Carnival Row

Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (viac)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

Malarkey

Jak je v popisku zmíněno - neo-noir fantasy. Se vším dobrým, i špatným. Z toho dobrého jednoznačně převládá fakt, že autoři z Prahy a české kotliny udělali neuvěřitelný fantasy svět Tirnanoc. Některé záběry jsem si fakt užíval. Především na Prahu a pak i na Prachovské skály. Vypadá to epicky, skoro jako kdyby si ta naše krajina zasloužila nějaké stejně parádní fantasy, jako si Nový Zéland vysloužil Pána prstenů. Jen teda škoda, že příběhově je to dost nezajímavé a o ničem. Orlando Bloom tu hraje vyšetřovatele a snaží si tu hrát na detektiva v detektivce s noir prvky. Vůbec se mi to ale do celkového námětu nehodí, leč jsem poctivě dokoukal celý seriál. Nakonec jsem se přistihl, že na seriál koukám spíš s úctou ke skutečnosti, že si to tu Orlando Bloom oblíbil, než k faktu, že bych byl ze seriálu nadšený. Nevím no...na mě je to zbytečně rozvláčné, kecací a některé sexuální scény jsou totálně zbytečné. Do druhé série nevím, jestli zabruslím... ()

MoiJe

S1: Fajn namet, hoc prepojenie na historiu prijimania cernochov a Irov je trochu prilis do oci bijuce. Fajn kostymy, hlavne faunie. Fajn lokacie, Cesko naozaj ponuka zaujimavu a pestru kolaz. Fajn herci - niektori su lepsi nez ini, ale pasuje mi do role kazdy. Je to mix vsetkeho - kriminalka, fantasy, romanca, vojnovy, horor, nabozensky, historicky... a dokopy to funguje ako-tak, kazdopadne rozhodne lepsie, nez som cakala z trailerov. Uzila som si to, pozriem aj S2. ()

zsn

Bomba. Miluji tuto dobu. Ponuro, špínu, přítmí ulic. Takový smrádek Jacka Rozparovače s Sherlockem v jednom. Orlando je jak Luke Evans v Alienist. Penny Dreadful a podobné seriály - to miluji a ošklivou Tamzin Merchant od Tudorovců, až po Salem rovněž. Zatím nejlepší díl je třetí (jsem teprv u čtvrtého). Tak my umíme natočit takové seriály. Postarat se o dobové rekvizity - člověk žasne nad výbavou dobových domácností či apoték - každá sklenička, dekorace, obraz, koberec. Umíme šít takové nádherné kostýmy, stavět pro seriál Vikingové lodě, vyrábět zbrojení, zbraně kulisy, atd. atd. a sami neumíme pod českou kinematografí prezentovat nic jiného, než filmy, které zesměšňují postižení, povolání, alkoholismus nebo zamilované lidi. A seriály? Ordinace? Ulice? Děláte si kurva srandu? ()

Illy

Tak tohle opravdu ano! Už první tři minuty mi napoví - tohle se mi bude líbit! Orlando Bloom zahrál na jedničku a vyvrátil mé pochyby, pohádkový svět zobrazený v krvi a souložící víly asi nebudou úplně pro každého, ale milovníka fantasy prostě musí potěšit. Navíc české exteriéry, tentokrát neruší při sledování a já se strašně těším na druhou sezónu... ()

vyfuk

Carnival Row, přišel zcela nečekaně. Nepozorovaně jsme se s ním střetli v rámci svého vydání a my Češi jsme si určitě všimli Orlanda Blooma pracujícího v Praze. A vy si hned všimnete, že v Praze to vypadá jako ve fantasmagorii a nebo jako za vlády Miloše Zemana. Přičtěte k tomu, že Carnival Row je vlastně jako Perlovka a je to dokonalé. A logické. Když se necháte vtáhnout do příběhu asi nemůže přijít něco jako čiré zlo. Je docela zajímavé, že projekt má v rukách očividný technický profesionál a stejně se to občas neobejde bez nějakého divného střihu a nebo kamerového postavení. A i přesto zde jsme. A díváme se na něco, co se podle mě v rámci obecného konceptu povedlo. Příběh to je jako z obřího bestselleru, který vlastně nikdy nebyl napsán. Bestselleru, který je takového fantasy, s velmi promyšlenými sociálními procesy a vztahy a vlastně i kriminálním přiložením k tomu. Vše co miluji v jednom a i tak, že to spolu skvěle koexistuje. Ne vše musí dávat úplně smysl. Ne všechno musí být perfektní, ale pro mě šlo po dlouhé době o seriál, který mi sedl a já se seriózně zajímal o hlavní postavy. Těch plot twistů tam nakonec možná bylo až příliš, ale když si uvědomíte, že to ale hezky všechno do sebe zapadá, tak máte jednoduše radost. Příběh sám o sobě vyžaduje druhou sérii. Bohužel. Je mi jasné, že ji budou chtít, a asi ji také udělají. Bude to logické, ale v celku škoda, jelikož příběh v rámci nějakého upřímného, temného a rozuzleného zakončení vlastně funguje. Proč se v tom nějak více nimrat. Ve skutečnosti velmi povedené a originální dílo. Jsem překvapen a velmi mile. I když vím, že jsem asi silná menšina. 2. série: Jsem rád, že to konečně vyšlo. Po tolika letech. V jistém slova smyslu to bylo zbytečné a jestli to někdy mělo hype, tak ho to dávno ztratilo. Jsem rád, že je po všem. V dobrém i zlém. ()

• Počas rozhovoru pre Collider Cara Delevingne priznala, že milovala svoje protetické pixie krídla natoľko, že sa s nimi niekoľkokrát nafotila nahá. (Arsenal83)
  • V této epizodě jsme měli možnost nahlédnout do místa natáčení v ČR, a to do Prachovských skal u města Turnov. (Harapes)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)