Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) pracuje ako šerif v idylickom floridskom mestečku Banyan Key. Je poctivý, starostlivý a obľúbený - ale iba dovtedy, kým sa nestane podozrivým z vraždy dvoch ľudí. Ako k tomu mohlo dôjsť? Nikto netuší, že Matt, ktorý sa práve rozvádza so svojou krásnou, ale odcudzenou manželkou Alex (Eva Mendesová), už dlhší čas udržiava pomer s vydatou Ann Merai Harrisonovou (Sanaa Lathanová), ktorú jej manžel Chris (Dean Cain) týra. Keď policajt zistí, že milenka má rakovinu, je ochotný urobiť čokoľvek pre jej záchranu - dokonca aj klamať a kradnúť. Ako ďaleko je schopný zájsť muž, ktorý doteraz neúprosne obhajoval spravodlivosť a právo? A čo urobí, keď zistí, že Ann Merai v skutočnosti vôbec nie je chorá a väčšmi než po láske túži po peniazoch? Dokáže očistiť svoje srdce od pochybností a svoje dobré meno od všetkých podozrení? (TV JOJ)

MI-380

Ve stylu románů Jamese Mallahana Caina: erotika, násilí a muž zahnaný do kouta. Od začátku se vrší jeden problém za druhým, vše se řeší za pochodu, to nejdůležitější samozřejmě v posledních sekundách, a něco se ani nevyřeší. Hodně napětí, ale také (na solidně se tvářící thriller) nějak moc náhod. 60%. ()

merigieren

film má 100 minut nejakého děje, z toho prvních 50 je tak nudných, že sem přemýšlel zda ten film nevypnu a nebudu dělat něco smysluplného. Nejde ani tak co tam bylo (románek detektiva a popis jeho práce), ale jakto autoři natočili, a můžu říct že větší nudu sem nezažil (za to bych dal tak maximálně 1*). Na začátku druhé části jsem prozměnu prokouk hlavní pointu příběhu a své kouzlo film ztratil skoro úpně. Naštěstí přišla radikální změna k lepšímu, následujících 40 minut probíhala jedna zajímavé myšlenka za druhou, dokonce sem byl občas i mile překvapen (4-5*). Nu a posledních 10 minut bylo vrženo k sladkému happy endu... Bohužel celý film nemůže zachráníit světlých 40 minut, proto dávám 2* možná trochu lepší, ale ne o moc... ()

Yardie

Čistých 60%. Je to taková naprosto jednoduchá jednohubka. Po prvních cca 15 minutách je jasné, o co jde. Cca 30 minut je celkem nudných a docela se to vleče. Zbytek filmu ale chytne tempo, pořád se něco děje a utíká to. Nicméně, chybí v tom jakási jiskra a napětí. Film v podstatě plyne, ale nevzbudil ve mě jakýkoliv zájem či emoce. Myslím, že nápad je to celkem dobrý, ale zpracování je takové moc ploché a televizní. Pojmout to jinak, mohl by to být dobrý thriller. Takhle je to film na jedno kouknutí. Howgh! ()

Jamal

Jeden z mých nejoblíběnějších thrillerů. Denzel zahrál bombově policajta, který je zamilován do dívky, která ho podvede tím, že jakoby zemře a předtím si od něj půjčí peníze ( které má v trezoru za minulý případ ). Jenže tento případ se otevře v nepravou chvíli a Denzel prachy prostě nemá. Do toho zjistí, že byl podveden a jeho tajná láska žije. Musí hrát na všechny strany a vzniká z toho fakt dobrý a zároveň vtipný thriller, vžijete se do filmu a fandíte mu, aby ty všechny podvůdky, kterýma se kryje ( ale vy víte, že on je ten " hodnej" ) prošly a aby to všecno stihnul. (( :: ()

kolemjdouc

I po letech od natočení film neztrací grády..V globále jde o to, že kdyby v tu klíčovou chvíli měl Matt mozek na správném místě a ne níž ušetřil by si komplikace.Mendez pojala svoji roli jako manekýna na molu.Možná ji tam proto i režisér obsadil.Ale běhat v úzké sukni a lodičkách v terénu ....No nevím.Jinak děj vedení správným směrem a proto si divák užije napětí i kdyz mnohé se dá dopředu tušit a příběh nekončí švihnutím diváka o zem nějakým překvapivým zvratem.No ale neberte těch šest nul :-)) ()

• Denzel Washington dostal za roli v Presumpci viny 20 mil. dolarů, což byl nejvyšší honorář v jeho kariéře. Smlouva byla paradoxně podepsaná několik týdnů před tím, než dostal Oscara za roli ve filmu Training Day. (imro)