Honza Rambousek je svojim spôsobom sympatický podvodník, ktorý je v podsvetí považovaný za odborníka na zámky, počítače, elektroniku a autá. Je to taktiež nenapraviteľný sukničkár, no aj tak ho ženy milujú... Práve mu tečie do topánok, pretože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvôli veľkým dlhom. Ak Honza neukradne z galérie obraz Dievčaťa s granátovým náhrdelníkom, tak je s ním amen... Zachráni ho náhoda – do cesty sa mu pripletie jeho dvojník, stredoškolský profesor Richard Prospal, pedant a poctivec na pohľadanie – a obom sa zázračne zmení život. Zatiaľ čo si Honza užíva v Richardovej koži doma aj v škole, Richard je prenasledovaný mafiánmi, pretože mu neveria, že nie je Honza Rambousek. No keď sa do rúk mafiána dostane aj jeho dcéra Natálka, tak Richardovi nezostáva nič iné ako zabudnúť na slušné správanie a nájsť spôsob ako vybabrať s mafiánom a jeho gorilami a dostať obraz aj dcéru do bezpečia. (Magic Box)

dopitak

Gangsterská ptákovina made in tele tele. Škoda těch přehrávek, nesmyslů a kravin (Nárožný tluče tlusťochovi hlavou o stůl), protože základní nápad je solidní. Jardy nad katedrou si asi všimnul každý. Jitka se Simonou vypadají pořád dobře i po dvaceti letech hraní. A Čtvrtníček pro sychr radši v jiné uniformě a autě :-) ()

Master19

Po stopadesáté ohraná zápletka funguje zejména díky skvělému Ondrovi Sokolovi. Jeho scénky ze školy jsou výborné, ačkoliv nepřináší téměř nic nad rámec již mnohokrát viděného (od Sestry v akci přes Zkaženou úču po toho "učitele" co má pod tělocvičnou zakopaný kontraband), přesto to opět cvakne. Příběh nestojí za zmínku, ovšem při sledování si nezapomeňte vychutnat prostřední třetinu, protože ta je opravdu pětihvězdičková. Začátek a konec trochu drhnou a nemyslím, že by to bylo kvůli Jakubovi Kohákovi, který se mi tu na rozdíl od Teorie tygra líbil. "Zklamal" nečekaně civilní Čtvrtníček a Nárožný, kterému to nějak nesedlo. Tak či tak, velmi svěží komedie, nevím jestli je to úplně na kino, ale za podívání stojí. ()

Korbitch

Tak jsem to právě dojel. No, výživově je to na úrovni Probudím se včera a tak. Primácká produkce je prostě znát. Místy je to laciné jak rolexky od rákosky, ale umí to i pobavit a Nárožný se Sokolem to táhnou. Jinak nevím, jestli se poslední dobou viděla v zrcadle Síma Krainová, ale tohle není ta kráska, kterou jsem znal. Její bledý, propadlý obličej mě bude ještě nějakou dobu strašit ve snech. ()

Marsik

Kino Svět Lišov - O ou, trochu lituji peněz za kino. Jelikož pan Sokol se celkem snažil to utáhnout, ale přece jen to není herec prvotřídní kvality, takže to sklouzlo k průměrné komedii. Ta ovšem na poli 100 minut nebavila tak moc a ten rádoby gangsterský styl mi nevoněl. Zejména pan Nárožný mě celkem iritoval a považuji ho, ač to nerad říkám, jelikož jinak ho mám za dobrého herce, za nejslabší článek celého filmu. Ty jeho výlevy a vřavy dost zaváněly přehráváním. No, nakonec si říkám, že jsem si zpestřil jeden březnový den a podpořil jsem útulné kino na malém, leč pěkném, jihočeském městě. 60% (with J.) ()

Hennes

Film je svižný, vtipný a působí nevlezle, ne jako mnoho českých komedií posledních let. Samozřejmě by se to dalo ještě vypilovat, vynechat pár nesmyslů, ale ono to jako celek funguje. Často je tady psána kritika na Nárožného v roli gangstera. Já tvrdím opak, vždyť už jen ten nenapodobitelný hlas a intonace, mně tam sedí. Krainová a Schneiderová nám stále dokazují, jak vypadá zralá krása. ()

• Při natáčení před pražským hotelem Interntonal se Miroslav Etzler v roli amatérského boxera tělocvikáře Kaliny po několikátém jetí natolik vložil do role, že Jakubovi Kohákovi v roli Melichara na chvíli opravdu „udělal tmu“, a to tak důkladnou trefou, že Jakub Kohák dokonce chvíli odmítal točit tuto scénu znovu. (Fuego)
  • V čase 00:00:49 si lze všimnout, že vjezd na nábřeží byl kvůli natáčení střežen policejní hlídkou a znemožněn nataženou páskou. Přitom v předcházejících bližších záběrech žádná páska není. (klukluka)
  • Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je její velký fanoušek. (mazuka)