Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

B!shop

Po vysoky urovni druhy serie mi prislo, ze asi u prvnich dvou dilu je to na vtipky drobet chudsi, ale pak se to nastesti rozjelo a i kdyz je tu zbytecne moc vtipu postaveno jen na urazkach prince, Cernezmije nebo Baldricka, je to opet vynikajici zabava, kde se neustale odehrava nejaka vtipna scenka a vsichni herci hazou jednu hlasku za druhou. Z klasicky sestavy vypad McInnerny, ale nijak vyrazne mi tu nechybel a v jedny epizode se objevi. Zato pribil Hugh Laurie, kterej uz je sice dutej misty az moc, ale jako nahravac pro Atkinsona je paradni. Samotnej Atkinson je tu zase za docela charismatickyho parchanta, opet nepripomina Beana a opet je perfektni. A samozrejme musim zminit Chrise Barrie, kterej si tu strihnul v jedny epizode zalarnika a je naprosto brutalni. ()

Mayaku

Ták, teď vyplníme tuhle žádost o přijetí do Parlamentu... Jméno? Baldrick...a křestní? to nevim...nemáš ani tušení? možná je to Vypadni...cóže?! - no když jsem si přišel hrát za ostatníma a řekl jsem jim: "ahoj, já jsem Baldrick", tak oni řekli: "jo, my víme, vypadni Baldricku!"...jojojo, dobře, takže pan V. Baldrick. Rozpoznávací znaky - žádné...mám velkej výrustek uprostřed obličeje...to je NOS Baldricku!!! Výskyt abnormálních příznaků v rodině...víš, co já to škrtnu, tady to ab...výskyt normálních příznaků v rodině - rozhodně žádné. A zápis v rejstříku...absolutně nic...ale notak Baldricku, máš se stát členem Parlamentu - napíšu tam podvody a sexuální deviace. ()

MarekT

Jestli jsem v minulosti psal, že Rowan Atkinson není Mr.Bean, tak teď musím světu oznámit další věc - Hugh Laurie není Dr.House. Role jednoduchého prince Jiřího IV. mu sedí a vytváří tak s již zavedenou dvojicí Atkinson - Robinson výborně sehranou skupinu. Při třetí sérii se mi taktéž nestalo, aby nějaká epizoda byla z mého pohledu slabší. Všechny díly jsou napěchovány až po okraj všemožnými hláškami, vtípky a situacemi. A aby toho nebylo málo, kromě ústřední trojky se zde občas objeví i různé "guest stars" - např. po druhé sérii končivší Mirandu Richardson, Tima McInnernyho či Stephena Frye. Plus si zde zahrál Arnold Rimmer, pardon, Chris Barrie a Kenneth Connor nám známý z Haló, haló. Tudíž to shrnu asi takhle - třetí série je oproti druhé ještě lepší bez jakékoli chyby (paradoxně je zde nejslabší znělka), což se odráží na hodnocení a uvidíme, co epilog z válečných polí. A varuji vás, nikdy nejezděte do Walesu. P.S. Následující výtažek píši vyjímečně v originále, jelikož je hůře přeložitelný. "Baldrick, what have you done?" - "I've done 'c' and 'd'." - "Right, let's have it, then." - "Big blue wobbly thing that mermaids live in." - "What's that?" - "Sea." ()

fabecc1222

Třetí řada je pro mě asi tou nejlepší z celého Zmijího putování a její první dva díly dost možná těmi nejlepšími z celého seriálu. Ať už výborná parodie na volby a jejich průběh, nebo sepisování Anglického slovníků jsou prostě nezapomenutelné komediální zážitky. Scénář je tu na vrcholu sil, a výborně si utahuje z tehdejší doby a všemožné narážky jsou samozřejmostí. Hodně prostoru tu má poprvé také Hugh Laurie, v pro něj dosti nezvyklé roli dementního prince, kterého si dává ale výborně. HURÁ! ()

BoPo

Černá zmije si užíva plnými dúškami výhody aj nevýhody služby pre vypatlaného princa, ktorého s chuťou hraje Hugh Laurie. Prvý diel o voľbách je pre mňa najlepším. Na druhé miesto radím spisovateľský a na bronz by som nominoval zháňanie bohatej nevesty. Baldrick je samozrejme skvelou ukážkou toho, že do handier nahodená a strategicky vyholená opica je tým najvernejším poskokom. ()

• Jediná ze sérií Černé zmije, ve které se neobjeví Rik Mayall. (Kulmon)
  • Jména herců ze čtvrté epizody Mossop a Keanrick odkazují na tři známé herce 18. století: irský herec Henry Mossop (1729-1744), angličtí herci Edmund Kean (1789-1833) a David Garrick (1717-1779) (Kulmon)
  • V této sérii nemohl mít Rowan Atkinson bradku, protože jeho tehdejší přítelkyně to nesnášela. (Valsadora)