Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2024), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

liskam

To je vostuda!! Píšu recenzi na tuhle pecku až po 4 řadě....:-)) Faktem je, že tenhle seriál je asi to nejlepší z Westernu 21 století. Takže to tak hltám, že nestíhám psát recenze. A z mých oblíbených uživatelů to vyděl pouze jeden!:-( Což je vyloženě smutné. První řada je tak trošku poznávací a rozjíždějící, ale od konce první řady tahle věc jede takový bomby, že jsem komplet celej seroš už vyděl třikrát. Jasných 5* a 95% ()

Slasher

Sjel jsem všech 39 dílů během týdne (plus ty co právě běží) a verdikt dopadl dle očekávání: výtečná americana série, nejlepší od Sons of Anarchy. Obří ranč ve státě Montana je zlatá volba a vyloženě prostředí pro T. Sheridana. Pravý opak než ta dnešní připosraná "hollywoodská" Amerika :) Druhou velkou devizou jsou herci+postavy, prakticky každý baví a vzbudí sympatie, docela dlouho mi přišlo, že je to tu samý sráč a záporák (což mám rád). Kevin Costner rovná se dokonalý boss charisma, ale rozhodně to není jenom jeho one man show. Kelly Reilly je od teď legenda, tak osobitou ženskou postavu jsem dlouho neviděl. První řada byla drsná a plná mizérie, což se postupně mění, přibývá koňařských "cowboy life promo" scén a romantiky (nevytýkám). I díky tomu je ústřední motiv udržet si půdu za každou cenu (přes super nabídky, mrtvoly, angažmá v politice) stoprocentně předsvědčivý. Časy se mění, ale "I am the opposite of progress" – na pozadí máš ten dojímavý smutný sentiment, že tohle je ta Amerika, co už delší dobu pomalu a nenávratně mizí... No není to neprůstřelný bez chyb a slabších míst, ale těžko najdeš lepší současný western, vřelý doporučení. S01 80% S02 80% S03 75% S04 90% <3 ()

HonzysKISS

Pecka!! Pokud hledáte seriál pro opravdové chlapy, tak je to tento. Protože je to western dnešní doby. Kdo si myslel, že kovbojové už nejsou in, tak ať se kouknou na Yellowstone. Hlavními směry jsou přenádherná příroda, úžasné ranče, několik druhů skutečných zvířat a moc příjemná muzika. Prostě velký klid, žádné velkoměsto. Já nejsem nějak extra milovník těchto předností, ale sakra díky seriálu bych si takový život chtěl vyzkoušet na vlastní pěst. Kevin Costner je stopro zaslouženým tahounem. Je to přesně ten tvrdý tatík, který se snaží bojovat o ranč a chránit ho před indiány, novináři, turisty, odbory nebo jinými státními byrokraty. Slova jsou absolutně na místě, protože politika hraje velkou roli. Sledování tohoto neustálého boje je vážně zajímavé. Především když se jedná o staré indiány, kteří jsou neustále naštvaní, že před stovkami let přišli o území. Právní spory jsou tu pěkně napjaté. Tvůrce Taylor Sheridan to má dobře promyšlené, protože jeden ze synů hlavní postavy je skvělým právníkem. Ale pozor, občas přijde i na krev. Ačkoli hlavní příběh o „dobývání území“ je tu spíš vedlejší. Většina tvůrčích záměrů je o tom, aby diváci sledovali, jaký může být život na ranči. Naštěstí je to opravdu paráda a snad všechny postavy jsou tu správně charakteristické. Třeba drsňák Rip, který je pravá ruka šéfa a jde z něj opravdu strach. (Tedy, dokud si nesundá klobouk a brýle, potom se začne culit a jde vidět, že je to taky člověk.) Nebo když jsem psal, že je to seriál pro chlapy, tak si tu stopro najdou místo i ženský. Protože je tu taková nebezpečná mrcha Beth, ze které si musí vzít respekt každý. Její herečka to hraje tak skvěle, že bych ji snad ani nechtěl potkat v reálu. Akorát by mě pěkně setřela nějakou svojí hláškou. Ovšem všechno je takto geniální díky tvůrci Sheridanovi. Nevím, jak to říct, ale jako bych měl opravdu pocit, že v backstage opravdu je a celé to sleduje. Jako že jasně, že je, ale tady je to fakticky cítit. Co se týče ranče, můžeme tu narazit snad opravdu na vše. Starání se o zvířata, jak připoutat koni sedlo, chytání krav, ochočování, různé soutěže jako třeba rodeo, uklízení hoven atd. Co jsem si všiml, tak v každém díle zazní i mnoho motivačních mouder. Někdy je to možná otrava, ale dává to smysl. Normálně mi to v seriálech vážně vadí, ale tady ani ne. Co má tento skvost za velký mínus je to, že se po delší době může stát repetitivním. Je to takový typ seriálu, kde se v každé sérii objeví noví protivník a musí se najít způsob, jak ho zastavit. Naštěstí platí to, co jsem psal, a hlavní příběh je tu spíš vedlejším. Potom mi tu vadí některé chování postav. Klasika, někdo se stále bezvýznamně hádá, tamten se zase nemůže rozhodnout na jakou stranu se přidat nebo vztah nějakého páru začne být idiotský. A abych se přiznal, trochu mi začalo být i divný, že v pozdějších sérií už to přestávalo být reálné. Myslím tím až moc nezákonných potyček a všem to prochází. Zajímavější mi přijde ten formálnější boj. Co musím zmínit, tak je skvělé, že existuje prequel, který je fantasticky propojen. 88/100 () (menej) (viac)

