Lovci stínů: Nástroje smrti

• USA Shadowhunters: The Mortal Instruments (viac)
USA, (2016–2019), 38 h 34 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvorcovia:

Ed Decter

Predloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui (viac)

Život typické náctileté holky Clary Fray se převrátí naruby, když zjistí, že je součástí rasy lovců démonů s andělskou krví. (Netflix)

Claire.TJ

Okay okay okay. Ta knížka není nedementní, to si nebudeme lhát. Ale Jace v ní opravdu neodpovídá popisu "emo Matěj Ruppert po peroxidu, dietě, posilce a kurzu rádoby silácký chůze" (ty jo, srsly http://img.ceskatelevize.cz/cache/216x288/lideCT/photos/cards/medium/4247.jpg?1386843427) a Clary není tolik na pěst, aby její ztělesnitelka musela bejt umělá zrzka bez špetky talentu - jako srsly, McNamaře nevěříte ani její v knížce neexistující a v seriálu přebývající kozy. Všichni jsou tam prostě víc hot a všichni úplně stejně rádoby cool, jen je tam navíc totální kripl master friendzonu Simon, kterej má bejt vtipnej a vlastně není. Prostě Freeform potřeboval svýho Teen Wolfa, a tak kvůli tomu znásilnili ne úplně špatný knížky a dopadlo to blbě. Jediný body za Izzy, která je uvěřitelná prostitutka. No, aspoň už se nestydim za to, že mě baví Reign. ()

augustine

Prva seria, je tak do 4. dielu velmi tazko pozeratelna, ale lepsi sa to. Kat McNamara sa fakt zlepsi, sice nikdy nedosiahne kvalit svojich hereckych kolegov, ale uz ju clovek nechce zabit. Ale dovod preco sa na serial pozriet je herecky vykon Harry Shum Jr. (Mike Chang z Glee), ktory ako Magnus Bane neskutocne vali. Potom Matthew Daddario, ktory mu skvele sekunduje, a obcas si clovek vravi, ako moc ich boli chrbat z toho, ze vlastne drzia kvalitu tohto serialu az do jeho uplneho konca. Asi najlespia seria je ta posledna, aj ked ku koncu je velmi velmi urychlena, takze si to clovek az tak neuzije. Ja najviac, ale ocenujem, ze sa nedrzali kniziek (bo by to bola nuda) a skveleho soundtracku (hlavne 3.seria). Serial je podla mna viac pre baby nez pre chalanov, ale myslim, ze ked clovek tomu da tu sancu, tak si tam nieco najde. MInimalne Emeraude Toubia ako Izzy, je fakt krasna drsnacka. Ak ako chlap mate radi fantasy a vasa draha polovicka nie, tak uz jej nemusite pustat len Buffy, ale mozete skusit aj toto. Mozno ju to nadchne. ()

Arkagas1989

Dokoukala jsem 3 série po 21 dílech lovců stínů. Co mě mile potěšilo je to, že se seriál oproti jiným docela věrně drží knižní předlohy. S první sérií jsem měla dost problém, stejně jako s postavami, protože Clary bych nejradši profackovala hned na začátku, Jace mi neseděl vizuálně, ale Magnus Bane a Alexander? Pecka, skvělé herecké obsazení. S příchodem 2.série navíc dostal seriál mnohem lepší spád, lepší efekty, démony i akce. Skvělý odpočinkový seriál, když potřebujete něco nenáročného u čeho nemusíte přemýšlet. ()

Jeoffrey odpad!

Filmové zpracování Mortal Instruments z roku 2013 mě sice nějak extrémně nenadchlo, ale ani nijak neurazilo, nemělo to špatný nápad a dalo se na to dívat, herci vcelku ušli a hlavní hrdinka byla i docela sympatická. Bohužel seriálové zpracování nemá z toho filmového prakticky nic. Hlavní hrdinka se mi vůbec nelíbí a její herecký výkon mi přijde strašný a vůbec jí to co hraje nevěřím. Ostatní z její party na mě působí také dosti odpudivě a většina chlapů je naprosto slizká a nemá ani špetku charizmatu. Zkrátka na mě působí tím nepříjemným způsobem jako když jsem koukal na Twilight a opravdu nemám chuť se pouštět dál a vidět víc, než už viděné 2 díly. Navíc když už mi ani Isabela nepřijde sexy... Obsazení je strašné, atmosféru to nemá a je vidět, že si příběh i upravují a to dost blbým způsobem. Tohle prostě ne... 0/10 ()

Hellierer

Zatím to není tak strašné určitě dám seriálu šanci ale teda mohli by si odpustit ty přihřáté písničky a preobsadit tu zrzavou pizdu,které sice je pekelně sexy ale hereckého talentu posbírala tolik asi jako Rytmus toho hudebního. Ale démoni jsou moc pěkní a seriál má celkem slušné tempo. Zatím tedy 45% ()

Galéria (1 091)

• Jonathan „Sebastian“ Morgenstern (Luke Baines) umí dle knižní předlohy mimo jiné česky. (vojtaruzek)
  • Slova, kterými Valentýn Morgenstern (Alan Van Sprang) popisuje, jak to vypadlo po smrti („Byl jsem v temnotě, nebylo tam nic než stíny a já jsem byl jedním z nich.“) jsou stejná, která v knižní předloze po svém oživení použil jeho syn Jace. (vojtaruzek)
  • Nephilim jsou bytosti poprvé popsané v hebrejské (židovské) Bibli, kde se o nich mluví především v knihách „Genesis“ a „Numeri“. Oproti lidem se vyznačují velkou výškou a fyzickou silou. Obvykle jsou považováni za potomky padlých andělů a lidských žen. Samotné slovo nephilim lze přeložit jako „obři“. (vojtaruzek)