Mladučký a mimoriadne talentovaný pretekár Jimmy Bly (Kip Pardue) len ťažko odoláva tlaku, ktorý so sebou prináša oslnivá kariéra nového favorita veľkých cien. Majiteľ pretekárskeho tímu (Burt Reynolds) preto povoláva späť do kokpitu skúseného Joea Tanta (Sylvester Stallone), ktorý má byť mladému kolegovi oporou, kryť mu na okruhu chrbát a doviesť ho k titulu majstra sveta. Ich hlavným súperom je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečne šliape na päty a navyše začal chodiť s jeho bývalou priateľkou. S Tantom má Brandenburg nevybavené účty v podobe dávnej nehody. Film sa nakrúcal osem mesiacov na deviatich veľkých cenách v piatich krajinách sveta. Okrem pohnutých osudov hrdinov a dramatických situácií na pretekárskych okruhoch ponúka aj jedinečné zábery z pohľadu pilota, rútiaceho sa cieľovou rovinou rýchlosťou 380 km/h. (TV Markíza)

Boogeyman

Našlapaný a dechberoucí film, který nám představuje skupinku pilotů Formule 1 (je to nějaká ta americká obdoba, ale měla to být pravá F1) jako partičku šablonovitých samorostů soupeřících o prvenství (teda jenom tři z nich, ostatní jsou nevýrazné pozadí vhodné k vedlejším karambolům). Film je to naprosto primitivní a předvídatelný, často trapný a naivní, přesto extrémně zábavný! Nejhorší je, když si po shlédnutí tohoto snímku plného zběsilých soubojů na trati a divokých karambolů pustíte skutečné závody F1, kde dvě hodiny zíráte jak Schumacher vyhraje stylem start cíl a jediné předjetí je jezdce s porouchaným vozem o kolo. ()

Legas

Kdo má rád ryhlá kola nebo (snad přímo formule), neměl by si tento sportovní film nechat ujít. Je ovšem třeba ho brát s rezervou. Scénář je standardní, nevyhne se klišé ve finále, ale na druhou stranu se nemá Stallone za co stydět. Perlou filmu je ovšem režisér Renny Harlin, který to všechn bravurně natočil. Klidně by mohl suplovat Michaela Baye. ()

genetique

Ja by som tento film až tak odpadovo nevidel. Miestami slušná akcia s pár peknými pretekárskymi zábermi a aj miesta mimo dráhu sú dialógovo a pútavo na slušnej úrovni. Niekedy sa však dramatická línia prelína s nudou. Bolo ale jasne vidno, že o nijaký prevrat sa tvorcovia nepokúšajú a ani Stallone to nedával najavo. A bolo to cítiť. 55%. ()

Fiftis

Filmov z prostredia automobilových pretekov je pomerne málo (tých kvalitných ešte menej) preto som sa na túto snímku celkom tešil. Bohužiaľ som bol sklamaný. Nie tým, že film absolútne postráda realitu, ale skôr tým, že som sa jednoducho nudil. Nereálne búračky, také veľmi pritiahnuté za vlasy. Priemerný film. Oveľa lepšie sú skutočné preteky formulí a oveľa lepšie sú aj iné Slyove filmy. Závodov tu podľa mňa bolo menej ako by si taký film zaslúžil. ()

Gemini

Když se rozhodnete natočit film z prostředí jedné z mnoha pseudozajímavých formulových soutěží (doufám, že tahle byla fiktivní...) a dáte tomu zápletku plnou intrik a zhrzených milenek ve stylu Melrose Place a doplníte to brutálně efektními, ale zhruba stejně brutálně reálnými počítačem animovanými scénkami dobrými tak do arkádové série Need For Speed, dostanete tohle...a podle toho taky dopadnete, i když tam budete mít deset koček jako je Gina Gershon;) A to, že se k tomu propůjčili jezdci jako Montoya, da Matta, Alesi nebo Villeneuve, to je hrůza hrůzoucí...některých z nich jsem si totiž i docela vážil:) Ale protože po troše rozležení té úvahy v hlavě se mi zazdálo, že hudba byla celkem do pohody (rozuměj - pominul prvotní úděs nad tím, že i génius Rob Dougan tady boduje se svojí I'm Not Driving Anymore známou hlavně z traileru na Matrix Reloaded kde se objevila její instrumentální verze) a šíleně explozivní scény už k Harlinovi patří (i když odmítám říkat tomu režijní styl:)), dejme si skoro 2,5*:) ()

• Ve filmu podobně jako například ve snímku Bobby Deerfield (1977) uvidíme spoustu pilotů, z nichž se někteří objevili i ve skutečné F1. Stalloneho dubloval Mauricio Gugelmin, Kipa Parduea Mark Blundell a za Tila Schweigera zaskakoval Juan-Pablo Montoya. Mimo ně se ve filmu mihli i Mario Andretti, Jean Alesi, Roberto Moreno, Kenny Brack, Gill de Ferran, Jacques Villeneuve či Christian Fittipaldi. (Robbi)
  • Ve filmu se objevují všechny vozy ze sezóny CART 2000/2001. (Dawid199)
  • Film se natáčel 8 měsíců na 9 velkých cenách v 5 zemích světa. (hippyman)