Co znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko. Joanna s manželem Walterem a dětmi se přestěhují z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Všechny ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Co se skrývá za Asociací stepfordských mužů a za Stepfordskými denními lázněmi? Proč je ve Stepfordu všechno tak dokonalé? Tento přepis thrilleru z roku 1975, který je po filmu Rosemary má děťátko dalším hvězdným zpracováním předlohy Iry Levina, se natáčel ve studiích Kaufman Astoria a v mnoha lokacích New Yorku, New Jersey a Connecticutu. Film produkoval Scott Rudin (Hodiny) a Donald DeLine. Nicole Kidman, která ve Stepfordských paničkách představuje hlavní hrdinku, byla za svou nedávnou roli ve filmu Hodiny oceněna Oskarem jako nejlepší herečka. (oficiálny text distribútora)

Turiec

Film určite nemožno považovať za triler a pravdepodobne z literárnej predlohy čerpá len námet a nie dej a už vôbec nie atmosféru. Mne sa však napriek niektorým dieram v scenári celkom páčil a potešil ma už štandardne výborný výkon Nicole Kidman. Stepfordské paničky beriem hlavne ako ukážku vzťahov medzi partnermi. A kdo nikdy v živote nežiadal od svojho životného partnera dokonalosť a sám je až príliš "nedokonalý", nech hodí kameňom... ()

Terva

Nikdy bych nechtěla svému muži ublížit.....ale já mám na víc !!! Láska není hračka. CITÁT - Vítejte ve Stepfordu. Růžovoučký svět za zdí, ale párek šedých ovcí může udělat pěkný zmatek. Kdo vyhraje ? Něco tady totiž nehraje. Rozesmálo mě pořekadlo "teplej republikán". Tohle městečko, tenhle život, tenhle klub - to je jako sen. CITÁT - Lásko, potřebuju dvacku, znáš můj PIN ? Že to ale Joanně (Nicole Kidman) seklo okolo 70 minuty, co ? CITÁT - Město je jako obrázek............ Kdo je tady víc dokonalý - ženy nebo muži ? Bavil jsem se, bylo to zajímavé, ale něco tomu chybělo a tak dávám za tři, protože film není dokonalý. CITÁT - Dokonalost neexistuje........... Film slavného režiséra a (loutko) herce Franka Oze je spíše komediálním přepisem thrilleru z roku 1975 natočeném podle knižní předlohy mistra děsivých příběhů Iry Levina. ()

Radyo

Není to žádná bomba, ale dá se na to celkem v klidu dívat. Nicole Kidman tentokráte nedává vyniknout svůj talent ani zdaleka tak výrazně, jako v některých jiných dílech, ale jeden její výraz (když jí její šéfka řekne, ehm, no však vy víte co), kdy na její tváři v několika vteřinách úplně vidíme proměnu jejího vnitřního rozpoložení, tak ten fakt stojí za zmínku. :-) Ira Levin by z tohoto výsledku zfilmování své knihy asi nadšením neskákal, ale je to relativně svěží. ()

Brygmi

Tak tohle nemělo s předlohou absolutně nic společného. Ale nudný sobotní večer dokáží Stepfordské paničky docela zpestřit. Tedy žádné veledílo to není, ale dá se to vydržet¨. Hlavně asi kvůli skvělým hereckým výkonům - hlavně "trio" Nicole Kidman, Bette Midler a Roger Bart dokázalo pobavit. A líbila se mi i hudba, která jako kdyby vypadla z dílny Dannyho Elfmana... Jen toho patosu na konci možná bylo příliš. ()

Blofeld

Svižná komedie se skvělými herci a nedostatečně vtipným scénářem. Frank Oz dělal, co se dalo, Kidmanová je zase jednou výtečná, Closeová svoji roli přesně trefila , ale nikdo z nich nedokáže zamaskovat ten scénář. Je tu ovšem pár slušných scének (čtenářský klub, vyhazov), které mě docela pobavily. DVD je skvěle vybavené, komentář Franka Oze je opravdu zajímavý. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čtyři dávám, abych aspoň trochu vylepšil průměr. To kombajn: co jsem z bonusů na DVD vyrozuměl, původně film natočili s robotickými ženami (v jedné vypuštěné scéně předvádí Midlerová "robotický orgasmus") a pak to promítli testovacímu publiku, nějak to nefungovalo, tak vystřihli většinu robotických sekvencí a film dali do distribuce bez nich. No a bankomat zůstal... ()

• Ve filmu se měli původně objevit sourozenci John Cusack a Joan Cusack, pro které by to bylo už 9. společné účinkování před kamerou! Jejich role nakonec převzali Matthew Broderick a Bette Midler. (imro)