Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl. (oficiálny text distribútora)

ilemas

Moc krásný film, který mě hned od samého začátku velmi zaujal svým neotřelým nápadem a skvělou myšlenkou. Kamarád mi opět doporučil romantický film, které moc nemusím, abych ho povinně shlédl a nelituji. Rozhodně se mě to líbilo víc, než kdejaká sračka s Arnoldem , kterého zas můžu, ale film Sabotage mě velmi zklamal. Osment spolu s Dakotou Fanning jsou nejlepší dětští herci současnosti, zde předvedl opět po A.I. sve herecké kvality. Většina tu nadává na konec, ale ten jen potvrdil, že svět je na hovno. Jelikož jsem se ani trochu nenudil a v záplavě trapných akčních céčkových filmů a ještě trapnějších komiksů konečně zas hodnotnej film se spoustou skvělých myšlenek musím dát plný počet. ()

Dever

Soundtrack Thomas Newman: 1. Possibility ,2. Car Trouble ,3. Washer Vodka ,4. Cereal Bum ,5. Come Out Jerry ,6. Fixture Vodka ,7. Rat Bastard ,8. One Kiss ,9. Tardiness ,10. In Recovery ,11. Jaguar ,12. Dumpster ,13. Sleepover ,14. Cosmic Aristotle ,15. Euphemism ,16. Homeless ,17. Pay It Forward ,18. Night And Day And Night ,19. Asthma ,20. Powers Of Three ,21. Desert Drive ,22. Wasted Air ,23. The Bad Thing ,24. Gasoline ,25. Velocity Organ ,26. I Forgive You ,27. Calling All Angels - Jane Siberry ()

hellstruck

Tento počin má ode mě tři lepší hvězdičky. Sice se Trevorovi nepodařilo změnit svět, ale za tu snahu si je zaslouží. Důležitý totiž není cíl, ale cesta. Jen kdyby na té cestě nebylo tolik očekávaných hrbolů. Vezměme si to popořádku; malý chlapec, učitel, ke kterému vzhlíží a problémové rodinné zázemí. A jako tečka na závěr sentimentální slzy-ždímající vyústění. Všechno bolavě předvídatelné. Ale dejme tomu, díky velice solidním hereckým výkonům (mluvím hlavně k tobě, Spacey!) to fungovalo. S tím, že se jedná o moralitku se musí počítat už od přečtení námětu. Jen kdyby to ještě k tomu všemu nebylo tak natahované... Stručně a jasně rozpaky tedy vítězí nad nadšením. PS: Proč jsou ti dětští herci vždycky tak na facku, proč?! ()

Happykubas

Asi každý se mnou bude souhlasit, když řeknu, že nápad POŠLI TO DÁL je perfektní. Jestli v životě fungule, nebo ne - to už je další věc, ale jako základní kámen pro natočení filmu mi připadá výběr této myšlenky celkem trefný. Když se k tomu přidá skvělý výkon herce Kevina Spaceyho - zprvu přísného učitele, který nedá dopustit na svůj stereotypní život, ovšem pomocí svého žáka a jeho krásné matky zjistí, že dosud to byl "život na prd" - tak se z toho klube slušný filmový výtvor. Avšak tady s chválou končím a je čas malinko zkritizovat závěr filmu, který podle mě šel vymyslet o něco lépe. Zdálo se mi až příliš smutné a kruté, že to nakonec odnesl malý Trevor. Vzhledem k tomu jak se děj doposud vyvíjel bych spíše uvítal šťastný konec. ()

Jara.Cimrman.jr

"Propadneme, když nezměníme svět?" Jsem snílek, takže bych si hrozně moc přál, aby Trevorovo Pošli to dál fungovalo. Já na to jdu trochu jinak. Neztrácím totiž čas vymýšlením dobrejch skutků, ale když se objeví možnost zlepšit si karmu, tak jí vždycky využiju. A vesmír mi to vrací, takže když já potřebuju pomoct, tak se vždycky někdo objeví. Funguje to poměrně spolehlivě. Je tedy jasný, že mě ta myšlenka filmu hodně oslovila. Prostě jsem si ten řetěz dobra užil, ale rozhodně jsem přitom nechtěl vidět žádný velký rodinný trampoty a vyděračský slzy na závěr. ()

• Natáčelo se na filmový materiál Fuji pro jeho barevné podání, které se režisérce nejvíce zamlouvalo. (8smdesat)
  • Dům McKinneyových byl postaven na okraji Las Vegas speciálně pro účely natáčení. Dům stále stojí, ale prošel výraznou přestavbou. (8smdesat)
  • Většina exteriérů byla natáčena v Las Vegas a okolí. Interiéry domu McKinneyových se ovšem natáčely v Los Angeleských studiích. V Los Angeles se také natáčela noční scéna setkání novináře Chrise Chandlera (Jay Mohr) s matkou Arlene McKinney. (8smdesat)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)