POMO

Nebýt rodinné návštěvý která miluje Costnera, jako neseriálovec bych se k tomu nedostal. Což by byla škoda. Nejde o western v pravém smyslu slova, pouze se to odehráva na současném ranči, kde se jezdí na koních a všichni nosí klobouky. Kvalitní scenáristika nakopne hned výživným Pilotem s namotávajícně otevřeným koncem, a následné epizody se pak dělí na ty, kde se řeší politika a velkopodnikatelské machinace (u mě za ***) a ty, kde se řeší lidi z ranču - proč jsou jací jsou a proč mají mezi sebou vztahy jaké mají (u mě za ****). Každá postava je výborně obsazená, napsaná i zahraná, a svým charakterem zapadá do nejednoduché kolektivní konstelace, čelící jedné tragické ráně osudu za druhou. A ta ústřední melodie - no paráda. On i hudební motiv z Eastwoodových Unforgiven, kterým začíná 6. epizoda první série, zde má svoje místo. Yellowstone je cokoliv, jen ne romanťárna z hezké přírody s Costnerem. Vraždí se tady, šuká, krade, podvádí. Všechno, po čem divák touží. ()

aik

Poslední dobou se mi zdá jako by to bylo naschvál, ale musím se opakovat. Po technické stránce super, casting skvělý, herecké výkony parádní, ale nejslabší část je jednoznačně scénář a vlastně i určitá nemotornost děje a práce s postavami. Mám pocit, že Sheridan moc velký koncept naplánovaný neměl a jede tak trochu na efekt. ... Překvapivé pro mě je, že Taylor a jeho kolegové poměrně dobře, uvěřitelně a i zajímavě rozehrají postavy celé hlavní rodiny (první epizody hodně fajn), ale pak bohužel postupem času za každou cenu tak moc tlačí a tlačí na pilu až většina z nich začíná působit takřka sebe-parodicky. Problém vidím v tom, že by to tak moc chtělo být novým Kmotrem, až se to zvrhne už v druhé sérii spíše k Dynastii či Dallasu. ... Nejzajímavější jsou tak bohužel pro mě postavy vedlejší (Cole Hauser je opravdu fajn, ale i někteří další honáci, Monika apod.). A celkem brzy začínám fandit všem ostatním, jenom aby Kevin se svou povedenou rodinkou dostali co nejdříve na frak (popravdě stejně by si ty pozemky zasloužili tak jak tak indiáni). Mrzí mě to pak hlavně vzhledem k tomu, že minimálně na počátku byla hodně dobře rozjetá linka jak s jedním tak druhým synem. Možná, že se to v dalších sériích tímto směrem pohne více, ale já už u toho stejně nebudu. .... Jinak ano, Kelly Reilly hraje jako o život a je opravdu dobrá, nicméně je to k ničemu, když je to právě ona a s každou další epizodou i postava Costnera, kteří mě nejvíce iritující, ale vlastně jsou pro mě i nejvíce sebe-parodující. Oni za to nemůžou, ale to co z těch postav místy leze za moudra a dokáže to absolutně popírat samo-sebe je pro mě až naprosto k neuvěření. A byť z Wese Bentleyho trochu nepochopitelně Sheridan za každou cenu a dost lacině dělá vola jak může, tak ti dva, tím jak moc chtějí být tvrďáci, ale místy dost hloupí tvrďáci (negativní postava i chtěně negativní, když má mít respekt nemůže kecat k******y, to pak působí spíše jako tajtrlík. Teď mě tak napadlo, jedině, že by Sheridan sledoval českou politickou scénu a inspiroval se tím naším slovenským dárečkem.), nejsou moc daleko za ním. A je blbé, když se slovům tahounů člověk začíná smát. (občas jsem se u toho vážně přistihl) ... Tzn: Po zkouknutí 1. (7/10) a 2.série (5/10) to balím. V komentářích jsem se stejně dočetl, že to asi nikam moc nepokročí a ani se nedivím Kevinovi, že už to chce sám v tomhle seriálu zabalit. Proti němu totiž v nejmenším stejně jako proti Sheridanovi absolutně nic nemám a většinu jejich tvorby opravdu žeru (u Kevina je toho spousta, Sheridan - Sicario, Za každou cenu i geniální Wind River), tohle mi ale moc nesedlo a jdu raději o dům dál. Ze zvědavosti, ale stejně ještě zkusím i něco jiného z Sheridan-versa, pořád mu prostě chci věřit. ()

• Srub, v němž žije rodina Duttonů, a stejně tak stáje a stodoly s ikonickým písmenem „Y“, se ve skutečnosti nachází na Chief Joseph Ranch, nedaleko města Darby v Montaně. (Punisher)
  • Four Sixes Ranch, na který je za trest poslán Jimmy (Jefferson White), ve skutečnosti existuje a nachází se v Guthrie v Texasu. (Punisher)

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení