V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

lennyd

Již dnes jsou nejcennější komoditou na trhu informace - a v budoucnu to nebude jinak. Mothan Sullivan (Jeremy Northam) se nechává zaměstnat ve společnosti DigiCorp, a jako tajný agent má zjišťovat tajné informace od konkurenční firmy Sunways. Jenže brzy je odhalen, a od Sunways dostává nabídku na práci dvojitého agenta, pokud bude DigiCorpu předávat falešná data. Ale není vše nakonec úplně jinak ? ... Zhruba první půlhodinku jsem nadšeně zíral, a přemýšlel o hodnocení plném hvězdiček. Jenže pak se dle současné filmové módy (není filmu, kde by hlavní hrdina aspoň třikrát nepřevlékl kabát) začalo všechno zamotávat, až nakonec ani hlavní hrdina, ani divák (a ani já) nevěděl kdo je vlastně kdo. Naštěstí se vše ke konci urovnalo a vysvětlilo, takže jsem vcelku spokojen. Chválím zde Lucy Liu, které to vyloženě sekne (ve všech polohách), naopak Jeremy Northam mi přišel trochu strnulý (ale kdo by po tom co "všechno" musel zažít asi nebyl :) ).. ()

ywo666

No porade. Film rozhodne nie je nijak moc akčný, takže prvé slovo zo žánru b som presunul na koniec prípadne vynechal. Skôr by som to označil za mysteriózny thriller a pár prvkami sci fi. Začiatok filmu sa rozbieha pomaly, ale dej postupne naberá na zaujívosti. A naberá celkom slušne. Celý dej a scénar je kvalitne premyslený. Záver napriek kritike my prišiel dobrý. Až na ten pomalší úvod je to zaslúžených 80% u mňa. ()

bourec

Tenhle film je jeden z mnoha,kterej u nás zřejmě nikdy nevyšel.Proto jsem ho i z důvodu žánrovýho zařazení,a hodně vysokýho hodnocení ,skouknul.Jenže je to přesně takový to hovínko,zabalený do oparu jinakosti,prostě ůplnej opak proti většině hollywoodský produkce.Pomalej,zamotanej děj,prostě nefalšovaná nuda.Nedoporučuju nikomu,kdo má rád dynamický,akcí načichlý filmy.Tohle je nic a špatně se na to kouká.30%. ()

m@rz

Chtěl jsem dělat agenta. Navrhnuli mi, ať pro ně dělám dvojtého agenta a získám informace. Souhlasil jsem. Proniknul jsem. Zjistil jsem podraz. Tak mi nabídli, ať dělám dvojtého agenta proti původní firmě. Souhlasil jsem. Tak se ze mě stal dvojtý dvojtý. Pak jsem začal dělat pro dva další, takže ze mě byl dvakrát dvojtý dvojtý. No a pak se mi zatočila hlava a bylo to. _______ Asi takhle nějak vypadá tento zmatený film, ve kterém až do konce netušíte, o co tam s*kra jde. Ale průměrného filmu to i tak dosáhlo. ()

pjotr76

Podařilo li se Equilibriu dobře ukrýt nízký rozpočet, v tomto díle je malé množství vložených "bucks" patrné vlastně na každém kroku. Ale jinak tento další "matrix" film v míře vrchovaté uspěl tam, kde i Equilibrium, a totiž ve výkonu hlavního představitele - podobně jako Bale, i Northam v Cypheru hraje jako o život a film s jeho výkonem stojí i padá. Asijská quintessence ženské krásy Lucy Liu tomu dává to správné pozlátko a atmosféru a tak není možno tento film podceňovat či pomlouvat. Snad trochu méně šetřit, je li to film z velké části postavený na tricích a snad udělit ději trochu větší spád a rázem by se z tohoto filmu mohl stát nadmíru zajímavý počin. Takhle je to docela zábavný "jednou-podívat-a-zapomenout" film. ()

• Číslo 436- 726- 3993, které je zakodováno v Job 13:17, jsou první písmena z věty "Hear diligently my speech, and my declaration with your ears". Toto číslo je v rozporu s dohodou o užívání telefoních předpon 555 ve filmech. (TomikZlesa)
  • Job 13:17 použítý pro zakodování čísla zní "Poslouchejte pilně řeči mé a zprávu mou pusťte v uši své." (TomikZlesa)