Srdce v Atlantíde

• Česko Srdce v Atlantidě (viac)

Film nás zavádí do 50. let, kdy se éterem nesly písně Elvise Presleyho a Ameriku strašil duch studené války. Fotograf Bobby Garfield, který dostal oznámení o smrti svého kamaráda z dětství, se na Sullyho pohřbu dozví, že mezi živými už není ani jeho první láska Carol. Vydává se do čtvrti, kde kdysi všichni tři vyrůstali a vzpomíná na osudové léto, v němž se zrodily city tak silné, že ho pak provázely po celý život. V den Bobbyho jedenáctých narozenin se k nim jako nájemník přistěhoval tajemný Ted Brautigan mimořádně vzdělaný stárnoucí muž bez minulosti. Záhy si získá zájem a obdiv chlapce, který ztratil otce a matka mu nevěnuje dostatek lásky. Přestože Bobby zprvu nechápe, proč se Ted skrývá, snaží se mu ze všech sil pomoci. Přitom od něho dostává do vínku dar, který mu už nikdy nikdo nevezme dar proniknutí pod povrch věcí a vzájemného přátelství. (oficiálny text distribútora)

3DD!3

Dílčí scény s Hopkinsem jsou výborné, ale oproti atmosférické předloze je to slabota. Z metaforických můžu ve žlutých pláštích (tak zní i původní název povídky) jsou agenti federálního úřadu a návaznost na ságu Temná věž scénář zcela ignoruje. Zůstává tak pouhá kostra o dospívání, která sice funguje docela slušně, ale celek nenadchne. ()

Tayen

Těžko říct, jestli mám hodnotit Kinga nebo Hickse. Film byl natočen podle jedné z povídek, které zahrnují vzpomínání na dětství, většinou na jednu nezapomenutelnou událost, osobu, čas, akci s příměsí mystična. Hlavní hrdina se vrací zpět do místa svého dětství, aby si uvědomil, že tu nejlepší část svého života už prožil. Tento druh Kingových povídek většinou nejsou horor, spíše jakési dobrodružství. Srdce v Atlantidě se v ničem zásadním od těch ostatních neodlišuje. Je to skvělá povídka, ale nijak převratná. Tudíž jediným mínusem filmu je jeho neoriginalita. Pokud bych měla hodnotit film, je to skvělý film, se skvělým hlavním dětským představitelem, jako vždy perfektním Hopkinsem a tklivým koncem...možná až příliš tklivým. ()

kajas

Stephen King je známý hlavně díky svým hororovým knihám, ale filmové adaptace jeho "normálních" děl mají překvapivě mnohem větší úspěch a kvalitu. Tento snímek není tak známý jako "Shawshank" nebo "Zelená míle", ale rozhodně stojí za vidění. Skvělý Hopkins i dětští herci, příjemná dobová hudba, v závěru filmu možná i zamáčknete slzu v oku. Pro mě osobně lepší než knižní předloha. ()

Deschain

Zatiaľ moja najobľúbenejšia filmová adaptácia Kinga z tých, čo som videla. Dej knihy nie je obsiahnutý celý, iba prvá časť venujúca sa detstvu Bobbyho a jeho spomienkam na Teda (jaj, znalci Temnej veže vedia). Komorná dráma, ktorá postupne citlivo nahliada do duší postáv, tak ako to vie jedna z postáv. Hopkins klasicky úžasný, veľmi dobre typovo zvolený a v tomto filme som niekedy v roku 2002-2003 objavila Antona Yelchina. No nemôžem ho nemať rada. ()

B!shop

Je zajimavy, ze horory podle Kinga vetsinou nedopadnou nic moc a naopak dramata jsou perfektni, tohle se sice nezaradi mezi uplny spicky typu Shawshank nebo Stand by me, ale rozhodne je to nadprumerny drama. Pribeh je vcelku obycejnej, vyrustani nekolika deti a jejich pratelstvi s tajemnym starikem, kterej ma nejaky telepaticky schopnosti, ci co. Skoda, ze jeho postava neni vic rozvedena, trochu nejakyho vysvetleni by neuskodilo. Ale jinak film bez hluchejch mist slusne slape od zacatku do konce, navic detsky herci paradni, Anthony tradicne fajnovej, akorat me teda pekelne srala matka hlavniho hrdiny, to byla nehorazna kravka. Celkove slusny drama s fajnovou, lehce tajemnou atmosferou. ()

• Režisér Scott Hicks se vyjádřil, že ačkoli v Kingových povídkách byl Ted mimozemšťan, stejně jako Podlidé (Low Men), tak tento detail ve filmu vynechal, protože chtěl, aby se divák zaměřil na drama o lidskosti. (Othello)
  • Dle režiséra bylo jednou z nejnáročnějších věcí na natáčení donutit mladého Yelchina k výraznému smíchu. Vyrůstal totiž v poměrech, kde je takový smích nevhodný, a proto mu to bylo přirozeně proti srsti. Náročné bylo zejména vytáhnout z něj požadovanou emoci ve scéně, kdy Anthony Hopkins předvádí prdění. V jedné scéně (konkrétně v minutáži 48:11 až 48:12) můžeme vidět jeho upřímný úsměv, který zabraly kamery až poté, co režisér řekl "stop". (Othello)
  • Záhadný název filmu dává více smyslu, pokud známe knihu. Idea knihy „Hearts in Atlantis“ je o generaci, která selhala před tisíci lety v Atlantidě a slíbila si, že tentokrát lásku přinese do naší doby, ale nedokázala splnit svůj slib a ideály. (sator)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)