Píše sa rok 1898 a britský dôstojník sa odmieta postaviť na čelo svojho pluku, keď sa dozvie, že jeho regiment odchádza do Sudánu kvôli vojenskému konfliktu. Priatelia a príbuzní mu pošlú štyri biele pierka, ktoré symbolizujú zbabelstvo. Aby znovu získal stratenú česť, preoblečie sa za Araba a tajne zachráni životy tých, ktorí ho predtým označili za zbabelca. (oficiálny text distribútora)

Jossie

Příběh z doby, kdy čest a sláva znamenala víc než hodnota lidského života, kdy padnout za královnu a její dobyvatelské ambice znamenalo to nejúžasnější dobrodružství a jediný člověk, který použil rozum a měl pud sebezáchovy byl hromadně označen za zbabělce a zrádce. Aby se očistil před nejbližšími přáteli, ambiciózním otcem a dokonce i vlastní snoubenkou vydá se do nesmyslného vojenského tažení a paradoxně ten největší hrdina je nakonec právě on. Dívat se na to dá, dokonce jsem se ani moc nenudila, ale přesto je to takový průměrný film s průměrnými hereckými výkony, podivnými střihy a posuny děje. ()

burina

Ako už spomína kolega Lima, asi sa pri hodnotení prejavil tzv. ovčí syndróm. Inak si tie hodnotenia a komentáre neviem vysvetliť. Mňa tento napínavý dobrodružný snímok inšpiroval prečítať si knihu, či sa minimálne poobzerať po ostatných adaptáciach. Presne takto nejak si totiž daný žáner predstavujem. ()

Desperado

Po dlhom čase veľkovýpravný historický príbeh vzdialene pripomínajúci Lawrenca z Arábie. Vysoký rozpočet , slušné herecké výkony a silný príbeh dávajú tušiť skvelému diváckemu zážitku. Ale je to strašne dlhé a dej sa doslova vlečie vyše dve hodiny do absurdného finišu, ktorý je vystrihnutý ako z úplne iného filmu. ()

viperblade

Já se ani nedivím tomu nízkému hodnocení. Ne proto, že by to byl špatný film. Je to z toho důvodu, že pro většinu z n(v)ás je těžké si představit, že kvůli čtyřem pírkům, bychom byli ochotni umřít. Protože doba se změnila, většina zapomněla na takové věci, jako jsou čest, respekt, přátelství. Pak se ale divíme, v jakém že světě to žijeme. Vraždy jsou, (bohužel), na denním pořádku a děje se spousta zvěrstev. Kde jsou ty doby, kdy slova jako úcta nebo přátelství něco znamenala. ()

• Vtedajší britskí vojaci v Sudáne nenosili šarlátovo červené uniformy, ako to bolo vo filme, ale sivé tuniky. (MikaelSVK)
  • Film se ve skutečnosti nenatáčel v Súdánu, ale v Maroku. (Candice)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (viac)