Mezinárodní organizace pašeráků heroinu a záhadná smrt primabaleríny pražského divadla... Miroslav Horníček v roli kriminalisty, Květa Fialová jako drogám propadlá tanečnice a Waldemar Matuška jako urputný mezinárodní zločinec... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Všechen modernismus není k ničemu, když dílo samo mlčí." Tak to je hluboká myšlenka. Nicméně snímek by byl i bez ní světovej, protože se v něm mluví francouzsky i německy a je tam ohromující černobílej záběr na nudapláž. To bude asi ten modernismus. Tím ovšem ta světovost končí, protože autoři ani kriminalisti si s tím heroinem nevěděli moc rady. Nakonec z toho vypluli na povrch čtyři podezřelí a zbývalo čekat, na koho scénárista ukáže prstem. A kdo není úplně hluchej, tak hlas vraha stejně poznal z odposlechu, takže závěrečný odhalení cosi postrádalo. Že by překvapení? ()

noriaki

Kdyby tuhle kriminálku nepohřbil mizerně napsaný scénář, spolehlivě by se o to postaral Miroslav Horníček, který ve všech rolích vypadá jako Horníček z Hovorů H, takže jsem neustále čekal, kdy se konečně objeví nějaká vtipná historka. Aby si režisér pojistil že se mu to všechno rozpadne pod rukama, tak dal úlohu druhého vyšetřovatele Jaroslavu Satoranskému, který ve všech rolích vypadá jako Jaroslav Satoranský. Škoda že se film netočil o tucet let později. Mohli do mordparty přibrat ještě Tomáše Holého, který ve všech rolích vypadá jako Tomáš Holý. ()

dyfur

moje zaujímavosti: V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur) ()

špaček421

Jedna za Horníčka, kterej je prostě Horníček, i kdyby hrál robota, tudíž mu vyšetřovatele člověk nevěří, ale dokoukal jsem to jenom kvůli němu. Druhá za scénu s francouzsky mluvícím Matuškou, který sám sebe poslouchá v rádiu a pak se vypne s tím, že ten zpěvák "řve jak pavián". Jinak to měl točit někdo jinej, než Kachlík, jeden z nejhorších režisérů. Scény nenavazujou, chybí kusy děje, v jednom záběru má Horníček klobouk a za chvilku po něm není památky atd. Vlastně ani nechápu, proč tam Horníček s Matuškou hráli. ()

brasek

Mierne mizerná krimi, bez patričnej atmosféry a napätia. Určite to nie je skvost, na druhej strane to však nie je ani žiadna blamáž pre bežného diváka, ktorý si chce poobede odpočinúť pri niečom ľahšom /aj keď tento žáner by mal byť charakterizovaný inak/, ale pre fanúšikov krimi je to asi na zaplakanie. ()

• V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur)
  • Orbigny (Waldemar Matuška) jezdí vozem Mercedes-Benz 220 z roku 1960. Pohřební Vůz je Škoda 1202 (Typ 981) z roku 1963 . (sator)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)