Cobra Kai - Série 5

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2022, 6 h 19 min (Minutáž: 31–49 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Peyton List, Courtney Henggeler, Luis Roberto Guzmán (viac)

Terry prosazuje v Cobra Kai nový režim. Daniel a Johnny se dají dohromady se starým spojencem a zahájí bitvu, která rozhodně neskončí na tatami. (Netflix)

Chen

Některé zápletky působí mírně recyklovaně, ale stále se skvěle bavím. Postavy prochází vývojem, nepřešlapují na místě, humor je zábavnější než kdykoliv předtím, vracejí se další postavy z filmů a akce je stylová, ale ne přehnaně vyumělkovaná. Jen tak dál. Cobra Kai je příkladem toho, že s přibývajícími řadami nemusí kvalita zákonitě klesat. ()

Spiker01

Překvapuje mě, jak moc mě vlastně dle komentáře bavila 4. řada po slabší třetí a jak mě vůbec nebavila pátá a naprosto se pro mě ten koncept vyčerpal. Poslední řadu ještě dám, ale už se to zkrátka dření. A vážně nevím čím to je, ten koncept naivní sportovní komedie jsem přijal, ale zkrátka mi to tentokrát vůbec nesedlo. ()

franzkfk odpad!

Tohle je příliš cheesy. Navíc to nedává smysl. Silver vyhrál a LaRusso nectí dohodu. Tahle série má docela dost slabý scénář a desátá epizoda zabíjí vše, co si tak budovali v dílech před. Ten desátý díl je jedna z nejhloupějších dramaturgických zkratek, jaké jsem kdy na obrazovce viděl. Nic se vlastně nestalo. Chozen to rozchodí, Silver se vykoupí a nahradí staré studenty novými. Na co vlastně budovat možnost mezinárodního turnaje, když to všechno můžeme zabít desátou epizodou. ()

kluk z Na

Vždy jsem se nechal jen tak unášet, nevšímal si drobných nedostatků této milé série. V páté řadě se to zlomilo. Celá rodina LaRusso mi leze na nervy, manželka Amanda by se měla přejmenovat na Karen. Miguel se chová jak ubulená pinda a Robbie jako starej fotr. Jejich konfrontace nese kladný body, ale dojem uvadajícího listu to ve mně nemění. Johnny naštěstí zůstává jakž takž v mezích, takže alespoň něco při starém. Opět potěší navrátilci z původních filmů, z tohoto hlediska je seriál unikátem. No snad šestá série bude lepší. ()

castor

Zaměřme se proboha zpět víc na dospěláky, kteří mezi sebou mají dlouhou a komplikovanou historii, říkal jsem si při hodně mdlém rozjezdu série. I když otravná mládež (logicky) znovu hrála podstatnou roli, tvůrci mě docela vyslyšeli. Postupně bylo zřejmé, že kromě osvědčeného dua Johnny a Daniel budou v páté sérii nejzajímavější rozpolcená Tory, navrátivší Chozen (se kterým se Daniel kdysi v Okinawě dostal do konfliktu kvůli dívce Kumiko) a hlavní záporák Terry Silver. Nicméně platí to, co v minulé sezóně: nedá se furt spoléhat na nostalgii a odkazovat na takřka 40 let starý flák. Holt Cobra Kai se dál šíří po celém městě a skupuje konkurenci. Daniel už nemá sílu a skládá zbraně, Johnny řeší rodinné záležitosti. A pak je tu komický příjezd nejlepších senseiů soukromým tryskáčem, což má evokovat, že finále bude velké, což má zajistit mezinárodní turnaj Sekai Taikai. Ale furt je to krapet nemastné neslané. Naštěstí na příkladu Chozena tvůrci ukazují, že pořád umí slušně pracovat s jednotlivými charaktery. Rovněž jsem dostal nejednu vděčnou scénu, funkční atmosféru i silnou nostalgii podtrženou výbornými souboji. Zároveň stále platí, že William Zabka, Ralph Macchio i další ze staré party si svůj návrat neskutečně užívají. Přesto dech tvůrcům chtě nechtě dochází. A bohužel i humor pokulhává. Uvidíme, co bude dál. „Drago!“ ()

• Ve scéně, kdy Johnny (William Zabka) začne pracovat jako řidič Uberu, se ho první zákaznice zeptá, zda by mohl zahrát skladby od Billie Eilish. Johnny místo toho začne hrát skladbu „Mony Mony“ od zpěváka Billyho Idola. (Knowho)
  • Ve finální scéně v limuzíně zazní píseň „Eye of the Tiger“ od skupiny Survivor, kterou mohou divácí znát z filmu Rocky III (1982). (Rominator)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD