Zákon príťažlivosti

• Česko Zákon přitažlivosti (viac)

Audrey Woodsová (Julianne Mooreová) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patria v newyorskom právnickom svete medzi špičkových špecialistov na rozvody. 35-ročná ambiciózna Audrey Woodsová sa naplno venuje svojej práci, z ktorej si vzala pre svoj život ponaučenie – radšej sa nikdy nezaľúbiť a nevydať sa. Jedného dňa sa ako protistrany postavia proti sebe – Daniel zastupuje rockovú hviezdu Thornea Jamisona (Michael Sheen), Audrey zase jeho nespokojnú manželku Serenu (Parker Poseová). Klienti proti sebe vedou otvorenú rozvodovou vojnu, v ktorej hrá dôležitú úlohu aj zámok v Írsku. Ich právnici zachovávajú profesionálne dekórum, maskujúce však búrlivú antipatiu. Elegantná Audrey je chladne upätá, neurotická a striktne sa drží zákonov, Daniel je ironik a pôžitkár a kravatu môže mať správne uviazanú iba omylom. Právnik je však brilantný. Čo sa stane, keď sa títo dvaja profesionáli, čo nevedia prehrávať, do sebe proti svojej vôli zaľúbia? A čo urobia, keď sa jedného rána prebudia po divokej noci v nefalšovanom írskom štýle a zistia, že majú na rukách snubné prstienky? Lenže Danielovi sa mladá žena skutočne páči, a preto je odhodlaný znášať jej ataky s vedomím, že nakoniec dosiahne svoj cieľ... (TV JOJ)

Martrix

Je to lehce podprůměrná komedie, takže bude velmi záležet na tom, jak moc vám jsou Brosnan a Moorová sympatičtí. Mě Moorová moc ne a navíc je postava kterou hrála, typická reprezentantka žen, o kterých by se dalo říct, že sice nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud všechny okolo nenaserou. Na to, že měl být Daniel ironik a požitkář, se choval spíš jako zamilovaný pitomec, takže to celé bylo jen velmi málo komedie, ale spíš ta romantika. A protože moje představa romantiky je úplně jiná( ne nejsou to dva obrovští roboti, kteří se mlátí s Godzilou při západu slunce), tak jsem se moc nebavil. PS: Moorová měla už tenkrát velmi škaredé ruce a ohavné nohy, takže ani oko se nepokochalo... ()

peetriss

Dvojice Brosnan - Moore slibovala něco víc než jen další nevýraznou americkou "romanťárnu" - bohužel nestalo se tak, byť to rozhodně není vinou zmíněné dvojice, ale naprosto nevyužitým potenciálem poměrně zajímavého nápadu, který mohl být výborným odrazištěm koncentrované filmové zábavy. Schopnosti režiséra a scénáristky však nestačily na víc než jen pár osamocených fórků, navíc i po romantické stránce naprosto bez fantazie. ()

_Irbe_

Mezi Brosnanem a Mooreovou to celkem hezky jiskří a oba podávají pro mě sympatický výkon. Ač jsou oba charaktery dost plitce napsané a obě stars nemají moc co hrát, vcelku se i na hloupých a jednoduchých dialozích vyřádili. Film má dobrý spád a rychle utíká. Ne, že bych se tedy něčemu zasmál, ale aspoň to nenudí. Krom hlavních představitelů je však všechno na dobré cestě k odpadu. Rádoby sexy babička je silně nesympatická, rockový páreček velmi trapný, zápletka originální asi jako autorská tvorba Heleny Vondráčkové a nějaké emoce třeba jako u Lásky Nebeské rozhodně vynecháte. Romantická "komedie" v podstatě o ničem se dvěma "esy" na kterých celý film kompletně stojí a padá. ()

OG_Swifty

Určitě nekoukám na romantické komedie často a rád, ale když jsem neměl na vývěr a dívat se musel, tak to nakonec nebylo tak hrozný. Docela mě i bavilo, jak vzorňačku tenhle Colombo pořád stíral a byl sexistickej... scénky s rockovýma hvězdama a finále bylo ale hodně slabý. Přesto tomu těch 60-65% dávám. ()

k212

Prostě je to slabší průměr, gagy jsem už párkrát kdesi zaslechla, i když ten s řidičákem je celkem vtipný. Svým způsobem mě film trochu asociuje na Nesnesitelnou krutost (která je samozřejmě mnohem sarkastičtější, drsnější a lepší), každopádně je z bahna průměrnosti film vytáhnut díky výborným představitelům hlavních rolí. Takže vlastně je to příjemný a oddychový film na nedělní odpoledne. ()

• V den, kdy měl film premiéru v Irsku otiskly jedny populární dublinské noviny celostránkový článek o tom, jak urážlivě film ukazuje Iry. (HappySmile)
  • V kubánské restauraci poručí Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) pro sebe a Audrey Woods (Julianne Moore) podezřele vyhlížející hnědě kalný koktejl s koktejlovou třešní na dně. Je to  Huevo de Chivo, doslova „Kozlí vejce", ale překlad „Kozlí koule" je nepochybně správný.
    Nápoj  je tvořen stejnými díly mandlového likéru Creme de Almond (28 obj. % alk.), Tequila Blanco (40 obj. % alk.) a Rum Bacardi 151  (75,5 obj. % alk.).Nápoj má tedy slušných  48 obj. % alkoholu, a tak nelze se divit, že se po něm hlavní hrdinka zakuckala. (Tixo)
  • Frances Fisher hraje ve filmu matku Julian Moore, přesto je ve skutečnosti jen o osm let starší. (HappySmile)