Trochu bláznivá, trochu fantastická komedie pro děti: Působením blesku a dalších záhadných okolností se nadaný žák šesté třídy začne objevovat v dalších mutacích, které se od sebe charakterově liší... (oficiálny text distribútora)

vitekpe

"Ja se omlouvam, ze jsem dneska nebyl ve skole. Ja jsem sice byl rano pripravenej, ale v nestrezenem okamziku jsem se obelstil, a zavrel do komory. A jeste bych rad podotknul, ze jsem se pustil az ted, ackoliv jsem se nekolkrat zadal...." Pozdne osmdesatkova komedie pro deti, ktera ma sice svoje mista, ale uplne za to nej ji nepovazuju. Na muj vkus trosku ukricene, a poetika filmu o deset let starsich ji uz chybi.. 3- ()

MickeyStuma

"Musil, ještěs málo zkusil..." Nejznámější hláška z jednoho z těch lepších dětských filmů, jakých koncem 80. let vznikly. Nejdříve byla želatina, pak se párkrát zablesklo a začali se dít věci. Vznikla identická postava, takový přesný klon toho, kdo byl nablízku. A byl to Musil a naklonoval se dokonce dvakrát a pokaždé s jiným charakterem. Dvojčata Pavel a Luboš Divišovi předvedli obdivuhodný výkon, který se jen tak nevidí. Potěší i Miloslav Šimek v roli ředitele školy. Sci-fi příběh plný hlášek, které ve své době zlidověli a které se už pozapomněli, protože televize nějak nemají zájem tento vynikající snímek vysílat. A je to ohromná škoda. Takové filmy se dnes už netočí. Snímek má spád a jedinkrát neškobrtne. I dramatický nástup tří výrostků stojí za to. I s těmi si Musil (klon) hravě poradí. "Čundrlíci, dejte ty pazoury pryč, nebo na vás hupnu!" Nezapomenutelné. ()

JARDAHONDA

Dětská komedie Drahomíry Králové je ozvláštněna klíčovým "pohádkově vědecko-fantastickým" motivem, kdy působením blesku dochází ke zdvojení dvanáctiletého, technicky mimořádně nadaného Pavla Musila. Každý z dvojníků je přitom vybaven zcela odlišnými charakterovými rysy, danými Pavlovým duševním rozpoložením jejich vzniku. Tím přirozeně dochází k řadě komických situací, omylů a zápletek nejen mezi samotnými "sourozenci" a jejich vrstevníky, ale i mezi dětmi a dospělými... Velmi podařený námět i scénář, u mě velká spokojenost. 85% ()

gilmore_girl

Hlasky o tom, jak se hlavni hrdina v nestrezenem okamziku obelstil a zavrel do komory, aby nemohl jit do skoly, a ackoli se nekolikrat zadal, pustil se az pozde, nemaji chybu! A takovymi hlaskami a vtipnymi momenty je film prospikovany. Ale jinak mi Musil, co jeste malo zkusil a porad chce na nekoho hupnout, k srdci az tak neprirostl. Ovsem to je muj problem, ne vada filmu. ()

Cibulka_C

Můj nejoblíbenější dětský film. - Takže dle mě samozřejmě nejlepší dětský film. Atmosféra 80. let a dětský smích, to bylo něco tak moc fajn na tomhle filmu pozorovat. Lenka Termerová mě velmi překvapila. Když v něčem hrála, nikdy jsem se na ni nějak zvlášť nezaměřovala. Díky tomuto filmu už budu, protože hraje výborně. Velmi zajímavý námět, který mě opravdu oslovil. Neustále mě fascinovala ta dětská nespoutanost a geniální nápady, které byly v tomhle filmu hlavním hrdinou hnedka zrealizovány. Je to bláznivá komedie, která ale není pitomá. Je to sice typický dětský osmdesátkový film, ale má prostě něco do sebe, nějaké své kouzlo. Vtáhl mě do děje hned na začátku a nepustil ani pět minut před koncem. Sledovala jsem ho s očima přilepenýma na obrazovku a hltala každou vteřinu. Tohle doporučím úplně všem! ()

• V závěrečných titulcích je chybně uvedeno jméno herce Miloslava Šimka jako Miroslav Šimek. (milad80)
  • Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)
  • Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)