthe3DD)