V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiálny text distribútora)

jasiska

Film je priemerne dobrý akčný film. Je však výnimočný zábermi Bratislavy ako Viedne (naháňačka na Hviezdoslavovom námestí, Primaciálny palác) a - podržte sa - aj Sarajeva (záber v televízii na aulu Univerzity Komenského). Keby bol celý film úplne nanič, kvôli tomuto si ho budem pamätať asi do konca života:-) ()

Thomm

Lepší průměr. Clooney je super jako obvykle, stejně tak soundtrack od Hanse Zimmera a i Nicole Kidman docela ujde. Film má svižné tempo a místy až překvapivě dobře zvládnuté rychlé akční scény. Všechno ale tak nějak podivně vychází, stačí pár telefonátů a snímků ze satelitů a hned se ví, kde jsou kradené hlavice a co s nimi teroristi zamýšlí. Žádné zvraty, překvapení a napětí dost ubírají na požitku z filmu. ()

Aqualung

Myslím, že jde o povedený akční film, který si dnes zase připomenu.Pan Clooney exceluje v různých akčních scénách, které jsou však jen okrajovou záležitostí.Film ukazuje na mnohem podstatnější skutečnosti, které jsou ve hře.A sice na možnost, že se jaderné zbraně mohou dostat do "nepovolaných" rukou.A zde slouží jako zbraň odplaty za účast USA v konfliktu na Balkáně před pár desítkami let. Zde si můžeme za "balkánce" dosadit "někoho"jiného v jiné části světa a jednomu začne běhat mráz po zádech.To by třeba odstřel dvojčat mohl vedle toho vypadat jako běžná stavební nehoda.....No nic. ()

Styxos

Akční film, který sice ničím nezajmu, ale rozhodně se nemá za co stydět. George Clooney tu předvádí nadmíru bezva výkon, Nicol Kidman je jako vždy kočka a na konci se taky trochu zapojuje do akce (škoda, že ten výbuch nebyl větší). A taky mě docela dostalo to, že jejich dvě postavy spolu neměly žádný románek. A na závěr - Hans Zimmer tentokrát neodvedl takovou dobrou práci s hudbou, na kterou jsem u něj zvyklý. ()

Phobia

Tak zas rusákům ukradli atomovku... a zas hrdinní amíci, tentokrát v podání charismatického dua George Clooney a Nicole Kidman, zachraňují svět eliminací teroristické hrozby. Ještěže je máme, spasitele všeho lidstva (sem patří otrávený úšklebek a oči v sloup:-)). Zajímavý začátek, poměrně nudný, ukecaný průběh, který snad měl navodit pocit realističnosti, a naprosto nepřekvapivý klišoidní konec. Akční thriller na jedno podívání, nenadchne ani neurazí. 58% ()

• Ruští vojáci na základně, ze které vlak odjíždí, mají východoněmecké přilby. (smachj)
  • Lokomotivy ve filmu byly značně „letité“ modely. Parní 475.1 zvaná „Šlechtična“ byla vyráběna v letech 1947–1950 v Československu, dieselová T679.1 v čele stíhacího vlaku generála Kodorova (Alexandr Balujev), zvaná lidově „Sergej“, má v rodném listě datum 1964 a byla vyrábněna v Rusku. V době, kdy byl film uveden do kin, éra Sergejů na našem území pozvolna končila. (Robbi)