Charlie (Eddie Murphy) a Phil (Jeff Garlin) sú natoľko pohltení svojou prácou v prestížnej reklamnej agentúre, že sa nevedomky pripravujú o všetky rodičovské radosti. Potom čo prepadne ich reklamná kampaň na cereálie s príchuťou zeleniny, sú obaja prepustení, čo okrem iného znamená, že už si nebudú môcť dovoliť drahú starostlivosť o svoje deti v exkluzívnej Chapman Academy. Tá je vedená prísnou slečnou Gwyneth Harridan (Anjelica Huston). Po bezvýslednej snahe o nájdenie zamestnania, dostane Charlie šialený nápad. Pokiaľ sa s Philom dokážu starať o dve deti, prečo by ich nezvládli rovno desať? (TV Markíza)

Marek1991

Moja neamerickosť sa prejavuje najmä pri takýchto dielach, aspoň to tak vidím, lebo toto dielo sledovať je pre mňa väčšie utrpenie, než rozťahané staré ruské diela. Nudné, nevtipné a často trápne. Od hudby, cez hercov až po výpoveď filmu mi to nesedí. Vlastne výpoveď filmu je dobrá až na konci, keď dieťa hovorí otcovi, aby nemali hračky, aby s ním mohlo byť, taktiež, ako on poučuje v práci, že niektoré sladké je pre deti nevhodné. Ono to nie je taký zlý film, aký som si na začiatku myslel, že bude. ()

Dudek

Docela překvapivě nemám s touto komedii nějaký větší problém, nelíbily se mi tak maximálně dvě tři situace, ale zbytek celkem ušel. Neříkám, že je to bůh ví jak zábavné, to určitě ne, ale v poslední době jeden z nejlepších kousků komedii nižší sorty. Eddie Murphy sice za svými velkými rolemi dost zaostává, ale odvádí slušný standart, který lze označit za dostačující. Samozřejmě má na to nadzvednou film o stupínek výše, ale ačkoli se tak nestalo nebudu se tím dále zabývat. Klasická šablona tohoto typu komedií zůstává však bohužel neporušena, což je vzhledem k možnostem asi zklamání největší. Vytíkat přílišné moralizování asi nemá cenu tak se posuneme zase o blok dál. Příjemným kladem je Ben (Khamaki Griffin), který sice ani nebude mít zářnou budoucnost, ale v tomto filmu hraje velice přesvědčivě a splňuje do posledního puntíku všechny své úkoly. Chlapeček Flash Gordon a jeho pozdější odstrojení je také zábavné, stejně tak jako příjemná vsuvka pro fanoušky Star Treku. Na druhou stranu tu však máme kupu podprůměrného humoru, který však - vyjma toho fekálního? - děti rozhodně pobaví. Celkově slabší průměr, u kterého příjemné odpoledne stráví spíše ti mladší diváci... ()

choze

Do kina bych na to nešel a ani to nikomu neradil, ale na kabelovce to v pohodě dám i několikrát za sebou. Docela jsem se zasmál, obzvlášť Steve Zahn s jeho odkazy na Star Trek, Star Wars a superhrdinské komiksy to hodně pozvedl a kdyby toho tlusťocha hrál Tom Arnold, mohlo to být i za tři. Eddie Murphy u mě po dlouhé době (naposledy jsem od něj viděl strašného Pluto Nashe) docela zabodoval, je tady na něm vidět snaha a má pár dobrých replik a gagů. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Walking on Sunshine - Katrina and the Waves [3:59] ,2. Takin' Care of Business - Bachman-Turner [4:50] ,3. I Want You Back - Jackson 5 [2:59] ,4. Coconut - Harry Nilsson [3:54] ,5. Rhinestone Cowboy - Glen Campbell [3:17] ,6. I Wanna Be Sedated - Ramones [2:31] ,7. Kung Ku Fighting - Carl Douglas [3:17] ,8. Dream Weaver - Gary Wright [3:26] ,9. Ballroom Blitz - Sweet [4:02] ,10. Surrender - Cheap Trick [4:55] ,11. ABC - Jackson 5 [2:59] ,12. I Want Candy - Bow Wow Wow [2:44], ()

lennyd

Charlie (Eddie Murphy] a Phil (Jeff Garlin) dostanou v práci padáka, čehož hned využíjí jejich ženy, a hodí jim na krk domácí práce včetně starosti o malé ratolesti. Když Charlie vidí, jaké jsou problémy v okolí sehnat hlídání pro malé děti, dostaně spásný nápad - založit Tátovu školku. Tedy místo, kde se místo fundovaných učitelek budou o caparty starat právě Charlie a Phil (a později ještě potroublý Marvin). O co míň problému mají s hlídáním dětí, o to víc musí bojovat s konkurenční školkou paní Harridanové (Anjelica Huston), známé svojí asketickou (až téměř nacistickou) výchovou dětí a neustále štvanou sociálkou... Na Eddioho komedii až překvapivě vtipně. Samozřejmě, nelze čekat žádné Shakespearovo drama či komedii, kde se budete od začátku až do konce za břicho popadat, ale filmu nelze jistou zábavnost upřít. I sám Murphy si odpustil své obvyklé ksichtíky, takže moc film netáhl ke dnu (jak je u něj v poslední době obvyklé). Supr byla hlavně Anjelica Huston, za celej film se ani jednou neusmát, to je panečku :). Nepouštět dětem, nebo je už nikdy nedostanete do normální školky! ()

• V závěrečných titulcích se objeví vzpomínka na producenta a herce Jacka Brodskyho, který zemřel v roce 2003. (SONY_)
  • Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (viac)