Po tom, čo Katie Jo (Stacey Maltin) skončí na ulici, je potrebné, aby sa naučila prežiť. Svoju peknú tvár využije na to, aby pritiahla pozornosť mužov, ktorí jej na jednu noc zabezpečia teplo a strechu nad hlavou. Vymyslí si veľké množstvo falošných mien na jednu príležitosť. Čo ale nastane, ak možno konečne stretne toho pravého? Bude mu ochotná povedať o sebe pravdu? Alebo mu nikdy neprezradí ani len ako sa naozaj volá? (silentname)

silentname

"Landing Up" nakoniec celkom dobre funguje. A funguje to hlavne vďaka veľmi dobrej herečke v hlavnej role, ktorá túto rolu vie veľmi dobre predať. Stacey Maltin je celkovo veľmi dobrá v tomto filme. A myslím si, že keď ku koncu spoznáme dôvody, pre ktoré sa vlastne ocitla na ulici, všetko to ešte vie zapôsobiť oveľa silnejšie. A ja jej to verím. Nemôžem povedať, že by občas neurobila niečo, s čím nesúhlasím (myslím si, že o jednom tomto rozhodnutí budete asi uvažovať všetci), no na druhú stranu si zase hovorím, že je ťažké sa dostať do takej situácie v akej bola a postaviť sa na nohy. Najmä ak sa celá rodina povie, že ste nezachrániteľná a je potrebné sa vás zbaviť. A potom ostáva len život na ulici a bojovať o prežitie. Viem presne pochopiť všetko, čím si musela prejsť. A je to silné. Jedno jej ale musím uznať. Keď stretla Davida, a keď začali spolu formovať vzťah, myslím si, že to bolo úprimné a od srdca. Je síce super aj pre ňu keď mohla prespať niekde v suchu a pod strechou, ale nemyslím si, že to bolo len o tom. Tiež musím tomuto filmu uznať inú vec. Neviem či som niekedy v živote videl film o žene, ktorá skončila na ulici a robila maximum pre to, aby prežila. Z hlavy mi taký film asi nenapadne. Takže celkom zaujímavá je tu aj téma. A povedzme si niečo aj o Davidovi v podaní Bena Rappaorta. Myslím si, že je veľmi sympatický, a úprimne sa zamiloval. Tá chémia medzi oboma protagonistami funguje. Sem-tam sa film dostane niekam, odkiaľ by som chcel ísť preč. Akosi som sa nikdy necítil dobre s Jamesom v jeho byte. Technicky to mohlo byť zaujímavé, no dokopy o ňom moc nevieme. Frank na druhú stranu je niekto, kto by mal pomáhať ženám v núdzi, no chce za to škaredé protislužby. A keď niekto nesúhlasí, tak potom sa začnú roztrubovať škaredé reči, ktoré nemusia byť ani pravdivé. Ale keď niekto Frankovi dá, budú výhody, a ak nie, tak sa môže vrátiť na ulicu. Sorry. Film ma držal v pozornosti, mám veľmi rád tieto špinavé malé drámy, ktoré však pod povrchom skrývajú zaujímavý príbeh. Viem film odporúčať? Áno. Myslím si, že je hodný vášho času. Možno mohol trošku viac vyťažiť zo svojho konceptu, no nemôžem povedať, že by film zlyhal. Za jedno pozretie určite. Možno aj viac. Hodnotenie: B+ ()