Renatu, Johanu a Veroniku spája nielen priateľstvo a firma, kde pracujú ich manželia, ale aj ich spoločná vražda. Tri mladé vdovy sa tešia, že začnú žiť svoj sen o novom šťastnom živote, ale cestu im začnú komplikovať rôzne prekážky. Nielen tie, ktoré predpokladali, že vzniknú počas vyšetrovania úmrtia ich manželov dôsledným brnianskym kriminalistom Olinom Nekulom, ale aj ďalšie šokujúce problémy a komplikácie, ktoré rozhodne neočakávali. (TV JOJ)

hwnd

Fakt nevím, námět mi přišel fajn, obsazení +- taky, ikdyž je evidentní, že na množství produkovaných seriálů máme buď moc málo herců a nebo málo odvahy obsazovat neokoukané tváře. Ale zbytek je tragédie. Námět je evidentně na 8 dílů nedostatečný. A hlavní linka, která dodává humor je naprosto dokonale ultratrapná. Nevím, jestli to někde opsali nebo nedejbože vymysleli, ale držet humor na tom, že brňáci jsou idioti, co neznaj metro a na druhou stranu že pražáci jsou idioti, co neviděli nikdy brňáka, no to bylo peklo. Snad úplně první reakce sektretářky vyloudila jakýsi půlúsměv a to by tak jako stačilo, že se to potáhne zbytkem dílu, no tak to jsem fakt nečekal. Díl ještě zkusím, kam že se to bude posunovat, no bez ideálů. ()

Caine odpad!

Prima se opět překonala. Jestli chtěli stavět onu "komediálnost" na urážení Brna a Moravy, tak stejně z toho nakonec vyšli jako kreténi Pražáci. Inteligenci tvůrců (a vlastně i jimi vytvořených postav) dokreslil vlastně už úvodní záběr. Jet z Pahy na Vranov přes Pálavu a Nové mlýny vypovídá mnohé... :-))))) Zápletka je pak dost na vodě (a tím nemyslím tu vybouchnutou loď), kdy motivaci k vraždě má snad logicky jen jedna z hrdinek. Hlavně "nymfomanka", co si nevrzla 2 a půl roku, bo ji vlastní manžel nechtěl - to je slušný WTF. Hlavní postavy mi přijdou jako značně nesympatické slepice, kdy nějakou inteligenci z nich ukazuje pouze Plodková (a i jako herečka se mi jediná líbila). Jejich schopnost vyrobit doma bombu musí v sobě zahrnovat asi nějakou vyšší moc. A elitní vyšetřovatel vražd bez služebního auta a s extrémně přehrávaným hantecem je pak asi kapitola sama o sobě. ()

Lachtaan

Kdyby se kvůli tomu mužskému obsazení role prohodily a dočkali jsme se “Černých vdovců”, tak bych tomu tu šanci dal. Tohle je ale hlavně kvůli otravné Čvančarové další šílený patos, krásně zapadající mezi ty prasárny, co Prima točí a zajisté jen tak nepřestane. Jen ta Plodková se mi tam vskutku zamlouvala. Radši budu pokračovat v mrhání časem gaučingem u The Voice. ()

Franki69

Vybuchující výletní lodě se v českých seriálech hned tak nevidí. I když je to poměrně nezdařilé CGI. Ale obávám se, že úvodní exploze je předznamenáním celého díla. To nejlepší bylo na začátku a zbyly jen různě poletující trosky. Linka „moravský kriminalista mezi pragocentristickými křupany“ je vyloženě otravná. Hlavní hrdinky, intelektuálně a technicky zdatné a schopné nějak (čertví jak vlastně) sestrojit bombu, za kterou by se nestyděl Mosad, scénář odsoudil do role „kravek“, které v rámci „ vdovského truchlení“ hltí seznamky erotickými seznamovacími inzeráty a tak podobně…Mrknu ještě na jeden díl, ale tenhle první za víc než 20% nestál…Jen nám může bejt líto, že za ty prachy, co to stálo mohla bejt koupená třeba švédská verze (https://www.youtube.com/watch?v=a-PfVd4zFL4) ()

honajz

Mno, není to náhodou zase nějaký zahraniční koncept? Pak bych pochopil ty divné kopance a nepravděpodobné postavy a šerifa z buranova, ze kterého mají všichni srandu, zvlášť když neví, co to je metro... Celá ta koncepce mi totiž přijde postavená na vodě - parazit si nikdy nezabije svého hostitele. A holky, i když je manželé srali, evidentně neměly a nemají žádný jiný druh obživy. Sice by mohly počítat s dědictvím, ale jak dlouho by jim vydržely při tak nákladném životním stylu peníze? Jistě zjistíme, co se dělo ve firmě, a jak vydělávala, ale ten zásadní "parazitní" rozpor tím nezmizí. (Btw, a čím tu rozbušku holky odpálily? A kde se tak technicky vzdělaly, že se jim povedlo výbušninu propašovat do dortu?). Ale i další postavy se podle mne chovají jak na hlavu padlé - jak pražští policisté, tak Myšička jako psycholog nebo Batulková jako esoterická matka (i když ta nakonec zahrála ještě nejlépe). A Bolek to brňáctví a hantec také zbytečně přehání. ()