Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť. (Cinemart SK)

silentname

"Skyscraper" nevyzeral ako veľmi originálny film, ale súčasne som dúfal, že ma aspoň dokáže udržať v pozornosti. A všetko som dokopy stavil na jedinú kartu. Dwayna Johnsona. Kdekoľvek sa objaví, dokáže film urobiť zaujímavejším a pozerateľnejším. Ako to dopadlo tu? Popravde rovnako. Myslím si, že je schopný, je talentovaný, vie ponúknuť dobré rozhodnutia a dokonca mu film dopraje aj pár vtipných momentov. Ako dvere na žeriave alebo zhodnotenie, že ak nestačí lepiaca páska, tak je potreba viac lepiacej pásky. A popravde lepiaca páska je tu skutočne vo veľkej role. Neve Campbell som nevidel pekne dlho a musím povedať, že som s ňou spokojný. Jej úsmev je čarovný ako keď som ho videl prvýkrát, no súčasne mám pocit, že tu nie je len nudnou manželkou, ktorú treba zachrániť. A vie sa o seba postarať a aj o svoje deti. Je šikovná, vie bojovať a nebráni sa riskovať. Takže je podľa mňa dobrou postavou. Čo sa týka detí, tak sú tiež okey. Myslím, že sa snažia. Takže aspoň v tom smere ich ocením. A okrem toho sú tu aj celkom dobré efekty a záverečná časť v guli je podľa mňa spracovaná dobre. No potom sú tu aj problémy. V prvom rade si povedzme pravdu, čo sa dá povedať o príbehu tohoto filmu, čo sa nedá povedať o všetkých ostatných filmoch, ktoré majú tento scenár. Ak ste videli jeden, videli ste všetky a je jednoducho odhadnuteľné čo sa stane. Čo sa týka dvoch postáv, tak stačí jeden pohľad a pár dialógov na to, aby ste zhodnotili, že kladní hrdinovia to nebudú. Napriek tomu, že tak majú pôsobiť. A okrem toho tu musíme mať aj "Black Widow" z Hong-Kongu. Je to tak divné, až to je miestami super a miestami otravné. Ako celok to vnímam ako dobrý film na zabitie času. S trochou pop-cornu je to podľa mňa dobrý akčný thriller. Len bez prekvapení. Možno s výnimkou Neve Campbell. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B- ()

korbitch22

Dwayne Johnson je momentálně akční číslo jedna v Hollywoodu a může si role vybírat jak se mu zlíbí, proč šel zrovna do tohohle nablblého akčňáku je mi sice záhadou, ale i mistr Rock se občas utne. Film chce a veřejně to přiznává odkazovat na Die Hard ale moc se mu to nedaří. Začátek sice vypadal docela dobře, hlavně akce je skvěle nasnímaná, ozvučená a má výborný střih. Bitka v bytě, nebo přestřelka v ulici před domem je skvělá a já se těšil na super akční výplach. Jenže kdo ví proč má hlavní hrdina umělou nohu a když se rozeběhne z jeřábu a skočí do Mrakodrapu je konec. Týpek bez nohy šplhá pomocí izolační pásky po stěně sto patrové budovy, perfektně skáče do obří turbíny aby vypnul nějaké dveře a ten vypínač je prostě zrovna za tou turbínou, zachraňuje dvě otravné děti z hořícího pekla atd. atd. Těch píčovin je tam už bohužel moc, digitální super mrakodrap jen otravuje a evokuje tuhle dementní hitech dobu a finále i záporák nestačí s dechem. Film si s odřenýma ušima udrží tři hvězdičky, ale asi jsem čekal, že to prostě bude méně blbé. 50%. ()

3DD!3

Strašně pitomé, ale zároveň hodně zábavné. Pořád se něco děje. Skleněné peklo se tu nemísí jen se Smrtonosnou pastí, ale i s Mission Impossible, jen na co měl Tom Cruise supermoderní lepivé rukavice používá invalidní The Rock izolepu a šňůru ze závěsů. Prostě solidní popkornová podívaná na objednávku, u které se nemá moc přemýšlet. Čtvrtá hvězda je za vizuál a úžasné výškové záběry. ()

poz3n

Poučení z filmu zní: Když něco nejde, použij lepící pásku, anebo to vypni a zapni. Kdyby Mrakodrap vznikl v 90. letech, mohla z něj být parádní akčně/katastrofická kultovka. Takhle to je akorát solidní blbost, která mě ale (ani nevím přesně proč) i přesto docela bavila (jak jinak než jako guilty pleasure). Mix Smrtonosné pasti a Skleněného pekla nenabízí absolutně nic originálního a překvapivého. Vše jde podle těch nejzákladnějších příruček hollywoodských scenáristů, záporáci jsou trapní a nezajímaví, megalomanské využívání CGI jde zcela proti nějaké umírněné a soustředěné práci s prostorem a střih je velice často překotný a chvílemi až zmatený (nepochybuji, že to je ale schválně). Celková vizuální tvář filmu je tak dost průměrná a velké plátno opravdu nepotřebuje. Proč jsem se tedy vlastně i tak bavil? Asi prostě ten 90kový příběh a přístup k němu. Děj má spád a šablonovité zvraty a dějové odbočky, které se v propočítaný čas rozdělují a zase sbíhají, na mě působily asi nějak tak, jak měly. A potěšila mě i ta troufalá a očividná snaha inspirovat se klasickými hollywoodskými bijáky (a to včetně skleněného vyvrcholení á la Dáma ze Šanghaje). Ideální biják na sobotní večer v telce. 5/10 ()

Gilmour93

Skleněný očistec. Protetický Dwayne dajhárduje pod dohledem dojatého hongkongského publika tak vehementně, že kdyby mu nechali trošku více času, oblepil by textilní lepící páskou celý ten pyšný činžák, až by plamenům došel dech. Snůška pitomých klišé, která překvapí jedině v okamžicích, kdy přijde s takovou pitomostí, že ji nemohl nikdo čekat. Škoda, že se toho nedožili Steve McQueen a Paul Newman, aby viděli, jak je to jednoduché.. ()

• Keď Botha (Roland Møller) zasiahne černošského strážnika, pri jeho páde je vidieť, že mu pištoľ z ruky vypadla. V ďalšej scéne ju však stále drží v ruke. (johnsnow)

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)