Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

flanker.27 odpad!

A to jsem si včera myslel, že jsem viděl pohádkové dno. Ale proti dnešku to bylo ještě dno zlaté. Včerejší kousek (Pravý rytíř) ze mne vyrazil jen slzy, zato dnešek ve mně probudil agresivitu. ČT nám nabídla dílo, jaké bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti a ještě má tu drzost stavět na logice "jiný=lepší". Tady snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno je špatně, protože špatně je naprosto všechno a to na dosud nepoznané úrovni špatnosti. Snad jen jednu poznámku. Proč ten královský ansámbl vypadá a chová se jako poslední bordel! Velmi dobře by zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová, které asi dávají role už jen za správné politické názory, by tam mohla dělat bordelmamá. To už šel veškerý vkus tak strašně do hajzlu? Vraťte mi koncesionářské poplatky, protože na takovou sračku vám nehodlám přispívat. Jestli chcete živit tu bandu fetek, neumětelů a amatérů, kteří stojí za zrodem tohoto zla a pohádku si pletou s experimentálním divadlem pro stejné lidské trosky, jakými jsou sami, tak ne z mých peněz. Update: Teď (1.3.2017) jsem si přečetl zajímavost: Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. Snažím se snažím, ale ve spojitosti s provedením pohádky to není překvapivé zjištění :) ()

Baboonek odpad!

Asi bych lhala, kdybych to nazvala pohádkou pro děti a proto tomuto dílu budu říkat prostě - film. Podívala jsem se na něj kvůli velké vlně kritiky i celkovému "odporu". Velice mě mrzí, že tvůrci lačnící po kdo ví čem, použili názvu a námětu pana Erbena, který by si toto zpracování nemohl ani zdaleka představit a to jest možná lepší. Nevím, koho měl film přesně zaujmout, cílová skupina není známa a pokud to opravdu měli být děti, jistě by byli rádi, že nevkusné, vulgární chování a šňupání čehosi je dobrý vstup do života i když to s nimi nakonec dopadne špatně, že nejlepší taktika je ženské tělo a spousta alkoholu, že laciný text a hudba, která by ani v na rokovém koncertě, kam asi patřila, neuspěla a že spoustu nevkusně kombinovaných barev a velká poprsí tvořila něco jako orient. Pokud film byl určen pro staršího diváka, tak doslova ošoupané vtipy a ne moc dobře propracované dialogy či odbité scény bez pointy a nápadu nemohli vůbec někoho zaujmout. Snaha kombinace zlatovlásky a pirátů z Karibiku přinesla pouze spoustu dalších bezvýznamných postav, které se prostě po cestě zamilují a zůstanou. Znalost pirátů se samopalem asi taky úplně neuchvátí a uměleckou stránku jistě také nepodpoří. Suma sumárum tu máme prostě jednu velkou slátaninu, která by neměla být pohádkou pro děti. Jistě jsem viděla mnohem horší filmy, ale i kvůli hereckému obsazení bych čekala mnohem více, přesto všemu dávám vinu, hlavně tvůrcům, kteří vytvořili naprosto nevhodný film pro děti a měli by si uvědomit, že tím budoucí generaci dávají špatný a vulgární případ a to ještě naprosto nesmyslným způsobem a zároveň jsem také zklamána chováním ČT o které jsem jinak měla, co se týče filmů pro děti dobré mínění, jenže jít s dobou neznamená upnout se k jejím až podprůměrným standardům kompenzovanou lehkou vulgárností - ta by totiž měla být učena i dospělé, že se prostě nehodí. ()

argenson

Na Stekníku jsem byl letos v létě a přísáhám, že tam dole pod zámkem není moře, ale rozkopaná silnice a chmelnice (fakt už mě vytáčejí ty přehnaný PC animace). Celoročně budovaná popularita Jana Ciny - byť ve formátu pochybném - tady jde celkem do hajzlu. Soft porno s nesmyslnou pirátskou vsuvkou a otřesným mluveným slovem. Takhle ne, soudruzi. Se běžte podívat k soudruhům z NDR, kteří to nedávno udělali výrazně líp (O bílém hadovi, 2015). ()

Asia_Power odpad!

Kuřbuřt Cina usiluje o lásku Zlatovlásky, která vypadá jako pouliční šlapka a jmenuje se Radost. Nechce jí pro sebe, ale pro svého pána, ultimátního kokota jménem HoMo-Rád Jeho největším sokem v souboji o Radost je strašlivej pirát jménem Ze Blijé Ob Chčijé. Cina, ale má rád věci falických symbolů a tak do sebe vsouká hadí kůži a může mluvit se zvířaty, které mu pomůžou s každou potřebou, co bude potřeba vykonat. Celé to stojí kolosálně za hovno či při nejlepším za vyliž prdel a má to 106 minut, které utíkají pomaleji než když čtyři hodiny koukáte jak vám rostou chlupy na nohou (pánům na koulích třeba) . Konec je óda na debilitu, když se Cina vrhá do vody, aby zachránil HoMo-ráda, jelikož mu určitě chtěl dát dýchání z úst do úst a nevadilo mu, že HoMo-Rád ho chtěl opíchat k smrti. Pak se konečně objeví titulky, člověk si přečte všechny ty pomrdaný jména jako Radost, Natotata, kunda , prdel, čurák atd a přepne na jinej program. Pohádka tak děsná, že i náš stromek se při sledování začal strachy chvět a ztratil minimálně desetinu veškerých jehliček, rozmrdal čtyři ozdoby, zkoušel se oběsit na jednom z řetězů a kymácel se ve stojánku v zoufalé snaze uniknout. Nikdy víc ()

rakovnik odpad!

Nejhorší pohádka za poslední roky, navíc servírována v nejpohádkovějším čase. Nic tak strašného jsem dlouho neviděl. Jen Stekník nad mořem mě jakžtakž zaujal. O takovou zlatovlásku bych opravdu nebojoval, sestry jsou asi všechny lehké děvy a piráti v české pohádce? Všechno špatně. Zlaté Troškovy pohádky. ()

• „Pan režisér si mě našel na škole. Přišel za mnou, že by mě chtěl do pohádky. Myslela jsem, že myslí nějakou zlou sestru nebo čarodějnici. A on na to, že to bude princezna, a rovnou Zlatovláska. Nechala jsem si poslat scénář a přišel mi takový neobvyklý. Ona ta Čirá Radost není moc typická princezna. Režisér si přál spíš obyčejnou holku. I království, ze kterého pochází, není nic honosného, spíš takový odrbaný zámeček. To se mi líbilo, ale na druhou stranu jsem se docela děsila té zlatovlasé vizáže,“ prozradila Marta Dancingerová. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)
  • „Tohle se vážně nepovedlo. Vypadá to, že někdo vzal kameru a bez rozmyslu točil, co ho napadlo. Je to, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Na Kavčích horách se museli zbláznit, že něco takového dovolili vysílat. Chudáci děti a pan Erben, který se otáčí v hrobě,“ prohlásil známý režisér Zdeněk Troška. (Duoscop)
  • Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)