Daždivý deň v New Yorku

• Česko Deštivý den v New Yorku (viac)

Nová romantická komédia Woodyho Allena rozpráva príbeh vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), ktorých spoločný víkend v New Yorku rozhodne nepôjde podľa plánu. Dažďové kvapky im pripravia nečakané stretnutia a zábavné dobrodružstvá… Ashleigh dostane za úlohu urobiť na Manhattane pre školský časopis rozhovor so slávnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom (Liev Schreiber). Jej priateľ Gatsby, ktorý miluje staré zákutia New Yorku, by ju rád zobral na obľúbené miesta svojho rodného mesta. Gatsbyho plány sa začnú rúcať, keď Pollard pozve Ashleigh pozrieť sa na nakrúcanie filmu. Ashleigh sa stretáva so scenáristom Tedom Davidoffom (Jude Law) i filmovou hviezdou Franciscom Vegou (Diego Luna). Je filmovým svetom úplne okúzlená. Gatsby neplánovane prežije deň s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštipačnou sestrou svojej bývalej priateľky. Obaja zisťujú, že asi najdôležitejšie v živote je nájsť tú správnu osobu… (Magic Box)

Vančura

Starý dobrý Woody Allen v nejlepší formě, chtělo by se skoro napsat, když se člověk konečně dočkal uvedení tohoto filmu do české distribuce - a že to čekání stálo za to. (Btw. přijde mi neuvěřitelné, že někdo v takto pokročilém věku natočí tak dobrý film; to už snad překonává jen Clint Eastwood). Jasně, svým způsobem zde Allen částečně vykrádá sám sebe, protože podobnost s jeho staršími snímky Do Říma s láskou či Půlnoc v Paříži je nepřehlédnutelná, ale osobně mi to nevadilo, protože mi tenhle film prostě strašně sednul... (a protože se možná i trochu začínám bát, že Allen nebude točit věčně a konec může přijít dřív, než by se jeden nadál). Obsazení nemá chybu, Timothée Chalamet mě naprosto nadchnul (nejenže skvěle hraje, ale taky hezky zpívá, a jeho postava je strašný sympaťák), Elle Fanning je v roli intelektuálně nekomplikované studentky vyloženě kouzelná, a Selena Gomez je pro změnu hodně sexy - finální scéna je díky ní naprosto dokonalá a celkově mi bylo u toho filmu velmi dobře - je to 1,5 hodinový výlet do privilegované společnosti lidí, kteří absolutně neřeší peníze, žijí v přepychových bytech a hotelích, a celé je to tak úžasně nasvíceno a plné tolika inteligentních a vtipných dialogů, že se z toho iluzivního dokonalého světa nechce zpátky do reality - vyjít z kina ven je jako procitnout z krásného snu, do kterého by se chtěl člověk zase vrátit. UPDATE 4.1.2021 - Napodruhé mě to bavilo snad ještě víc, ten film je úžasně vtipný, má to velmi příjemné tempo, skvělé obsazení, a ústí to ve velmi podařené rozuzlení. Selena Gomez mi sice přijde lehce věkově ustřelená od Chalameta i Fanning, ale budiž, pořád vypadá hodně mladě. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $20,765,165▐ Šibal Woody Allen, ten si vie pohrať s citmi, prekrútiť všetko na hlavu to je jeho. Je tu veľa hviezdičiek ale nepomôžem si niekedy nie úplne pasujú do daných úloh (Gomezka, Luna). /55%/ ()

anniehall

Kdo má rád Woodyho typický rukopis a nevadí mu, že se kadence Mistrova ostrovtipu zpomalila, užije si určitě i Deštivý den v NY. Hlavním hrdinou je, jak je poslední dobou zvykem, Woodyho mladistvé, intelektuální a trochu ušaté alter ego, které si během jednoho pošmourného dne v New Yorku uvědomí, že vše nemusí být tak, jak to vypadá. Skvěli herci, nostalgická hudba a pěkná retro atmosféra. Komu je tohle málo, nechť si odečte ještě jednu hvězdu. ()

NinadeL

Kdo by se byl nadál, že právě A Rainy Day in New York bude ten Allenův film, který dostane stopku? K té kauze se vyjadřovat nechci, ale jsem ráda, že film jako takový je pořád klasický Allen z posledních let, formálně i stylem zapadá mezi všechny ty osvědčené kousky, které Allen tvořil po roce 2000. Nechybí nic, je tu vše - tradiční rafinovaná práce s hudbou, láska k New Yorku, krásně ukecané postavy, propletené vztahy, zajímavé životní perspektivy. Jedna dívka je blond, druhá je bruneta. On je mladý a nevybouřený a má fascinující matku. V uměleckém zákulisí se dějí nečekané věci. A v New Yorku pořád a pořád prší... Krásné a opojné. Jako vždycky. ()

claudel

Neděle, mám svátek, na co jiného bych měl jít se svojí milovanou holkou do kina než na nový film Woodyho Allena, jehož nasazení do distribuce zbrzdila aféra, jež se dotkla spousty umělců v USA? Woody Allen zůstane navždy mým nejoblíbenějším režisérem i scénaristou a pokud by tohle měl být jeho poslední počin, je to víc než důstojné rozloučení s neskonale dlouhou kariérou. Melancholicko-romantický klasický Woodyho koktejl inteligentního humoru, série hlášek, u nichž je vyžadován poměrně slušný faktografický přehled jeho diváků a fanoušků, skvělé hudby, kamery, nezaměnitelné atmosféry jeho milovaného města a co nelze opomenout - výborných výkonů fyzicky atraktivní mladší herecké generace. Chalamet a Fanning se výtečně doplňují a mě osobně velmi mile překvapil spíše akční Liev Schreiber. A lámal jsem si hlavu nad tím, jakou roli přiřkne Woody Kelly Rohrbach, hm, hm, hm, no jasně, mohlo mě to napadnout :-) ()

• Film sa natáčal v Madisone (New Jersey, USA) od 11. septembra do 23. októbra 2017. (Arsenal83)
  • Poté, co díky kampani „Me too“ začal opětovný hon na Woodyho Allena, Elle Fanning odmítla odsoudit spolupráci s ním. Když na ni reportéři naléhali, odpověděla, že v době, kdy obvinění vzniklo (1992), ještě ani nebyla na světě a nemá na něj názor. (kenny.h)

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (viac)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (viac)