Ruby ako jedna z mála prežila záhadnú epidémiu, ktorá zabila takmer všetky americké deti. Ale choroba sa neobišla bez následkov, začínajú sa u nej nekontrolovateľne prejavovať záblesky ničivých superschopností, vďaka ktorým je odvedená do špeciálneho tábora. Tu sú nedobrovoľne internované ďalšie deti s podobným osudom. Tieto nadprirodzené sily sú označené farbami: zelení sú výnimočne inteligentní, modrí ovládajú telekinézu, žltí majú kontrolu nad elektrinou, oranžoví vedia čítať myšlienky a ovládať pamäť a tí najnebezpečnejší, červení, ovládajú oheň. Ruby by mala byť zaradená medzi oranžových, ale v tábore sa jej podarí svoju skutočnú silu utajiť a vydáva sa za pomerne neškodnú zelenú. Pomery v tábore sú brutálne, niektoré deti postupne miznú a Ruby, ktorej je práve šestnásť, sa rozhodne pre útek. Na ceste za slobodou sa pridáva k ďalšej skupine utečencov, na čele s charizmatickým Liamom (Harris Dickinson), ktorý sa snaží z utečencov vytvoriť náhradnú veľkú rodinu a nájsť pre nich spoločnú budúcnosť. Ale Ruby sa bojí po všetkých svojich sklamaniach niekomu dôverovať. Tým viac, že aj v komunite utečencov sa nájdu takí, ktorí sa nezastavia pred ničím. (CinemArt SK)

Eliott

Hmm škoda, že jsem se nechal vlastní chybou napálit trailerem, který vypadal skvěle. Bohužel již obsahoval vše, co bylo na filmu zajímavé včetně té záměrné podobnosti se Straneger Things. Rozhodně jsem si měl přečíst co společného spolu mají. Ale zpět k hodnocení; film mi přišel vesměs zbytečný, hlavní hrdinové nesympatičtí a jejich dětská láska byla spíše směšná a nudná. Celý film měl ale spoustu děr a nudných či trapných scén a to, že se ve výsledku vlastně nic nestalo ani nevyřešilo a tvůrci vlastně počítají s pokračováním mě donutilo dát 1 hvězdu. Stejně jako u páte kolony která je v postatě to samé, na žádné pokračování koukat nebudu. 20-30% ()

Sany33

Ak stavíte na neznámych hercov, ktorý na druhej strane majú čo divákovi ponúknuť a dobre sa na nich pozerá, je šanca že sa vám podarí uspieť. Jennifer Yuh toho okrem animáku s Pandou, ktorá ovláda kungfu, tomuto svetu moc nedala. Ale na druhú stranu ak je list nepopísaný má neuveriteľne veľa možností. Kameňom úrazu je fakt, že v dnešnej dobe sa podobné teenege fun fontage už nenosia, všetku smotanu zožali twilight, divergencia a hunger game a to je jeden z dôvodov prečo aj tento film zapadne onedlho prachom času. Delenie do frakcií je už tiež okukané. Hrdinovia v ich filmovej podobe sa snažia urobiť z filmu nadpriemer ale z chabou knižnou predlohou je to beh na veľmi dlhú vzdialenosť. Mne sa to celkom páčilo a nenudilo ma to a to si zaslúži viac ako priemerné hodnotenie. 77% ()

Malarkey

Prvně musím říct, že mě young adult fantasy vůbec neuráží, naopak je příjemnej relax pozorovat, jak se mladí a neklidní potácejí v dystopických světech plných nechutenství a zla s nejasným koncem. Temné síly jsou třeba v podobném duchu a i bych byl svolnej k tomu dát třeba tři hvězdy za snahu něco takového zfilmovat. Nicméně problém je, že tu je dost ulítlá milostná linka, která je jak ze Stmívání a navíc tu tvůrci použili fakt hodně špatný digitální efekty, které z celého filmu dělají docela slušnou béčkovou záležitost. A to ve výsledku nepomůže ani příběhu. ()

oveckaoa

Z žánru young adult snad nejslabší kousek co jsem kdy možnost zatím vidět. Celé je to v podstatě o tom, že černoch, černoška, němá Asiatka a běloch chodí po Americe a snaží se zachránit před lovci mutantů. Přijdou na místo kde žijí tito mutanti v harmonii a míru, aby zjistili, že to není pravda a hlavní kápo je vůdce lovců mutantů tak se připojí k další skupině , která jich má chránit. Na filmu jde vidět, že nebyly prachy nebo se hlavouni rozhodly, že do toho radši narvou co nejméně takže zde máme jen 2 akční scény (jednu zhruba v prostředku a jednu na konci) za to samé scény plné patosů co lze vidět v každém z těchto filmů (milostný trojúhelník, holka co se bojí přijmout svoji sílu atd). To i Hostitel nebo Labyrint Útěk byl na vyšší úrovni než tohle. Pusťte si, kterýkoliv díl X Menů a dostanete daleko více a v lepším provedení. Případný druhý díl bych, ale klidně bral (horší to být nemůže snad ani) ,ale s daleko větším rozpočtem a lepším režisérem nebo režisérkou. 40 procent za film, ty červené šaty, poslední scénu a tu píseň co tam hrála jinak více ani omylem. Jsem rád, že jsem tehdy nestihl kino. ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem to upřímně horší a ve výsledku jsem se celkem příjemně bavil. Na Hunger Games, Maze Runner či Divergenci to nemá, ale rozhodně lepší než Hostitel či Mortal Instruments. Samotný námět je velmi dobrý a je škoda, že se jej ujali tihle tvůrci, protože s někým šikovnějším to mohla být pecka. Alespoň Amandla Stenberg hezky poutá divákovou pozornost svou roztomilostí a poměrně velkýma ceckama a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne, což se cení. Mínusem jest né příliš povedené efekty a nezajímavá akce. Na jedno podívání to však jde. 60% ()

• Natáčení začalo v dubnu 2017, natáčelo se v Georgii. (Varan)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (viac)